در شبکه های مختلف؛
پخش ۳ سریال در هفته دفاع مقدس
همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس، تلویزیون سه سریال را با مضامین متناسب با این ایام برای پخش در نظر گرفته است.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۰۳
 
پخش ۳ سریال در هفته دفاع مقدس
 
همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس، تلویزیون سه سریال را با مضامین متناسب با این ایام برای پخش در نظر گرفته است.

به گزارش تحریرنو ؛ شبکه اول سیما با پایان پخش سریال «دیوار»، «ایلدا» را روی آنتن می فرستند.

زمان پخش سریال «ایلدا» از سوی سیما فیلم ۳۱ شهریور ماه اعلام شده است اما از آنجا که پخش سریال ۱۳ قسمتی «دیوار» که از ۲۲ شهریور ماه آغاز شده است، تا اواخر هفته آینده ادامه خواهد داشت، به نظر نمی رسد «ایلدا» در تاریخ اعلام شده به روی آنتن برود؛ مگراینکه تلویزیون تصمیم جدیدی برای پخش بگیرد و یا قسمت های پایانی «دیوار» را خلاصه کند.

«ایلدا» به گفته تهیه کننده روزهای پایانی تصویربرداری خود را در ارتفاعات خرم‌آباد می گذراند. همزمان با تصویربرداری در خرم آباد کارهای فنی مجموعه در محل تصویربرداری انجام می شود. رضا خسروی موسیقی سریال را ساخته و قسمت‌های اولیه برای پخش از (۳۱ شهریورماه) از شبکه یک سیما آماده است.

اتحاد و حماسه مردان و زنان عشایر مرزنشین در برابر متجاوزان به خاک این مرز و بوم و قصه ایستادگی و ایثار آن‌ها از سال‌ ۱۳۵۸ تا ۱۳۵۹ موضوع اصلی این سریال را شامل می شود.

مجید مظفری (در نقش صالح خان)، پوریا پورسرخ (ایرج)، فاطمه گودرزی (دا گل)، خسرو شهراز (نصیر خان)، جعفر دهقان (استوار کاکاوند)، کاظم هژیر آزاد (شیر علی خان)، کوروش سلیمانی (شیرزاد) و امیر محمد زند (فرهاد) برخی از بازیگران این سریال را شامل می شوند.

شبکه دو سیما در هفته دفاع مقدس فیلم «منطقه پرواز ممنوع» به نویسندگی و کارگردانی امیر داسارگر و تهیه‌کنندگی حامد با مروت نژاد را در قالب سریال پخش می کند.

سریال «منطقه پرواز ممنوع» با بازی هادی حجازی فر، ویژه نوجوانان و با موضوع خودباوری و تلاش است، فیلم سینمایی منطقه پرواز ممنوع تندیس پر مخاطب‌ترین فیلم جشنواره کودک و نوجوان اصفهان را از آن خود کرده است.

منطقه پرواز ممنوع روایتگر داستان سه نوجوان است که در حین آماده‌شدن برای مسابقه ساخت پهپاد، با پیداشدن یک یوزپلنگ در حوالی محل زندگیشان، وارد مسائل و درگیری‌های مختلف و مهیجی می‌شوند. با این حال موضوعاتی همچون مدافعان حرم، فعالیت‌های علمی دانش‌آموزان، دستاوردهای علمی، فناوری و نظامی کشور و سایر موضوعات راهبردی نیز در بستر یک داستان جذاب و پرکشش برای مخاطبان به تصویر کشیده می‌شود.

سریال «سیمرغ» ـ از مجموعه های خاطره انگیز سیما ـ که در سال ۱۳۷۱ برای نخستین بار پخش شده است، به مناسبت هفته دفاع مقدس، از شبکه تماشا پخش می شود.

این سریال که روایتگر زندگی و دلاوری های دو خلبان شهید هوانیروز یعنی احمد کشوری و علی اکبر شیرودی است به تهیه کنندگی سیمای شاهد و نویسندگی و کارگردانی حسین قاسمی جامی ساخته شده است. در این مجموعه سید جواد هاشمی در نقش شهید کشوری و محمد جوزانی در نقش شهید شیرودی بازی کرده اند.

سریال ۱۲ قسمتی «سیمرغ» هر شب ساعت ۲۴ از شبکه تماشا پخش می شود.
کد مطلب: 20640