عضو هیات رئیسه مجلس خبر داد؛
موج دوم کاهش قیمت ارز تا مرز ۸ هزار تومان
عضو هیات رئیسه مجلس می‌گوید پیش‌بینی می‌شود قیمت دلار در روزهای آتی به زیر ۱۰ هزار تومان برسد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۱
 
موج دوم کاهش قیمت ارز تا مرز ۸ هزار تومان
 
عضو هیات رئیسه مجلس می‌گوید پیش‌بینی می‌شود قیمت دلار در روزهای آتی به زیر ۱۰ هزار تومان برسد.

به گزارش تحریرنو از خانه ملت، اکبر رنجبرزاده با اشاره به اظهارات رئیس کل بانک مرکزی درباره برنامه‌ریزی برای کاهش قیمت ارز، گفت: تثبیت قیمت ارز، مدیریت بازار ارز کشور و جلوگیری و پیشگیری از نوسان‌هایی که در ابتدای سال جاری شاهد آن بوده‌ایم وظیفه بانک مرکزی است که رئیس کل جدید توانسته است تا حدودی به بازار ارز ثبات ببخشد.

عضو هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه مبادلات اقتصادی، فرمول‌های موجود در بازار و عرضه و تقاضا نشان‌دهنده این بوده است که قیمت دلار غیر واقعی بالا است، افزود: باید تدابیری اندیشیده شود تا سبب کاهش قیمت ارز منطبق بر واقعیت شود که مشکل‌هایی که در ابتدای سال جاری به ویژه در چند ماهه نخست سال در بازار ارز ایجاد شد، نشان از بی‌تدبیری و نبود یک برنامه منسجم در بازار و یک نوع رهاشدگی در حوزه ارز بود.

اخلالگران ارزی به حاشیه رانده شده‌اند

وی با اشاره به اینکه با حضور همتی به عنوان سکاندار جدید بانک مرکزی تا حدود قابل قبولی بازار ارز مدیریت شد، ادامه داد: تمامی روزنه‌ها، منافذ و مسیرها برای سوءاستفاده‌کنندگان بسته شده است و اخلالگران به حاشیه رانده شده‌اند.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس، با بیان اینکه دور از ذهن نیست که قیمت دلار در پایان سال جاری کاهش یابد و به مرز واقعی و حقیقی خود برسد، گفت: عملکرد رئیس کل بانک مرکزی از لحاظ مدیریت و مراقبت در بازار ارز مثبت است، اما باید همچنان تمام تلاش خود را برای تثبیت و کاهش قیمت ارز به کار برده تا خساراتی که از نوسانات ارز متوجه کشور شد، را جبران کند، چرا که اقشار آسیب پذیر از نوسانات ارز به شدت آسیب دیده اند.

قیمت ارز بین ۸ تا ۱۰ هزار تومان قرار می‌گیرد

وی با اشاره به اینکه برخورد قوه قضاییه با اخلالگران ارزی در کاهش قیمت ارز بی‌تاثیر نبوده است، افزود: هرج و مرجی در ابتدای سال در بازار ارز وجود داشت که اکنون وضع کنترل شده است و نظارت‌ها در بازار ارز افزایش یافته است.

عضو هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه قیمت دلار به زیر ۱۰ هزار تومان رسیده است و بین ۸ تا ۱۰ هزار تومان قرار می‌گیرد، تصریح کرد: از انحراف مسیر ارز کشور جلوگیری شده است و انتظار حقیقی و واقعی از قیمت ارز زیر ۱۰هزار تومان است. پیش‌بینی می‌شود که موج دوم کاهش قیمت ارز در روزهای آینده کلید می‌خورد و ارز به مرز قیمت واقعی خود می‌رسد.
کد مطلب: 17923