دبیر علمی هفدهمین همایش انجمن علمی داروسازان ایران مطرح کرد؛
لزوم ارتقا آگاهی داروسازان و پزشکان از عارضه اختلالات جنسی مصرف برخی‌ داروها
دبیر علمی هفدهمین همایش انجمن علمی داروسازان ایران با اشاره به لزوم ارتقا آگاهی داروسازان و پزشکان از عارضه اختلالات جنسی مصرف برخی‌ داروها در بیماران گفت: آگاهی نداشتن پزشک و بیمار نسبت به این عارضه، بیمار را به سمت قطع مصرف داروی اصلی و یا درمان خودسرانه سوق می‌دهد که این خود مشکل را پیچیده می‌کند.
تاریخ انتشار : جمعه ۲ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۰۴
 
لزوم ارتقا آگاهی داروسازان و پزشکان از عارضه اختلالات جنسی مصرف برخی‌ داروها
 
دبیر علمی هفدهمین همایش انجمن علمی داروسازان ایران با اشاره به لزوم ارتقا آگاهی داروسازان و پزشکان از عارضه اختلالات جنسی مصرف برخی‌ داروها در بیماران گفت: آگاهی نداشتن پزشک و بیمار نسبت به این عارضه، بیمار را به سمت قطع مصرف داروی اصلی و یا درمان خودسرانه سوق می‌دهد که این خود مشکل را پیچیده می‌کند.

به گزارش تحریرنو ؛ دکتر فرشاد هاشمیان با اشاره به برگزاری هفدهمین همایش انجمن علمی داروسازان ایران اظهار داشت: موضوع باروری، ناباروری و اختلالات جنسی از محورهای اصلی این همایش است که در راستای سیاستگذاری های کلان کشور و رفع مشکلات بیماران در گردهمایی بزرگ داروسازان مورد بحث و گفت‌گو قرار می‌گیرد و تازه‌های علمی توسط اساتید و صاحبنظران برجسته در این زمینه‌ها ارائه‌ خواهد شد.
وی افزود: برخی‌ داروهایی که بیماران مصرف می‌کنند در کوتاه مدت یادراز مدت سبب بروز اختلالات جنسی می‌شود که ارتقا سطح آگاهی پزشکان و داروسازان در این زمینه در کمک به بیماران و بهبود کیفیت زندگی آنها بسیار موثر است.

دبیر علمی هفدهمین همایش انجمن علمی داروسازان ایران ادامه داد: مدیریت این مشکل بیماران توسط پزشکان و داروسازان با روش‌هایی همچون تغییر ساعت مصرف دارو و یا تجویز داروهای دیگر امکان پذیر است و درصورتی که این موضوع به بیمار اطلاع داده نشود و پزشک هم آگاهی خود را نسبت به این عارضه ارتقا ندهد، بیمار به سمت قطع مصرف داروی اصلی و یا درمان خودسرانه رفته که این خود مشکل را پیچیده خواهد کرد؛ لذا توجه به این مسئله امری ضروری است.

هاشمیان گفت: هفدهمین همایش انجمن علمی داروسازان ایران یکم تا سوم شهریورماه در قالب سخنرانی، برگزاری پنل تخصصی و اجرای برنامه در سالن‌های مجاور  انجام می‌شود تا سطح آگاهی داروسازان و پزشکان عمومی در مواجه با این بیماران افزون و راهکاری بهتر، کم هزینه و موثرتر برای آنها ارائه شود.

وی بیان داشت: این همایش با حضور بیش از ۱۵۰۰ مخاطب و ۴۰ سخنران در مرکز همایش‌های بین المللی رازی برگزار خواهد شد و علاوه بر به روز شدن اطلاعات همکاران در این حوزه در سایر حوزه های مورد نیاز همکاران مباحث علمی در سالن های جنبی برگزار می شود.

این متخصص داروسازی بالینی خاطرنشان کرد: اختلالات جنسی دلایل مختلفی داشته و برای درمان در گام‌نخست باید علت یابی شود همچنین باید توجه داشت که عملکرد جنسی امری پیچیده بوده و اختلال در آن سبب کاهش کیفیت زندگی و اعتماد به نفس فرد می‌شود لذا هر قدمی جهت رفع آن گامی مهم برای خدمت به بیماران است.
کد مطلب: 16571