نادر فلاح مطرح کرد؛
برخی کارگردانان نمی‌خواهند نقش اصلی باشم
نادر فلاح بازیگر سینما و تلویزیون از برخی ناملایمات سخن گفت که اجازه نداده‌اند او بتواند نقش‌های اصلی را بازی کند.
تاریخ انتشار : شنبه ۴ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۶
 
برخی کارگردانان نمی‌خواهند نقش اصلی باشم
 
نادر فلاح بازیگر سینما و تلویزیون از برخی ناملایمات سخن گفت که اجازه نداده‌اند او بتواند نقش‌های اصلی را بازی کند.

به گزارش تحریرنو ؛ امیرعلی دانایی در برنامه «رخ به رخ» که جمعه شب ۳ دی ماه با حضور نادر فلاح روانه آنتن شبکه دو شد با بیان اینکه این خوش‌شانسی را داشته‌ام که سر فیلم «انزوا» با هم هم‌بازی باشیم فلاح را خطاب قرار داد و نادر فلاح در این باره پاسخ داد: خودت هم می‌دانی من در این فیلم دوست داشتم نقش تو را بازی کنم. بارها شده که دوست داشتم در فیلم‌ها نقش اصلی را بازی کنم و به کارگردان‌ها هم این را گفته‌ام اما موافقت نکرده‌اند و من حسودیم شده است. نقش‌های یک خوبی هست که وقتی یک بازیگر دیگر بازی می‌کند من حسودیم می‌شود از جمله نقشی که تو در «انزوا» بازی کردی و من حسادت کردم.

دانایی هم در پاسخ بیان کرد: البته به من گفته بودند شما اعتقاد دارید که من نمی‌توانم این نقش را بازی کنم چون آن نقش هم سنش از من خیلی بیشتر بود و هم استایلش با من متفاوت بود.

بازیگر تقدیر شده «چند متر مکعب عشق» گفت: من هیچ‌وقت چنین قضاوت‌هایی را درباره بازیگران نمی‌کنم چون به نظرم کار اشتباهی است. خیلی وقت‌ها حسادت ما باعث می‌شود که زیر آب بازیگران دیگر را بزنیم. من هیچ‌وقت این کار را نمی‌کنم چون معتقدم نان‌بری است.

بازیگر سریال «زیرخاکی» توضیح داد: نقد من چیز دیگری بود. استدلال من این بود که شاید انسانی که سن و سال بیشتری داشته باشد و رنج بیشتری کشیده با شخصیت امیرعلی که جوان سالم و چارچوب مندی است متناسب نباشد. آن کاراکتر کسی بود که سال‌ها در زندان بوده، سختی کشیده و خبرهای بد راجع به همسرش شنیده و اینگونه شکسته شده. در خودم بیشتر می‌دیدم این نقش را بازی کنم اما اینکه بگویم بازیگر دیگری نمی‌تواند، هرگز چنین حرفی نزدم و نخواهم زد. اگر هم بخواهم نقشی را بازی کنم و بدانم بازیگر دیگری انتخاب شده هرگز تلاشی نمی‌کنم که آن فرد را تخریب کنم که اگر این کار را بکنم بسیار نابخشودنی است.

بازیگر «درخونگاه» در بخش دیگری درباره اینکه اگر به ۲۰ سال قبل بازگردد چه خواهد کرد، گفت: من در سینما خیلی انرژی گذاشتم، درسش را تا فوق لیسانس خواندم و سال‌ها تئاتر بازی کردم از این پشیمانم که چرا این قدر انرژی گذاشتم در جایی که تلاش من دیده نشد. اینکه می‌گویم اگر برگردم عقب شغل دیگری را انتخاب می‌کنم به این خاطر است که الان دریچه‌های دیگری برای من باز شده که فکر می‌کنم برای آنها وقت گذاشتن ارزشش بیشتر از وقت گذاشتن برای سینماست.

وی با اشاره به اینکه از این وضعیت رنجیده خاطر است اظهار کرد: البته دیدگاهم نیز تغییر کرده و احساس می‌کنم وقت گذاشتن برای بعضی چیزها نتیجه عمیق‌تر و درست تری می‌تواند داشته باشد، اما در کل بازیگری در فیلم‌هایی که به مسائل و روابط عمیق انسانی می‌پردازند برای من ارزشمند است.

فلاح در پایان گفت: در حال حاضر سر چهار کار هستم و یکی از خوشبختی‌های من شاید این است که نقش اصلی نیستم و می‌توانم کارهای متعددی را در فاصله‌های زمانی با هم انجام دهم.
کد مطلب: 21213