جوایز جشنواره‌ی شانگهای برای عصبانی نسیتم
کارگردان فیلم سینمایی "عصبانی نیستم!" جوایز بهترین کارگردانی، فیلم و "وینسنت وارد" بخش رقابتی استعدادهای جدید سینمای آسیا را از جشنواره‌ی فیلم شانگهای گرفت.
تاریخ انتشار : شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۳۰
 
جوایز جشنواره‌ی شانگهای برای عصبانی نسیتم
 
کارگردان فیلم سینمایی "عصبانی نیستم!" جوایز بهترین کارگردانی، فیلم و "وینسنت وارد" بخش رقابتی استعدادهای جدید سینمای آسیا را از جشنواره‌ی فیلم شانگهای گرفت.

تحریرنو: هفدهمین جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم شانگهای که از ۲۴ خردادماه آغاز شده و در روز اول تیرماه به‌پایان می‌رسد در جمعه شب ۳۰ خردادماه، مراسم پایانی بخش رقابتی استعدادهای جدید سینمای آسیا را برگزار کرد که رضا درمیشیان سه جایزه‌ی بهترین کارگردانی، بهترین فیلم و جایزه‌ی وینسنت وارد برای فیلم خلاقانه را دریافت کرد.

گفته می‌شود: دریافت سه‌جایزه‌ی یک بخش توسط یک فیلم، اتفاقی عجیب بوده که کم‌تر در یک جشنواره‌ی فیلم دیده می‌شود زیرا به‌طور متعارف جایزه‌های جشنواره بین فیلم‌های مختلف تقسیم شده و اعطای سه‌جایزه نشان از علاقه‌ی هیئت داوری به‌فیلم درمیشیان بود که سه‌بار برای دریافت جایزه به‌روی صحنه رفت.

درمیشیان هنگام دریافت جایزه خود گفت: "من فیلمم را باعشق به ایران و برای مردم ایران ساخته‌ام، به امید جهانی پر از عشق و عشق و عشق که در آن نه جنگی باشد و نه کسی از دیگری عصبانی شود."

جایزه‌ی وینسنت وارد که امسال برای اولین‌بار در جشنواره‌ی شانگهای اعطا شد، شامل یک بورسیه‌ی دو ماهه توسط دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه کانتربری نیوزلند است که فرصت‌های آشنایی با آخرین فن‌آوری‌ها، حضور در نشست‌های حرفه‌ای در حوزه‌های مختلف سینما و امکان گسترش پروژه‌ی جدید سینمایی کارگردان را فراهم می‌کند.

فیلم "عصبانی نیستم!" که تهیه‌کنندگی، نویسندگی فیلم‌نامه و کارگردانی آن به‌عهده‌ی رضا درمیشیان بوده پس از نمایش در جشنواره‌ی فیلم فجر، در اولین نمایش بین‌المللی خود در بخش پانورامای شصت‌وچهارمین جشنواره‌ی فیلم برلین به‌نمایش درآمد.

این فیلم در دومین حضور بین‌المللی خود در سی‌و‌سومین جشنواره‌ی فیلم استانبول به‌روی پرده رفت و پیش از حضور در شانگهای نیز در هشتمین جشنواره‌ی سینمای جنوب اسپانیا حضور یافت.

بازیگران این فیلم باران کوثری، نوید محمدزاده، رضا بهبودی و میثاق زارع هستند و پخش بین‌المللی فیلم به‌عهده‌ی محمد اطبایی است.

هم‌چنین جایزه‌ی هیئت داوران بخش استعدادهای جدید سینمای آسیا نیز به فیلم کره‌ای "ده دقیقه" داده شد.

هیئت‌داوری این بخش از کانگ جه‌کیو، فیلم‌ساز معروف سینمای کره‌جنوبی به‌عنوان رئیس هیئت داوران، وینسنت وارد، فیلم‌ساز جهانی سینمای نیوزلند، لیه لی، بازیگر زن تایوانی، یانگ بینگ یان، بازیگر زن چینی و آدولفو آلیکس جونیور، کارگردان فیلیپینی تشکیل شده‌بود.
کد مطلب: 695