"عصبانی نیستم" اکران می‌شود
سخن‌گوی شورای صنفی نمایش از اکران فیلم "عصبانی نیستم" به کارگردانی رضا درمیشیان در گروه سینمایی آفریقا خبر داد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۵ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۰۴
 
"عصبانی نیستم" اکران می‌شود
 
سخن‌گوی شورای صنفی نمایش از اکران فیلم "عصبانی نیستم" به کارگردانی رضا درمیشیان در گروه سینمایی آفریقا خبر داد.

تحریرنو: غلام‌رضا فرجی سخن‌گوی شورای صنفی نمایش درباره‌ی خروجی جلسه‌ی دوشنبه سوم شهریورماه شورای صنفی نمایش گفت: فیلم "شهر موش‌ها ۲" به کارگردانی مرضیه برومند از صبح چهارشنبه ۵ شهریور در گروه سینمایی قدس اکران خود را آغاز می‌کند.

وی ادامه داد: هم‌چنین فیلم "عصبانی نیستم" به کارگردانی رضا درمیشیان بعد از اکران فیلم "خواب‌زده‌ها" به کارگردانی فریدون جیرانی در گروه سینمایی آفریقا اکران خود را آغاز خواهد کرد.

فرجی درباره‌ی مصوبات دیگر جلسه‌ی شورای صنفی نمایش یادآور شد: فیلم "مستانه" به کارگردانی محمدحسین‌ فرحبخش بعد از پایان اکران فیلم "عصبانی نیستم" در گروه سینما آفریقا روی پرده می‌رود.

فیلم "عصبانی نیستم" از جمله آثاری است که منتقدان و نمایندگان مجلس به‌دلیل سوژه‌ی آن که به اتفاقات سال ۸۸ می‌پردازد با اکران آن موافق نیستند. این فیلم در سی‌ودومین جشنواره‌ی فیلم فجر به نمایش درآمد و همان زمان هم منتقدان با حضورش در جشنواره مخالف بودند و در نهایت هنگام اهدای جوایز جشنواره نیز حاشیه‌هایی پیرامون این مساله ایجاد شد. داوران جشنواره در گفت‌وگوهایی اشاره کردند که انتخاب آن‌ها در چند بخش "عصبانی نیستم" بوده‌است ولی در نهایت رضا درمیشیان خودش با نگارش نامه‌ای به دبیر جشنواره از بخش مسابقه انصراف داد.

امیر سحرخیز و کامران سحرخیز برای بهترین جلوه‌های ویژه‌ی بصری، نظام‌الدین کیایی به‌عنوان بهترین صدابردار، محمدرضا دلپاک نامزد بهترین صداگذاری، هایده صفی‌یاری نامزد بهترین تدوین، نوید محمدزاده نامزد دریافت سیمرغ بهترین بازیگر نقش اول مرد و نامزدی بهترین بازیگر نقش اول زن برای باران کوثری از جمله نامزدی‌های این فیلم بود که با انصراف درمیشیان همه‌ی آن‌ها منتفی شد.

این فیلم به‌گفته‌ی حجت‌اله ایوبی رئیس سازمان سینمایی برای این‌که پروانه‌ی نمایش بگیرد نسبت به نسخه‌ای که بهمن‌ماه سال گذشته در جشنواره‌ی فیلم فجر به نمایش درآمد، دچار تغییراتی شده‌است. ایوبی تاکید می‌کند که این فیلم پس از تغییرات اعمال‌شده از سوی کارگردان از یک فیلم سیاسی به فیلمی اجتماعی تبدیل شده‌است.

او هم‌چنین درباره‌ی تعامل با نمایندگان مجلس که مخالف اکران این اثر سینمایی هستند نیز گفته بود: ما به‌دنبال نمایش فیلم‌هایی که بخواهند به برخی مسایل دامن بزنند نیستیم. فیلم "عصبانی نیستم" با تغییرات جدیدش در این دسته از آثار نمی‌گنجد.

از دیگر مطالبی که می‌توان درباره‌ی فیلم سینمایی "عصبانی نیستم" بدان اشاره کرد این است که این اثر به‌عنوان تنها نماینده‌ی سینمای ایران در بخش پانورامای شصت‌وچهارمین جشنواره‌ی "برلین" به نمایش درآمد.

"عصبانی نیستم" داستان نوید، دانشجوی ستاره‌دار و اخراجی است که برای فراهم‌آوردن حداقل شرایط زندگی در رویارویی با بی‌اخلاقی‌های جامعه با خود تمرین می‌کند تا عصبانی نباشد و در تلاش است تا دختر مورد علاقه‌اش ستاره را از دست ندهد.
کد مطلب: 1347