کاهش دمای هوا در برخی مناطق کشور

5 خرداد 1400 ساعت 15:28

سازمان هواشناسی اعلام کرد که در برخی مناطق کشور طی امروز (۵ خرداد) کاهش نسبی دما رخ می‌دهد.


سازمان هواشناسی اعلام کرد که در برخی مناطق کشور طی امروز (۵ خرداد) کاهش نسبی دما رخ می‌دهد.

به گزارش تحریرنو ؛ سازمان هواشناسی اعلام کرد که طی امروز (۵ خرداد) در نوار شمالی کشور، استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز شامل استان‌های قزوین، البرز، تهران و سمنان، برخی مناطق مرکزی کشور، برخی نقاط استان‌های کرمان، سیستان و بلوچستان، یزد و خراسان جنوبی وقوع رگبار باران همراه با رعد و برق و وزش باد شدید و در مناطق مستعد وقوع تگرگ پیش‌بینی می‌شود.

شدت بارش طی امروز (۵ خرداد) در استان‌های ساحلی دریای خزر و ارتفاعات البرز مرکزی و شرقی خواهد بود و طی امروز کاهش نسبی دما در استان‌های ساحلی خزر نیز رخ می‌دهد.

طی فردا (۶ خرداد) در شرق، جنوب، جنوب شرق و نواحی مرکزی کشور وزش باد شدید رخ می‌دهد و در برخی از این مناطق خیزش گرد و خاک پدیده غالب خواهد بود.

طی فردا (۶ خرداد) همچنین در نوار شمالی کشور، ارتفاعات البرز و در برخی مناطق استان خراسان رضوی رگبار پراکنده همراه با رعد و برق و وزش باد رخ می‌دهد.

از روز جمعه (۷ خرداد) تا روز یکشنبه (۹ خرداد) بیشتر نقاط کشور جوی آرام همراه با افزایش نسبی دما خواهند داشت.

دریای خزر طی امروز و فردا (۵ و ۶ خرداد) مواج است همچنین طی سه روز آینده خلیج فارس و دریای عمان مواج خواهد بود.

آسمان تهران فردا (۶ خرداد) قسمتی ابری، در بعد ازظهر افزایش ابر، گاهی وزش باد و با حداقل ۱۷ و حداکثر دمای ۳۰ درجه سانتیگراد و طی روز جمعه (۷ خرداد) نیز کمی ابری، در بعد ازظهر افزایش ابر، گاهی وزش باد و با حداقل دمای ۱۹ و حداکثر دمای ۳۳ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.


کد مطلب: 21110

آدرس مطلب: http://tahrireno.ir/vdce7z8w.jh8zzi9bbj.html

تحریر نو
  http://tahrireno.ir