معرفی یک صدای تازه؛
آلبوم "نگار نازگر" منتشر شد
آلبوم موسیقی "نگار نازگر" در گونه موسیقی اصیل ایرانی، با آهنگسازی آزاد میرزاپور و خوانندگی سیدشهاب الدین روحانی منتشر شد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۱
 
آلبوم "نگار نازگر" منتشر شد
 
آلبوم موسیقی "نگار نازگر" در گونه موسیقی اصیل ایرانی، با آهنگسازی آزاد میرزاپور و خوانندگی سیدشهاب الدین روحانی منتشر شد.

به گزارش تحریرنو، این آلبوم از پنج تصنیف، به نام های "گفتگو"، "ثنا"، "صبوری"، "دلشده" و "خاک درگه" و دو ساز و آواز و یک قطعه بی کلام تشکیل شده است.

"نگار نازگر" نخستین آلبوم سیدشهاب الدین روحانی است، روحانی ردیف آوازی را در هشت سال نزد هاشم احمدوند آموخته و از علی جهاندار نیز نکته هایی را فراگرفته است، وی همچنین آموزش تار و سه تار و ردیف میرزاعبدالله را نزد عماد حنیفه، حسین حقّانی و آزاد میرزاپور آموخته است، روحانی در شهریور ماه ۱۳۹۳ در سومین دوره مسابقه موسیقایی "هزار صدا" توانست مقام نخست را به دست آورد.

آزاد میرزاپور، آهنگساز و نوازنده تار و سه تار، آلبوم "نگار نازگر" را در دستگاه های شور و نوا ساخته است ، میرزاپور آهنگ های این آلبوم را در سال ۱۳۸۳ ساخته و تنظیم کرده و ۱۱ سال بعد (۱۳۹۴) روحانی این آهنگ ها را خوانده است.

شعرهای خوانده شده در این آلبوم، از مولانا، حافظ و خواجوی کرمانی است.

سینا جهان آبادی(کمانچه)، پاشا هنجنی(نی)، داوود ورزیده(نی)، سورنا صفاتی (سنتور)، مریم خدابخش(عود)، مهرداد میرزاپور(عود)، حسین رضایی نیا(دف و بندیر)، پدرام بلوچی(تنبک)، پژهام اخواص(تنبک) و آزاد میرزاپور (تار، سه تار و بم تار) هنرمندانی هستند که در این آلبوم نوازندگی کرده اند.

آلبوم موسیقی "نگار نازگر" به همت مؤسسه هزار آواز مهر تولید و منتشر شده است، این آلبوم اکنون در فروشگاه های عرضه کالاهای فرهنگی و هنری در دسترس علاقه مندان است.
کد مطلب: 5854