در چهارمین نشست باشگاه فیلم "سینمای زندگی"
پیامدهای طلاق و جدایی برای خانواده بررسی می‌شود
در چهارمین نشست باشگاه فیلم "سینمای زندگی" فیلم سینمایی "کرایمر علیه کرایمر" در ایوان شمس به نمایش در می‌آید.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۱۱
 
پیامدهای طلاق و جدایی برای خانواده بررسی می‌شود
 
در چهارمین نشست باشگاه فیلم "سینمای زندگی" فیلم سینمایی "کرایمر علیه کرایمر" در ایوان شمس به نمایش در می‌آید.

به گزارش تحریرنو به‌نقل از روابط‌عمومی موسسه‌ی تصویر شهر، چهارمین نشست باشگاه فیلم "سینمای زندگی" در ایوان شمس با نمایش فیلم "کرایمر علیه کرایمر" به کارگردانی رابرت بنتُن روز یک‌شنبه ۸ آذرماه ساعت ۱۰ صبح با حضور دکتر مرجان سلطانی‌پناه، روان‌شناس و محمد ناصری کارشناس سینما برگزار می‎شود.

در بخش نخست این نشست، پس از نمایش فیلم، محمد ناصری تحلیلی خواهد داشت بر این‌که این فیلم چه‌گونه توانسته است در قالب تصویر مباحث مربوط به بحران‌های حاصل از طلاق و جدایی در خانواده را مطرح نماید.

در بخش دوم نشست و در کارگاه روان‌شناسی، دکتر مرجان سلطانی‌پناه به بررسی و تحلیل روان‌شناختی محتوای فیلم با بررسی پیامدهای طلاق و جدایی برای افراد خانواده خواهد پرداخت.

فیلم "کرایمر علیه کرایمر" داستان مردی است که ناگهان همسرش خانه را ترک می کند و او را با پسرش تنها می‌‌گذارد. داستین هافمن که ایفاگر نقش این مرد است سال‌هاست که غرق در کار خود شده است و کم‌تر به خانواده‌ی خود توجه می‌کند و تنها پیش‌رفت کاری‌اش برای او مهم است و کم‌تر به خواسته‌های همسرش با نقش‌آفرینی مریل استریپ توجه می‌کند.

این فیلم توانست ۵ جایزه‌ی اسکار را در بخش‌های بهترین فیلم، بهترین کارگردان، بهترین فیلم‌نامه، بهترین بازیگر مرد، بهترین بازیگر مکمل زن دریافت کند.

بنابر این گزارش، "سینمای زندگی" یک کارگاه روان‌شناسی هم‌راه با نمایش فیلم است که هدف از برگزاری این سلسله نشست‌ها بررسی مشکلات موجود در میان خانواده‌ها هم‌چون: بحران‌های مرتبط میان والدین، طلاق و جدایی، مشکلات ارتباطی و درک متقابل والدین و فرزندان، اعتیاد در خانواده، تقابل نسل‌ها، چالش‌های مربوط به سنت و مدرنیسم در خانواده و... با حضور روان‌شناسان و ارائه‌ی راه‌کار در حل این معضلات است.

سلسله نشست‌های سینمای زندگی با شعار "سینما به ما چه‌گونه رفتار کردن را می‌آموزد" به‌همت فرهنگ‌سرای رسانه، با حمایت موسسه‌ی تصویر شهر و با هم‌کاری رادیو همکف، ماه‌نامه‌ی کودک، گروه هنری پیله بهشت و فروشگاه فرهنگی باران هر دو هفته یک‌بار روزهای یک‌شنبه در ایوان شمس برگزار می‌شود.

حضور در این نشست‌ها برای عموم آزاد و رایگان است ولی به‌منظور بالا بردن سطح علمی برنامه، محدودیت ظرفیت وجود خواهد داشت و علاقه‌مندان می‌توانند جهت هم‌آهنگی با شماره تلفن ۸۸۰۱۵۲۲۷ - ۸۸۰۱۵۲۲۸ - ۸۸۰۱۵۲۲۹ تماس بگیرند.
کد مطلب: 3350