نایب رئیس انجمن علمی موتور مطرح کرد؛
بررسی راهکارهای کاهش مصرف سوخت و آلودگی هوا در دوازدهمین همایش بین المللی موتورهای درون سوز و نفت
نایب رئیس انجمن علمی موتور از بررسی راهکارهای کاهش مصرف سوخت و آلودگی هوا در دوازدهمین همایش بین المللی موتورهای درون سوز و نفت خبر داد.
تاریخ انتشار : شنبه ۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۸
 
بررسی راهکارهای کاهش مصرف سوخت و آلودگی هوا در دوازدهمین همایش بین المللی موتورهای درون سوز و نفت
 
نایب رئیس انجمن علمی موتور از بررسی راهکارهای کاهش مصرف سوخت و آلودگی هوا در دوازدهمین همایش بین المللی موتورهای درون سوز و نفت خبر داد.

به گزارش تحریرنو ؛ دکتر ایمان چیت‌ساز، نایب رئیس انجمن علمی موتور در آستانه برگزاری دوازدهمین همایش بین المللی موتورهای درون سوز و نفت اظهار داشت: هر سال بسیاری از کلان‌شهرهای کشور درگیر معضل آلودگی هوا هستند که بخش عمدنایب رئیس انجمن علمی موتوره‌ای از این آلودگی طبق بررسی‌های به عمل آمده از خودروهای ثابت و متحرک نشأت می گیرد.

وی افزود: بر همین اساس و بر پایه یک مسئولیت اجتماعی انجمن علمی موتور این رسالت را در عهده‌دار شده که به این موضوع از طریق برگزاری دوازدهمین همایش بین المللی موتورهای درون سوز و نفت بپردازد.

نایب رئیس انجمن علمی موتور با اشاره به اینکه این همایش هر ساله به صورت ملی و هر دو سال یکبار به صورت بین‌المللی برگزار می‌شود و دستاوردهای خوبی را به همراه دارد، گفت: بنا داریم که به صورت اساسی به معضل آلودگی هوا در این همایش بپردازیم چرا که رشد روز افزون موتورهای برقی و روش های جایگزین موتورهای سنتی در کاهش آلودگی هوا در بسیاری از کشورهای جهان موثر بوده است.

وی با اشاره به اینکه باید راهکارهای جایگزین مناسب به سیاستمداران ارائه شود تا مصرف سوخت در کشور از طریق خودروهای ثابت و متحرک کاهش یابد، ایمنی بیشتر شود و آلودگی هوا هم روند کاهشی داشته باشد اتخاذ کنیم، خاطرنشان کرد: برخی از راهکارها مشخص ولی نیازمند حمایت بالادستی دولت است.

وی گفت: بخشی از راهکارها نیز چالشی است مانند موضوع خودروهای هیبریدی یا دورگه که این مسئله موافقین و مخالفینی را دارد بنابراین باید در مجامع علمی از جمله دوازدهمین همایش بین المللی موتورهای درون‌سوز و نفت مورد بحث و گفتگو قرار گیرد و سپس راهکار موثر به تصمیم گیرندگان سیاسی و دولتمردان منتقل شود.

دکتر چیت‌ساز با بیان اینکه برگزاری دوازدهمین همایش بین المللی موتورهای درونسوز و نفت در کاهش آلودگی هوا و کاهش مصرف سوخت بسیار حائز اهمیت است، گفت: راندمان کم موتور های سنتی مصرف سوخت را بالا می‌برد و در شرایطی که قیمت سوخت در کشور ما با مسائل و حاشیه‌هایی همراه است باید اقداماتی انجام دهیم که این موضوع در سبد انرژی به صورت بهینه مورد توجه قرار گیرد.

گفتنی است؛ دوازدهمین همایش بین المللی موتورهای درونسوز و نفت با حضور اساتید و صاحبنظران برجسته از داخل و خارج از کشور سوم تا پنجم اسفند سال جاری با چشم انداز توسعه سازندگان رده یکمی با رویکرد صادرات دانش بنیان برگزار خواهد شد.
کد مطلب: 21225