آلبوم «با یادش» یادواره جواد معروفی رونمایی می شود
آلبوم «با یادش»، یادواره استاد جواد معروفی در تالار رودکی رونمایی می‌ شود.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۳
 
آلبوم «با یادش» یادواره جواد معروفی رونمایی می شود
 
آلبوم «با یادش»، یادواره استاد جواد معروفی در تالار رودکی رونمایی می‌ شود.

به گزارش تحریرنو به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل بنیاد رودکی، آلبوم «با یادش» به مناسبت گذشت ربع قرن از وفات استاد جواد معروفی و به عنوان یکی از آثار موسسه فرهنگی هنری ماهور با مشارکت بنیاد رودکی وارد بازار نشر می شود.

پویان آزاده نوازنده و از پژوهشگران موسیقی به ویژه در زمینه پیانوی ایرانی است و آلبوم «با یادش» ادای احترام این پیانیست به جواد معروفی نوازنده بزرگ پیانوی ایرانی است.

در این آلبوم بهترین قطعات معروفی جمع آوری شده‌ است. آزاده از کودکی به فراگیری موسیقی و نواختن پیانو پرداخته و از محضر استادان موسیقی جمله جواد معروفى، مصطفي كمال پورتراب و … بهره برده ‌است. وی در راستای حفظ، شناسایی و معرفی مکتب پیانو ایرانی «شیوه پیانو نوازی کلاسیک ایرانی»، «شیوه نواختن پیانوی ایرانی به سبک استاد مرتضی محجوبی» و «نواختن پیانو ایرانی، شیوه استاد جواد معروفی» را پس از تحقیق، تکمیل و معرفی کرده است که در فهرست میراث فرهنگی در خطر ناملموس کشور ثبت شده است.

آلبوم «با یادش»، یادواره جواد معروفی ۶ شهریور ماه در تالار رودکی رونمایی می‌شود. برگزاری این رویداد به همت بنیاد رودکی و با مشارکت گالری پیانو نوا است.
کد مطلب: 19525