گزارشی آماری از بازیگران حاضر در جشنواره فجر؛
مهنار افشار و مهرداد صدیقیان پرکارترین بازیگران جشنواره سی و هفتم
مهرداد صدیقیان به عنوان تنها بازیگر ۴ فیلمه در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر پُرکارترین بازیگر این رویداد هنری نیز لقب گرفت.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۷
 
مهنار افشار و مهرداد صدیقیان پرکارترین بازیگران جشنواره سی و هفتم
 
مهرداد صدیقیان به عنوان تنها بازیگر ۴ فیلمه در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر پُرکارترین بازیگر این رویداد هنری نیز لقب گرفت.

به گزارش تحریرنو ؛ با اعلام اسامی تمامی آثار حاضر در بخش‌های مختلف مسابقه این دوره از جشنواره فیلم فجر و در بررسی بازیگران حاضر در این دوره از جشنواره مهرداد صدیقیان که سال گذشته هیچ فیلمی در بخش مسابقه نداشت امسال عنوان پُرکارترین بازیگر جشنواره را به خود اختصاص داده است.

در میان بازگران زن نیز مهناز افشار و پانته آ پناهی‌ها هر کدام به سه فیلم عنوان پرکارترین بازیگر زن سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر را به خود اختصاص داده اند.

غیبت نام‌های مطرحی در این دوره از جشنواره از جمله شهاب حسینی و پرویز پرستویی نیز از دیگر نکات قابل توجه است.

اما در بررسی بازیگران پُرکار همانطور که پیش‌تر عنوان شد مهرداد صدیقیان با فیلم‌های «ایده اصلی»، «سمفونی نهم»، «طلا» و «سونامی» به تنهایی در صدر قرار گرفته است.

پس از صدیقیان نیز پنج بازیگر سه فیلمه در این دوره از جشنواره وجود دارد که از جمله آنها علی مصفا با فیلم‌های «سال دوم دانشکده من»، «روز‌های نارنجی»، «مردی بدون سایه» همچنین سعید آقاخانی با «بنفشه آفریقایی»، «قسم»، «حمال طلا» هستند.

فرهاد اصلانی با سه فیلم «متری شیش و نیم»، «مردی بدون سایه»، «مسخره باز» همچنین بهرام رادان با آثاری چون «آشفتگی»، «ایده اصلی»، «سونامی» و بابک حمیدیان نیز با «معکوس»، «مسخره باز»، «سال دوم دانشکده من» دیگر بازیگران مرد سه فیلمه این دره از جشنواره هستند.

در میان بازگران زن نیز مهناز افشار با فیلم‌های «آشفتگی»، «قسم»، «ناگهان درخت» و پانته آ پناهی‌ها با آثاری چون «جمشیدیه»، «درخونگاه» و «ناگهان درخت» عنوان بازیگران زن پُرکار این دوره از جشنواره را یدک می کشند.

همچنین درمیان بازیگران این دوره از جشنواره نیز هشت بازیگر دو فیلمه وجود دارند که از جمله این بازیگران می توان به حامد بهداد، جواد عزتی، پیمان معادی، نوید محمدزاده، مهران احمدی، پریناز ایزدیاز، هدیه تهرانی و لیندا کیانی اشاره کرد.

امسال همچنین بازیگران مطرحی چون فاطمه معتمد آریا، علی نصیریان، اکبر زنجانپور، جمشید هاشم پور، ژاله صامتی، حمید فرخ نژاد، محمدرضا فروتن، هومن سیدی، لیلا حاتمی، امیر آقایی، هادی حجازی فر و باران کوثری نیز هر کدام با یک فیلم در جشنواره سی و هفتم فجر حضور دارند.

حال باید منتظر ماند و دید که در رقابت داغ هنری سینمای ایران کدام یک می توانند در نهایت و در روز ۲۲ بهمن ماه سیمرغ‌ها را به خانه ببرند.

سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر از ۱۰ تا ۲۲ بهمن ماه همزمان با گرامیداشت چهلمین سال انقلاب اسلامی برگزار خواهد شد.
کد مطلب: 17671