درنشست خبری "بمب" صورت گرفت؛
از حضور مسئولان سازمان سینمایی در حین اکران تا انکار معادی برای اصلاح
نشست خبری فیلم سینمایی"بمب یک عاشقانه"در حالی برگزار شدکه حضور یکی از مدیران سازمان سینمایی در لحظات پایانی فیلم شائبه های مبنی بر اصلاحاتی در بخش هایی از فیلم به وجود آورد هر چند که معادی این موضوع را انکار کرد.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۰۹
 
از حضور مسئولان سازمان سینمایی در حین اکران تا انکار معادی برای اصلاح
 
نشست خبری فیلم سینمایی"بمب یک عاشقانه"در حالی برگزار شدکه حضور یکی از مدیران سازمان سینمایی در لحظات پایانی فیلم شائبه های مبنی بر اصلاحاتی در بخش هایی از فیلم به وجود آورد هر چند که معادی این موضوع را انکار کرد.

به گزارش تحریرنو ؛ نشست خبری فیلم سینمایی "بمب یک عاشقانه" با حضور پیمان معادی کارگردان و بازیگر، احسان رسول اف تهیه کننده، محمود کلاری فیلمبردار، ایرج شهرزادی صدا بردار و همچنین لیلا حاتمی، حبیب رضایی و ارشیا عبداللهی بازیگران این فیلم برگزار شد.

در ابتدای این نشست پیمان معادی با تایید اینکه این فیلم در مورد عشق گمشده در دنیای امروز است در مورد تجربه هالیوودش گفت: این تجربه خیلی به من کمک کرد که نظم و دیسیپلین و مدیریت یک کار بزرگ را بر عهده بگیرم  و تلاش کنم به نحو احسن آنرا انجام دهم که این امر با همکاری همه دوستان میسر شد.

وی در مورد اکران عمومی این سینمایی و اصلاحاتی که ممکن است در برخی از سکانس ها رخ بدهد نیز گفت: در اکران عمومی تغییراتی خواهیم داشت که علیرغم میل باطنی مقداری از فیلم کوتاه خواهد شد.

این کارگردان در مورد شعار مرگ بر آمریکا که به صورت پررنگ در فیلم دیده می شود، گفت: علت خاصی نداشت ولی من به یاد دارم که در کودکی هر روز سر صف با این شعارها سر کلاس درس می رفتیم.

وی افزود: من اصلا قصد نداشتم تصویر خشنی بسازم ولی همه به یاد داریم که آن دوران،فضای  خشن و عصبی بود و یادم هست که از تمام معلم هایم کتک خوردم.

معادی همچنین در مورد بازی آقای کلاری گفت: ما به دنبال بازیگر دیگری بودیم و فکر نمیکردیم که ایشان این موضوع را بپذیرد ولی وقتی این پیشنهاد را به کلاری دادم خوشبختانه بلافاصله قبول کرد. وی در ادامه اسم فیلم را نامی دانست که در آمریکا به او پیشنهاد شده است و وی از آن خوشش آمد.

وی راجع به لحن فیلم و ریتم کند آن گفت: من به دنبال یک شاعرانگی در فیلم هستم و این میطلبد که روند فیلم آهسته پیش برود، از طرفی ما عادت کردیم که فیلم ۸۰ دقیقه ای ببینیم در حالی که من یاد ندارم فیلم خوبی زیر ۱۰۰ دقیقه دیده باشم، من فیلم را کند نمیبینم چرا که فکر میکنم برای جاری شدن آن حس لازم است ریتم اینگونه باشد.

این کارگردان انتخاب ارشیا را بسیار سخت دانست و گفت ما از ۳۰۰ نفر تست گرفتیم ولی هیچ کدام، آن که میخواستم نبود برای همین خودم به مدرسه ها رفتم و در کلاس ها نشستم تا بلاخره او را پیدا کردم، ارشیا پسر بسیار باهوش و خوبی است و از بودنش در فیلم خوشحال هستم.

در ادامه معادی در پاسخ به پرسش خبرنگار تحریرنو پیرامون حضور یکی از مدیران سازمان سینمایی در لحظات پایانی فیلم و شایعه هایی مبنی بر انجام اصلاحات در فیلم هم گفت: این موضوع را قبول ندارم و پیشنهادات زیادی برای ساخت این فیلم از نهاد های ارزشی همچون اوج و فارابی داشتم که انجام نشد و من به هیچ عنوان اجازه این کار را نخواهم داشت.این صحبت ها در حالی صورت گرفت که خبرنگار ما به طور کامل مشاهدات خود را در حال چک شدن اصلاحات مورد نظر را در سالن و در حین نمایش فیلم به معادی انتقال داده بود.

لیلا حاتمی تجربه در این کار را بسیار آرامش بخش عنوان کرد و گفت: لحظات خوبی را در این فیلم تجربه کردم و ما آرامش خوبی در پشت صحنه داشتیم حتی تا اتاق استراحت.

حبیب رضایی نیز با ابراز خوشحالی به خاطر نقشش گفت: قرار نبود من این نقش را بازی کنم ولی وقتی این شخصیت نوشته شد پیمان از من خواست آن را بازی کنم و در این فیلم خیلی به من خوش گذشت.

کلاری نیز حضور در این سینمایی را به خاطر علاقه منحصر به فردش به معادی عنوان کرد و رابطه خودش را با کارگردان این کار، رابطه پدر و پسری دانست.

رسول اف در مورد اکران جهانی فیلم گفت: با توجه به ظرفیت های فیلم در این راستا تلاش خواهیم کرد،وی همچنین خودش را جزو کسانی که ژن خوب دارند ندانست و تغییر تهیه کننده این فیلم را در میانه ساخت آن تکذیب کرد. وی با تایید اینکه وجوهی از فیلم وجود دارد که نویسنده آنها را تجربه کرده است سکانسی که برادری به خاطر برادرش درد را تحمل می کند را از این جمله دانست.
کد مطلب: 14753