برنامه‌های ماه رمضان در شبکه‌ی سه
شبكه‌ی سه‌سیما هم‌زمان با ايام ماه رمضان با برنامه‌هايی هم‌چون "نجوای سحر"، "زمزمه‌ی عشق"، "ماه عسل" و... ميزبان بينندگان خواهد بود.
تاریخ انتشار : شنبه ۷ تير ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۳۰
 
برنامه‌های ماه رمضان در شبکه‌ی سه
 
‌شبكه‌ی سه‌سیما هم‌زمان با ايام ماه رمضان با برنامه‌هايی هم‌چون "نجوای سحر"، "زمزمه‌ی عشق"، "سفره‌های نور"، "ربنا"، "مصباح" و "مثل باران" ميزبان بينندگان خواهد بود.

تحریرنو: گروه‌های معارف، اجتماعی، فیلم و سریال شبکه‌ی سه‌سیما به‌مناسبت نزدیک‌شدن به ماه رمضان ویژه برنامه‌های خود را به‌شرح زیر اعلام کرده‌اند:


گروه فرهنگ و معارف اسلامی شبکه‌ی سه‌سیما هم‌زمان با برپایی "نمایشگاه قران کریم" در مصلای تهران ۳۰ برنامه‌ی ۲۰دقیقه‌ای را به تهیه‌کنندگی مهدی محمدیان‌مفرد از ساعت ۱۸:۰۰ به‌صورت زنده و با اجرای محبوبه عزیزی و عارف حسینی روی آنتن می‌برد.

"ترتیل خوانی قرآن کریم" نیز به تهیه‌کنندگی سیدمصعب لواسانی در ۳۰ برنامه‌ی ۷۵دقیقه‌ای به‌صورت زنده و از ساعت ۱۴:۳۰ دقیقه با حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین ابوالقاسم به‌عنوان کارشناس از این شبکه پخش می‌شود. این برنامه جزخوانی دسته‌جمعی قرآن مجید را از حرم حضرت معصومه (س) پوشش می‌دهد.

برنامه‌ی "نجوای سحر " هم کاری از گروه فرهنگ و معارف اسلامی شبکه‌ی سه‌سیماست که به تهیه‌کنندگی مجید خواجه‌نژاد دارای ۳۰ قسمت ۷۰ دقیقه‌ای است که در ماه مبارک رمضان قبل و بعد از اذان صبح در قالب تولیدی و زنده روی آنتن می‌رود. پخش مناجات از مداحانی هم‌چون سماواتی، طاهری، حدادیان، میرداماد و...، گفت‌وگو با زائران حرم مطهر رضوی، اجرای تواشیح، پخش فرازهایی از ابوحمزه ثمالی، مناجات حضرت امیر (ع) و... از جمله آیتم‌های این برنامه است که هر روز ازساعت ۲:۴۵ بامداد آغاز می‌گردد.

"بی‌تاب" عنوان برنامه‌ی دیگری از گروه فرهنگ و معارف اسلامی شبکه‌ی سه‌سیماست و دارای ۲ قسمت ۳۰‌دقیقه‌ای است که در قالب تولیدی مضمون شور و شوق مردم در استقبال از ماه رمضان و هم‌چنین استقبال مردمی از عید فطر را به تصویر می‌کشد.

"زمزمه عشق" به تهیه‌کنندگی هادی آشتیانی ۶ قسمت ۵‌دقیقه‌ای را دربر می‌گیرد و مداحی‌ها و نجواهای مداحان اهل بیت در ایام سوگواری امام علی (ع) را پخش می‌کند.

"سفره‌های نور" به تهیه‌کنندگی مهدی صاحبی در ۲۴ قسمت ۳۰دقیقه‌ای دارد و به موضوع مبلغان و گروه‌های تبلیغی نمونه‌ی کشور ،که هرکدام از یک شیوه‌ی تبلیغی برای تبیین و تبلیغ مبانی دینی برای مخاطبان خاص استفاده می‌کنند، می‌پردازد. این برنامه کاری از گروه فرهنگ و معارف است که از هشتم تیر، هر روز به‌جز جمعه‌ها ساعت ۱۶:۳۰ پخش می‌شود .

"ذکر" عنوان برنامه‌ای است که مهدی اسماعیلی در ۳۰ قسمت ۴دقیقه‌ای بر عهده دارد و شامل تصویرسازی‌های گرافیکی و حدیث‌خوانی و صحبت‌های کارشناسی درباره‌ی موضوعات ماه رمضان در فضایی سه‌بُعدی است و هم‌چنین خواندن دل‌نوشته و مناجات‌هایی از علیرضا کنگرلو را به‌هم‌راه گرافیک دوبُعدی دربر می‌گیرد.

"مثل باران" به تهیه‌کنندگی سعید عباسی ۲ قسمت ۳۰دقیقه‌ای دارد و به غبارروبی مساجد و عزاداری‌ها و نجواهای مردمی در ایام سوگواری حضرت علی (ع) و استقبال از شب‌های قدر می‌پردازد.

"ربنا"به تهیه‌کنندگی محمدرضا اسماعیلی به‌صورت تولیدی اسمای الهی را در قالب گرافیکی با هم‌راهی نجواهای گروه‌های تواشیح در ۳۰ قسمت ۴دقیقه‌ای در بر می‌گیرد.

ویژه برنامه‌ی شب‌های قدر به تهیه‌کنندگی مجید خواجه‌نژاد در ۳ قسمت ۷۰دقیقه‌ای به‌صورت زنده و با حضور کارشناسانی هم‌چون حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین انصاریان و مداحی حاج مهدی سماواتی از مهدیه تهران و حسینیه‌ی همدانی‌ها مراسم ویژه‌ی شب‌های احیا و قران سرگرفتن مردم را در شب‌های قدر از ساعت ۲۲:۳۰ دقیقه پوشش می‌دهد.

"مصباح" به تهیه‌کنندگی هادی آشتیانی در ۳ قسمت ۷۰دقیقه‌ای به‌صورت زنده با اجرای حسن سلطانی مهمان کارشناسانی هم‌چون دکتر منصوری‌لاریجانی، دکتر دوانی، دکتر زورق و... است و سیره‌ی حضرت علی (ع) طی آن بررسی می‌شود.

پخش سخنرانی‌های مذهبی حجج‌اسلام‌والمسلمین محمدی، عالی، حسینی‌قمی، میرباقری، پورموسوی و قرهی در ۳۰ قسمت ۵۰دقیقه‌ای به تهیه‌کنندگی گروهی از برنامه‌سازان تهیه و هر روز ۷ صبح روی آنتن می‌رود.

سخنرانی حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین رفیعی نیز طی ۳۰ برنامه‌ی ۲۰‌دقیقه‌ای در ماه رمضان از شبکه‌ی سه‌سیما پخش می‌شود.

"صبح و سخن" کاری از گروه معارف شبکه‌ی سه‌سیما در ۱۰ قسمت ۳۰‌دقیقه‌ای به تهیه‌کنندگی مهدی صاحبی سخنرانی حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدی در خصوص مبحث معادشناسی را پوشش می‌دهد.

"سمت خدا" کاری از گروه معارف شبکه‌ی سه‌سیما به تهیه‌کنندگی سیدمحسن مناجاتی و مجید حسینی نیز در ماه رمضان با اجرای نجم‌الدین شریعتی و با حضور کارشناسانی چون حجج‌اسلام عالی، ماندگاری، فرخزاد، حسینی‌قمی و میرباقری به‌کار خود ادامه می‌دهد. این برنامه هر روز به‌جز پنج‌شنبه و جمعه‌ها ساعت ۱۳:۳۰ به‌صورت زنده روانه‌ی آنتن شبکه‌ی سه خواهدشد.

"کیمیا" به تهیه‌کنندگی حمیدرضا نوبهار ۴ قسمت ۱۰دقیقه‌ای دارد و پنج‌شنبه‌ها از ساعت ۱۳ به‌پخش می‌رسد و سخنرانی آیت‌اله مهدوی‌کنی را شامل می‌شود.

"پخش دعای کمیل" در نیمه‌شب‌های جمعه از ساعت ۱ بامداد و "یادها" به تهیه‌کنندگی سعید عباسی در ۲ قسمت ۳۰‌دقیقه‌ای دیگر برنامه‌های گروه فرهنگ و معارف اسلامی شبکه‌ی سه‌سیما برای پخش در ماه رمضان است.

مجموعه‌ی مستند "جهان‌شهری‌ها" به تهیه‌کنندگی میثم حلاجان در ۱۳ قسمت ۵۰‌دقیقه‌ای کاری از گروه معارف شبکه‌ی سه‌سیماست که به‌معرفی مسلمانان چندملیتی و فراملیتی می‌پردازد که هویت‌های فرهنگی و ملی متکثر و گاه ترکیبی دارند و در نقاط مختلفی ازجهان زندگی کرده‌اند، اما هم‌چنان هویت اسلامی بارزی داشته و در جامعه‌ی پیرامون خود عناصر فعالی هستند. در زمانه‌ی افراط‌ها و اغراق‌های ناسیونالیستی، این مجموعه، ضمن به‌تصویرکشیدن نمونه‌های الهام‌بخشی از بیداری اسلامی در مناطق مختلف جهان، بار دیگر این پیام قرآنی را یادآور می‌شود که اسلام دینی ورای مرزهای جغرافیایی، قومی و ملی است و رستگاری، تنها از آنِ آن‌هایی است که باتقوا باشند. این مجموعه از یک‌شنبه ۸ تیر از ساعت ۵:۳۰بامداد روی آنتن می‌رود.

سخنان و ره‌نمودهای اخلاقی اعتقادی حضرت آیت‌اله مکارم‌شیرازی در ۳۰ قسمت ۱۵دقیقه‌ای هر شب بعد از اذان مغرب از شبکه‌ی سه‌سیما پخش می‌گردد.

مجموعه‌ی تلویزیونی "هفت سنگ" نیز در ۳۰ قسمت ۴۰دقیقه‌ای به تهیه‌کنندگی مجید مولایی و کارگردانی علیرضا بذرافشان کاری از گروه فیلم و سریال این شبکه است و داستان زندگی سه خانواده را دربر می‌گیرد که متعلق به نسل‌های مختلفی هستند و هر قسمت با ورود بازیگر مهمان رقم می‌خورد. بازیگرانی چون مهدی سلطانی‌سروستانی، پرویز پورحسینی، بهنام تشکر، الهام پاوه‌نژاد، شبنم مقدمی، فرناز رهنما، عزت‌اله مهرآوران، مهتاج نجومی، ارسلان قاسمی، سیما مطلبی، پارسا قراخانلو، حامد کیازال ،حنانه احدی و روژین نفوتی‌نژاد در این مجموعه نقش‌آفرینی می‌کنند .این سریال هر شب به‌جز جمعه‌ها، ساعت ۲۱:۰۰ پخش می‌شود.

برنامه‌ی تلویزیونی "ماه عسل" نیز هم‌چون سال‌های گذشته به تهیه‌کنندگی و اجرای احسان علیخانی امسال نیز میزبان نگاه‌های روزه‌داران است. این برنامه کاری از گروه اجتماعی شبکه‌ی سه‌سیماست و با دعوت از مهمانانی خاص و از جنس مردم هر روز ساعت ۱۹:۱۵ روی آنتن می‌رود.

مینی سریال "دیگری" کاری از گروه فیلم و سریال شبکه‌ی سه به کارگردانی احمد کاوری و تهیه‌کنندگی سعید مرادی در ۵ قسمت ۴۰دقیقه‌ای برای شبهای احیا تدارک دیده شده‌است. امین حیایی، سعید آقاخانی، رزیتا غفاری، سمانه پاکدل، محسن قاضی‌مرادی، نصرت میرعظیمی و... از جمله بازیگرانی هستند که در این مجموعه حضور دارند. این سریال که با محوریت موضوع اهدای عضو پیش می‌رود، داستان جوانی به‌نام علی را روایت می‌کند که هم از پدر پیر خود نگه‌داری می‌کند و هم نقش موثری در زندگی خواهرش دارد. او فردی خیرخواه است. به بچه‌های بی‌سرپرست پرورشگاه سرزده و زندانیان تنها را رایگان به‌مقصد می‌رساند تا این که در سال‌روز تولدش اتفاقی رخ‌داده و... .

"سلامت باشید" ویژه‌ی ماه مبارک کاری از گروه دانش و اقتصاد شبکه‌ی سه‌سیما به تهیه‌کنندگی سیدمجید حسینی‌زاد در ۲۰ قسمت ۵۰دقیقه‌ای در ایام ماه رمضان به‌موضوع تغذیه و بیماری‌های مختلف روزه‌داران با حضور پزشکان و کارشناسان متبحر می‌پردازد. این برنامه هر روز به‌جز پنج‌شنبه و جمعه‌ها ساعت ۹:۴۵ به‌صورت زنده پخش می‌شود.
کد مطلب: 749