کاهش دمای هوا در برخی مناطق کشور
سازمان هواشناسی اعلام کرد که در برخی مناطق کشور طی امروز (۵ خرداد) کاهش نسبی دما رخ می‌دهد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۵ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۸
 
کاهش دمای هوا در برخی مناطق کشور
 
سازمان هواشناسی اعلام کرد که در برخی مناطق کشور طی امروز (۵ خرداد) کاهش نسبی دما رخ می‌دهد.

به گزارش تحریرنو ؛ سازمان هواشناسی اعلام کرد که طی امروز (۵ خرداد) در نوار شمالی کشور، استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز شامل استان‌های قزوین، البرز، تهران و سمنان، برخی مناطق مرکزی کشور، برخی نقاط استان‌های کرمان، سیستان و بلوچستان، یزد و خراسان جنوبی وقوع رگبار باران همراه با رعد و برق و وزش باد شدید و در مناطق مستعد وقوع تگرگ پیش‌بینی می‌شود.

شدت بارش طی امروز (۵ خرداد) در استان‌های ساحلی دریای خزر و ارتفاعات البرز مرکزی و شرقی خواهد بود و طی امروز کاهش نسبی دما در استان‌های ساحلی خزر نیز رخ می‌دهد.

طی فردا (۶ خرداد) در شرق، جنوب، جنوب شرق و نواحی مرکزی کشور وزش باد شدید رخ می‌دهد و در برخی از این مناطق خیزش گرد و خاک پدیده غالب خواهد بود.

طی فردا (۶ خرداد) همچنین در نوار شمالی کشور، ارتفاعات البرز و در برخی مناطق استان خراسان رضوی رگبار پراکنده همراه با رعد و برق و وزش باد رخ می‌دهد.

از روز جمعه (۷ خرداد) تا روز یکشنبه (۹ خرداد) بیشتر نقاط کشور جوی آرام همراه با افزایش نسبی دما خواهند داشت.

دریای خزر طی امروز و فردا (۵ و ۶ خرداد) مواج است همچنین طی سه روز آینده خلیج فارس و دریای عمان مواج خواهد بود.

آسمان تهران فردا (۶ خرداد) قسمتی ابری، در بعد ازظهر افزایش ابر، گاهی وزش باد و با حداقل ۱۷ و حداکثر دمای ۳۰ درجه سانتیگراد و طی روز جمعه (۷ خرداد) نیز کمی ابری، در بعد ازظهر افزایش ابر، گاهی وزش باد و با حداقل دمای ۱۹ و حداکثر دمای ۳۳ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.
کد مطلب: 21110