در نشست خبری مطرح شد؛
حسین زمان: آمدم تا فریاد بزنم
نشست خبری کنسرت حسین زمان امروز دوشنبه ۲۴ تیرماه ۹۶ در برج با حضور این خواننده و عوامل کنسرت در برج میلاد تهران برگزار شد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۳
 
حسین زمان: آمدم تا فریاد بزنم
 
نشست خبری کنسرت حسین زمان امروز دوشنبه ۲۴ تیرماه ۹۶ در برج با حضور این خواننده و عوامل کنسرت در برج میلاد تهران برگزار شد.

به گزارش تحریرنو ؛ حسین زمان که بعد از ۱۷ سال دوری از صحنه در سوم مردادماه به صحنه خواهد رفت درباره برنامه کنسرت پیش رو گفت: در این کنسرت هم کارهای قدیمی من اجرا می‌شود که مردم با آن خاطره دارند و چند کار هم از دوران فراغت من خوانده می‌شود. در این شب همچنین سه آهنگ جدید اجرا می‌شود که تا امروز شنیده نشده‌اند.

وی افزود: یکی از این قطعات "برادر جان" نام دارد که درد دلی از اوضاع این روزهای ماست‌.

این خواننده در ادامه با اشاره به ضعف موجود در موسیقی پاپ ایران گفت: من هنوز موسیقی پاپ دهه ۵۰ را گوش می‌کنم و ما بعد از همه تلاش‌ها نتوانستیم به پاپ دهه ۵۰ برسیم. اگر موسیقی پاپ بخواهد فرهنگسازی کند و اثرگذار باشد مستلزم آن است که آدم‌های جوان و بااستعداد. کنار ننشینند. باید موسیقی خوب ارائه شود تا کم‌کم ذائقه مردم تغییر کند.

زمان درباره سال‌های دوری خود از عرصه موسیقی ایران گفت: هفده سال زمان بلندی است که شاید حتی باعث فراموشی یک خواننده شود ولی امروز آمدم بخوانم. آمدم فریاد بزنم و مطمئنم صدایم به گوش حتی جوانان ۲۰ ساله خواهد رسید. هنرمند به نام زنده است و وقتی نتواند کار کند دیگر کسی او را نمی‌شناسد ولی این اتفاق هنوز برای من نیفتاد و من خوشحالم که امروز در بین جوانان بیست و دو ساله هم مرا می‌شناسند.

وی درباره سبک موسیقی خود گفت: کار من کلام‌محور است یعنی ترانه نقش مهمی در آن دارد. من معتقدم هر موسیقی چه طرب‌انگیز، چه عاشقانه و چه اجتماعی باید حرفی برای گفتن داشته باشد. من سبک و سیاق گذشته را ادامه خواهم داد و از تکنیک‌های جدید هم استفاده می‌کنم. سعی می‌کنم حرفم حرف مردم باشد ولی حتما چارچوب‌هایم را حفظ میکنم.

این خواننده با اشاره به موضع صداوسیما درباره کارهای خود گفت: صداوسیما روزی دستوری صادر کرد که کارهای من پخش نشود امروز حتی اگر آنها بخواهند من حاضر نیستم و پایم را آنجا نخواهم گذاشت.

حسین زمان در بخش دیگری از سخنان خود به رسالت هنر و هنرمند اشاره کرد و گفت: هنر بیان زیبای واقعیت‌هاست و وظیفه هنرمند روشنگری است. اگر هنرمند شریک درد مردم نباشد و از درد مردم نگوید هنرمند نیست.

هیچ جناح و دسته ای برای من قدمی برنداشت

وی درباره سال‌های ممنوع الکاری خود گفت: به من می‌گفتند زیاد حرف میزنی و اظهار نظر می‌کنی، فقط بخوان. من نمی توانستم حرف نزنم و برای همین ۱۷ سال کنار گذاشته شدم. من وابسته به هیچ گروه و دسته‌ای نیستم فقط نمی‌توانم در مقابل بعضی واقعیت‌های جامعه سکوت کنم. مردم هم این را درک کردند. من به هیچ وجه سیاسی نیستم و وابستگی جناحی ندارم. البته من تفکرات سیاسی خودم را دارم ولی اهل سیاست‌بازی نبودم و نیستم. هیچ یک از احزاب سیاسی و هیچ دولت اصولگرا یا اصلاح‌طلبی گامی برای من برنداشته است و من وامدار هیچ یک از آنها نیستم به همین دلیل مایل نیستم از نام من در هیچ انتخاباتی استفاده شود.

قصد ندارم ایران را ترک کنم

مطلبی برنامه‌گذار این کنسرت نیز گفت: بعد از انتشار خبر برگزاری کنسرت آقای زمان بعضی مسئولان از ما خواستند که به دیدنشان برویم. البته این دیدار نه برای عکس یادگاری بود و نه گذاشتن شرط و شروط. البته بسیاری از آنها حتی نمی‌دانستند آقای زمان ۱۷ سال اجازه فعالیت نداشتند.

حسین زمان در ادامه با اشاره به سابقه زندگی در خارج از ایران گفت: من یک بار سال ۵۷ برای تحصیل به آمریکا رفتم ولی وقتی جنگ شروع شد به ایران برگشتم تا بجنگم. البته به دلیل انقلاب فرهنگی نه سال طول کشید تا لیسانسم را بگیرم ولی عاشق ایران هستم و قصد رفتن از ایران را ندارم.

وی با اشاره به مبالغ بالای بلیت کنسرت‌ها گفت: باید هزینه‌ها پایین بیاید تا ما بتوانیم بلیت ارزان بفروشیم.

وی با اعلام آمادگی درباره کنسرت رایگان خیابانی گفت: اگر این فضا در اختیار ما گذاشته شود ما حاضریم هرچند شب که بخواهند رایگان برای مردم برنامه اجرا کنیم.

سال‌ها تدریس کردم

حسین زمان در پاسخ به سوالی درباره شغل خود در سال‌های دوری از موسیقی گفت: من سال‌هاست که تدریس می‌کنم و به مدت طولانی در دانشگاه شریف پردیس کیش هم مدرس و هم معاون طرح و برنامه بودم. البته به لطف بعضی دوستان در چهار، پنج سال اخیر از این هم محروم شدم و فقط به بعضی شرکت‌های آی‌.تی مشاوره می‌دادم.
کد مطلب: 18932