برنامه های تلویزیون برای عید غدیر
شبکه‌های مختلف تلویزیون برای عید غدیر خم فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی جذابی روی آنتن می‌برند.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۶
 
برنامه های تلویزیون برای عید غدیر
 
شبکه‌های مختلف تلویزیون برای عید غدیر خم فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی جذابی روی آنتن می‌برند.

به گزارش تحریرنو ؛ رسانه ملی به مناسبت عید غدیر برای مخاطبان فیلم های سینمایی، تلویزیونی و انیمیشن گوناگونی در نظر گرفته است.

شبکه یک فیلم تلویزیونی "ضیافت نامه" و فیلم سینمایی "سرآشپز" را روی آنتن می برد، فیلم تلویزیونی "ضیافت نامه" به کارگردانی آرش معیریان، سه شنبه ۳۰ شهریور ساعت ۰۹:۰۰ از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان فیلم با بازی محمود جعفری، مریم سعادت و مهران رنجبر آمده است: دختر اکبر آقا دانشگاه قبول می شود این بهانه ای است برای دعوت از همکارانی که به نوعی در این مسیر به خانواده اکبر آقا کمک کرده اند. تقارن این مهمانی با تماس نامزد دختر دیگر اکبر آقا برای برگزاری مراسم نامزدی و تهیه شام با توجه به فقر این خانواده فضایی پر از شادی و امید برای مخاطبین فراهم می کند.

فیلم سینمایی "سرآشپز" به کارگردانی جان ولز، سه شنبه ۳۰ شهریور ماه ساعت ۱۶:۰۰ از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان فیلم با بازی بردلی کوپر، سیئنا میلر و دنیل برول آمده است: آدام جونز سرآشپز با استعدادی است که پس از ترک اعتیاد به مواد مخدر تصمیم می گیرد به دنیای آشپزی باز گردد و ستاره سوم خود را دریافت کند. او به رستوران دوستش تونی می رود و او را مجبور می کند تا در آشپزخانه اش به او فرصتی دوباره دهد، تونی با اکراه این موضوع را می پذیرد و آدام از چند آشپز دیگر از جمله زنی به نام هلن که در کار آشپزی استعداد دارند دعوت می کند تا به او بپیوندند. آدام با تمام انرژی کارش را آغاز می کند و برای رسیدن به یک منوی جدید و منحصر به فرد شروع به پرسه زنی در شهر و تست کردن انواع غذاها می کند.

شبکه دو سیما فیلم تلویزیونی "توهم" و فیلم سینمایی "آرزوی بزرگ" را برای عید غدیر در نظر گرفته است، فیلم تلویزیونی "توهم" به کارگردانی اکبر منصور فلاح، سه شنبه ۳۰ شهریور ماه ساعت صبح از شبکه دو سیما پخش می شود.

در خلاصه فیلم با بازی مهران غفوریان، اشکان اشتیاق و مریم سلطانی آمده است: سعید و ساسان دو برادر هستند که زیرزمین منزل محمود آقا را اجاره کرده و در آن زندگی می کنند. هر دوی آن‌ها بیکارند و در محله وجهه مناسبی ندارند. ساسان که برادر بزرگتر است از نگار، دختر حاج آقا معصومی، خواستگاری کرده، اما نگار به علت بیکاری و طرز صحبت و رفتار ساسان، به او جواب رد داده است...

فیلم سینمایی "آرزوی بزرگ" به کارگردانی راجش ماپوسکار، سه شنبه ۳۰ شهریور ماه ساعت ۲۳:۰۰ از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان این فیلم با بازی شارمان جوشی، بومان ایرانی و ریتویک ساهوره آمده است: رستم مرد جوان و بسیار درستکاری است که بعد از فوت همسرش با کایو پسرش و پدرش زندگی می کند. همه دنیای او کایو است و تمام تلاشش را می کند تا به آرزوی او برای انتخاب شدن در تیم ملی کریکت جامه عمل بپوشاند، کایو نیز استعداد زیادی در این بازی داشته و الگوی او شانچی قهرمان کریکت هندوستان است.

شبکه سه سیما فیلم تلویزیونی "زیر درخت هلو" را در نظر گرفته است، این فیلم به کارگردانی ایرج طهماسب، سه شنبه ۳۰ شهریور ماه ساعت ۱۰:۰۰ از شبکه سه سیما پخش می شود.

داستان فیلم با نقش آفرینی ایرج طهماسب، حمید جبلی و فاطمه معتمدآریا درباره خانواده عارف پور است که هر کسی شب قبل از مرگ، در خواب می فهمد که فردا ساعت پنج عصر خواهد مرد. این سنت در خانواده عارف پور به زمان حال رسیده است و ...

شبکه چهار سیما هم فیلم سینمایی "وزنه های بی وزن" به کارگردانی مجید شیخ انصاری را برای سه شنبه ۳۰ شهریور ماه ساعت ۱۱:۰۰ پخش می کند.

در خلاصه داستان فیلم آمده است: علی که در کانادا مشغول تحصیل است، روز تولد حضرت علی (ع) به دلیل اتفاقاتی که برایش رخ می دهد، احساس می کند باید وزنه ای را که مدت ها بر روح خود تحمل کرده است بردارد و از زیر فشار آن خلاص شود. در ادامه فیلم و در روز میلاد حضرت علی دیدگاه های او تغییر می کند.

شبکه پنج سیما انیمیشن سینمایی "پیتربل ۲" به کارگردانی ماریا پیترز را ساعت ۰۹:۰۰ و فیلم سینمایی "قهرمان واقعی" را ساعت ۱۳:۳۰ روز عید غدیر روی آنتن می برد.

در خلاصه داستان با نقش آفرینی کوئنتین شرام، فرنچ دی گروت، جوردی مال و سرجی پرایس خواهیم دید: یک سرقت ازخانه ژوزف انجام می شود و او دوباره تقصیر را به گردن پیتر می اندازد و پیتر به زندان می افتد، اما در زندان طی حوادثی معلوم می شود سرقت مذکور توسط یک فرد سابقه دار انجام گرفته و پاسلو رئیس زندان قصد دارد پیتر را آزاد کند که می فهمد پیتر قبلاً خودش فرارکرده است.

در خلاصه فیلم سینمایی "قهرمان واقعی" به کارگردانی راج کومار سانتوشی و با بازی شاهد کاپور، لینا و پادمینی کولهاپور آمده است: ویشواس رائو، جوانی علاقه مند به هنرپیشگی است اما مادر وی دوست دارد که ویشواس یک پلیس وظیفه شناس شود و در این لباس به مردمش خدمت کند. ویشواس نیز ظاهرا به بمبی می رود که پلیس شود اما در واقع با کمک آشنایانی که دارد تلاش می کند برای نقش بازی کردن با کمپانی های فیلم سازی آشنا شود. اما در اثنای تلاش ویشواس برای بازیگری، وی که لباس پلیس را به خاطر بازی به تن دارد، چندین بار موجب می شود که تبهکاران نتوانند فعالیت های غیرقانونی خود را انجام دهند.

فیلم سینمایی "دردسر مشترک" به کارگردانی فرانسیس وبر نیز سه شنبه ۳۰ شهریور ساعت ۲۰:۰۰ از شبکـه تماشا پخش می شود.

فیلم سینمایی "گلنار" به کارگردانی کامپوزیا پرتوی نیز روز عید غدیر ساعت ۱۴:۳۰ از شبکـه کودک پخش خواهد شد.

در خلاصه فیلم آمده است: گلنار با پدربزرگ و مادربزرگش زندگی می کند. روزی به کنار چشمه می رود تا آب بیاورد، باد دستمال آبی او را که یادگار مادرش است با خود می‌برد. گلنار در پی دستمال به جنگل می رود و راه را گم می کند و گرفتار خرس ها می شود. خرس ها او را برای انجام کارهای روزانه و پختن غذا پیش خود نگه می دارند. پدربزرگ و مادربزرگ به کمک اهالی به دنبال گلنار می گردند....

انیمیشن سینمایی "وقتی باد برمی خیزد" به کارگردانی هایائو میازاکی هم ساعت ۲۲:۰۰ روز عید از شبکـه کودک پخش خواهد شد.

در این انیمیشن خواهیم دید: جیرو پسری جوان است که رویای خلبان جنگی شدن را در سر می پروراند، اما به خاطر ضعیف بودن چشمانش موفق نمی شود در آزمون خلبانی شرکت کند، او پس از خواندن یک مجله هوانوردی تصمیم می گیرد به دیدار طراح معروف ایتالیایی، کاپرونی برود.

فیلم های سینمایی و تلویزیونی "هوک"، "چشم درشت"، "شارلاتان"، "تحلیلش کن" و "محافظین محله" هم ساعت ۱۱:۳۰ ،۱۵:۳۰ ،۱۷:۳۰،۲۱ و ۲۳ عید غدیر از شبکه نمایش روی آنتن می رود.
کد مطلب: 7615