ایران موسیقی صلح را در جام‌جهانی می‌نوازد
فوتبال با "دو - ر - می - فا - صلح"
تعدادی از نوازندگان و خوانندگان حوزه‌ی موسیقی تلفیقی کشورمان در یک پروژه‌ی موسیقایی فوتبالی با موضوع صلح تا چند روز آینده عازم کشور برزیل می‌شوند.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۲۰
 
فوتبال با "دو - ر - می - فا - صلح"
 
تعدادی از نوازندگان و خوانندگان حوزه‌ی موسیقی تلفیقی کشورمان در یک پروژه‌ی موسیقایی فوتبالی با موضوع صلح تا چند روز آینده عازم کشور برزیل می‌شوند.

دارا دارایی نوازنده و آهنگ‌ساز چندین اثر موسیقایی پاپ و تلفیقی در تشریح جزییات این پروژه‌ی بین‌المللی گفت: طبق رایزنی‌هایی که انجام گرفته قرار است در این پروژه‌ی موسیقایی که با موضوع صلح برای مخاطبان ارائه خواهد شد تعدادی از نوازندگان و خوانندگان گروه‌های پرطرف‌دار موسیقی تلفیقی کشورمان متشکل از کاوه صالحی، مهیار طهماسبی، امید نعمتی، روزبه اسفندارمز، رضا کولقانی، داریوش آذر، ابراهیم علوی، حمزه یگانه و من در قالب پروژه‌ای با عنوان "دو - ر - می - فا - صلح" یک ماجراجویی را آغاز کنیم.

وی ادامه داد: در این پروژه‌ی موسیقایی - فوتبالی و در آستانه‌ی جام‌جهانی فوتبال در قالب یک فیلم مستند داستانی با موضوع صلح فعالیت‌های فرهنگی را انجام خواهیم داد که بر اساس آن گفت‌وگوهای فرهنگی بین هنرمندان ایرانی و هنرمندان کشورهای هم‌گروه تیم ملی فوتبال ایران صورت خواهد گرفت. البته یکی از امتیازات این پروژه مشخص‌نشدن جزییات آن است که هنوز در بین اعضای پروژه نیز به مرحله‌ی نهایی نرسیده اما فقط به ذکر این نکته بسنده می‌کنم که این فعالیت در راستای معرفی هر چه بهتر فرهنگ و هنر سرزمین ما ایران به دنیا در فضای جام‌جهانی فوتبال خواهد بود.

این نوازنده با بیان این‌که اقدامات اعضای پروژه‌ی "دو - ر - می - فا - صلح" محدود به هنرمندان کشورهای بوسنی‌وهرزگوین، آرژانتین و نیجریه نخواهد شد، تصریح کرد: به‌طور حتم هدف ما تنها سه کشور هم‌گروه تیم فوتبال کشورمان نیست چراکه ما به‌شدت دنبال ارتباطات گسترده‌ی فرهنگی هستیم و تمایل داریم این ارتباط گسترده و فرا زبانی را که موسیقی ارائه می‌دهد، گسترش داده و از این طریق نمایش دهنده‌ی متفاوتی از فرهنگ و هنر سرزمین‌مان باشیم.

دارایی در ادامه گفت: ما برای این پروژه‌ی مستند داستانی طرح اولیه‌ای را در نظر گرفته‌ایم که طی روزهای آینده جزییات آن‌را اعلام می‌کنیم اما جالب این‌جاست که خود ما هم نمی‌توانیم جزییات این ماجراجویی را از همین الان پیش‌بینی کنیم، به‌همین جهت گمان می‌کنیم در پایان پروژه مخاطبان با روایت‌های جذاب و تاثیرگذاری از آن‌چه ما در کشور برزیل انجام می‌دهیم روبه‌رو خواهند شد.

وی در پایان گفت: با توجه به گستره‌ی رسانه‌ای جام‌جهانی عناصر فرهنگی مانند موسیقی می توانند تاثیر زیادی در توجه دادن مخاطبان به سمت کشورمان داشته باشند. کشوری که در حوزه‌ی فرهنگ و هنر حرف‌هایی زیادی برای گفتن دارد.

ایده‌ی پروژه‌ی "دو - ر - می - فا - صلح" چندی پیش با انتشار تصاویری از اعضای این پروژه با پوشش لباس رسمی تیم ملی فوتبال کشورمان در جام‌جهانی با شعار "در طول جام‌جهانی ما را از برزیل دنبال کنید" و "ماجراجویی هنری برای هم‌نوازی صلح در جهان" مطرح شد که در برخی از اخبار این نکته یادآوری شده بود که چون لیونل مسی بعد از اتفاقات حاشیه‌ای که در صفحه‌ی شخصی‌اش افتاد، اعلام کرده بود من ایران را نمی شناسم بنابراین گروه یاد شده تصمیم دارد به سهم خود در معرفی فرهنگ و هنر مردم ایران فعالیت‌های فرهنگی را هم‌زمان یا در آستانه‌ی جام‌جهانی انجام دهد.
کد مطلب: 449