در گزارش دفتر موسیقی اعلام شد؛
۲۱ آلبوم در سه ماه اول سال ۱۴۰۱ مجوز گرفتند
آمار مجوزهای صادره از سوی دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخش های مختلف طی سه ماه نخست سال ۱۴۰۱ اعلام شد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۷
 
۲۱ آلبوم در سه ماه اول سال ۱۴۰۱ مجوز گرفتند
 
آمار مجوزهای صادره از سوی دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخش های مختلف طی سه ماه نخست سال ۱۴۰۱ اعلام شد.

به گزارش تحریرنو به نقل از روابط عمومی دفتر امور موسیقی، آمار مجوزهای صادره از سوی دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخش های مختلف اجرایی و آلبوم طی سه ماه نخست سال ۱۴۰۱ اعلام شد.

در این گزارش آماری آمده است:

در سه ماهه اول سال ۱۴۰۱، برخلاف بهار ۲ سال گذشته که اجراهای صحنه ای به دلیل شیوع ویروس کرونا به صورت آنلاین و برخط برگزار شد، ۱۲۶ اجرای صحنه‌ای مجوز دریافت کردند و تعداد دفعات اجرای این برنامه‌ها به ۳۲۸ نوبت اجرا رسید. از این تعداد ۹۶ اجرا در ژانر پاپ، ۱۳ اجرا در گونه ردیف دستگاهی، ۶ اجرا در گونه تلفیقی، ۸ اجرا محلی و ۳ اجرا موسیقی کلاسیک بوده است.

لازم به ذکر است با توجه به تفویض اختیار در بخش اجرای صحنه‌ای به اداره کل ارشاد استان‌ها، این آمار فقط مربوط به مجوزهایی است که توسط دفتر موسیقی صادر شده و مجوزهای صادره توسط ادارات کل استان‌ها را شامل نمی‌شود. آمار سراسری نیز به زودی و به تفکیک استان ها اطلاع رسانی می شود.

در مدت یاد شده، ۲۱ آلبوم موسیقی مجوز دریافت کرده است. از این تعداد ۹ آلبوم در ژانر پاپ، ۲ آلبوم سنتی، ۵ آلبوم تلفیقی، ۱ آلبوم محلی و ۴ آلبوم در ژانر موسیقی کلاسیک بوده است. ۸۰ تک آهنگ و ۵۱ نماهنگ نیز در این مدت از دفتر موسیقی مجوز انتشار دریافت کرده است.

حضور رسمی سه گروه موسیقی ایرانی در خارج از کشور و حضور ۴ گروه خارجی برای اجرا در ایران و همچنین صدور مجوز انتشار ۱۴ کتاب گویا از دیگر اقدامات دفتر موسیقی در سه ماهه نخست سال جاری بوده است.

در سه ماهه نخست سال جاری در بخش تأسیس و تمدید مجوز مراکز تولید و تکثیر آثار صوتی و تصویری و همچنین استودیوهای صدابرداری، ۱۳ مجوز صادر شده است.
کد مطلب: 21256