راه‌اندازی ۵ باجه خدمات سهامداری در دفاتر پیشخوان دولت
مدیرعامل سمات از راه‌اندازی ۵ باجه جدید ارائه خدمات امور سهامداری در دفاتر پیشخوان دولت خبر داد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۳۵
 
راه‌اندازی ۵ باجه خدمات سهامداری در دفاتر پیشخوان دولت
 
مدیرعامل سمات از راه‌اندازی ۵ باجه جدید ارائه خدمات امور سهامداری در دفاتر پیشخوان دولت خبر داد.

به گزارش تحریرنو، محمدرضا محسنی با بیان اینکه یکی از اولویت‌های مهم شرکت سپرده‌گذاری مرکزی در سال ۹۵ افزایش ارائه خدمات الکترونیکی به ذی نفعان بازار سرمایه است، افزود: با راه‌اندازی ۵ باجه جدید (۴ باجه در تهران و یک باجه در بهشهر)، تعداد دفاتر پیشخوان دولت ارائه دهنده خدمات امور سهامداری به رقم ۶۳ دفتر رسید.

مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) اظهارداشت : شرکت سپرده‌گذاری مرکزی برای ارائه خدمات مطلوب به سهامداران، آذرماه سال ۹۱ با انعقاد تفاهم نامه ای با کانون دفاتر پیشخوان خدمات دولت، مقدمات اجرای این طرح را فراهم کرد.

وی افزود : در فاز نخست این طرح، سه دفتر پیشخوان شهر تهران در اواخر سال ۹۱ به ارائه خدمات سهامداری شامل اصلاح مشخصات، مفقودی، چاپ مجدد گواهی نامه، امور قهری (انتقال سهام متوفی به وارث)، صدور شناسه کاربری اینترنتی برای سیستم وضعیت دارایی و ... پرداختند.

محسنی اضافه کرد: در فاز دوم این طرح که در سال ۹۲ به اجرا درآمد، دفاتر پیشخوان ارائه خدمات امور سهامداری وارد شهرهای بزرگ کشور (مشهد، تبریز و اصفهان) شد.

مدیرعامل سمات گفت: مهمترین بخش این پروژه در فاز سوم اجرا شد؛ به طوریکه تا پایان دیماه امسال ۶۳ باجه پیشخوان در مراکز استان ها راه اندازی شده است و این موضوع نقش بسزایی در تسهیل ارائه خدمات به سرمایه گذاران و کاهش هزینه آنان دارد.

محسنی تاکید کرد: در فاز چهارم این طرح بزرگ نیز باجه های پیشخوان خدمات سهامداری در شهرهای مهم راه اندازی می شود تا اینگونه خدمات در اقصی نقاط کشور گسترش یابد.

درحال حاضر، استان تهران با ۱۹ دفتر، مشهد، اصفهان و تبریز هر کدام با ۳ دفتر و قم، رشت، یزد، سنندج و کرمانشاه نیز هر کدام با ۲ دفتر، بیشترین ارائه خدمات به سهامداران را از طریق دفاتر پیشخوان دولت بر عهده دارند.
کد مطلب: 9967