یک مقام بانک توسعه صادرات اعلام کرد؛
۹۲۰۷ میلیارد ریال تسهیلات برای صادرات در ۱۴ ماه
رییس گروه کارشناسی خطوط اعتباری بانک توسعه صادرات ایران گفت: درحال حاضر بانک توسعه صادرات از هشتم آبان ماه ۹۵ تاکنون طبق قراردادهای فعال، مبلغ ۹۲۰۷ میلیارد ریال تسهیلات با نرخ سود ترجیحی پرداخت کرده است.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۲
 
۹۲۰۷ میلیارد ریال تسهیلات برای صادرات در ۱۴ ماه
 
رییس گروه کارشناسی خطوط اعتباری بانک توسعه صادرات ایران گفت: درحال حاضر بانک توسعه صادرات از هشتم آبان ماه ۹۵ تاکنون طبق قراردادهای فعال، مبلغ ۹۲۰۷ میلیارد ریال تسهیلات با نرخ سود ترجیحی پرداخت کرده است.

به گزارش تحریرنو ؛ علیرضا مرادی رییس گروه کارشناسی خطوط اعتباری بانک توسعه صادرات ایران، پیرامون جزییات تخصیص منابع سپرده‌گذاری ریالی صندوق توسعه ملی نزد این بانک به صادرکنندگان بخش صنعت‌ومعدن گفت: درحال حاضر بانک توسعه صادرات از تاریخ ۸ آبان ۹۵ تا امروز طبق قراردادهای فعال، مبلغ ۹ هزار و ۲۰۷میلیارد ریال تسهیلات با نرخ سود ترجیحی پرداخت کرده است.

وی افزود: در حال حاضر منابع ریالی صندوق توسعه ملی نزد بانک توسعه صادرات در قراردادهای فعال به میزان ۱۴هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال است که عمده این منابع به جز ۵۰۰ میلیارد ریال آن (منابع غیرصادراتی با نرخ سود ۱۶ درصدی) و مابقی با نرخ سود ۱۱ و ۱۲ درصد، در حوزه صادرات مصرف می‌شود.

مرادی به شرح جزییات شرایط تخصیص و نرخ سود این منابع پرداخت و گفت: از منابع فوق‌الذکر دو قرارداد ۶۰۰ میلیارد ریالی مجموعا معادل یک هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال جهت تخصیص سرمایه در گردش بخش صنعت‌ومعدن در مناطق غیر برخوردار و دانش‌بنیان تمامی مناطق با نرخ سود ۱۲ درصد در نظر گرفته شده که تماما به متقاضیان پرداخت شده است. الباقی منابع نیز با نرخ سود ۱۱ درصد به فعالان مختلف حوزه صادرات تخصیص داده می‌شود.

این کارشناس بانکی در ادامه اظهارداشت: مطابق با بسته حمایت از توسعه صادرات غیر نفتی از ابتدای نیمه دوم سال جاری،همه منابع صندوق توسعه ملی ویژه صادرات به صورت تلفیقی با منابع بانک به صادرکنندگان پرداخت می‌شود که با درنظر گرفتن میانگین سود تسهیلات از محل هرکدام از منابع، صادرکنندگان با نرخ سودهای ۱۳.۵ الی ۱۴.۵ درصد تامین مالی می‌شوند.

رییس گروه کارشناسی خطوط اعتباری بانک توسعه صادرات ایران، گفت: در راستای اجرای بسته حمایتی مذکور، از مهرماه سال جاری دو قرارداد سپرده‌گذاری به مبالغ ۴هزار و ۲ هزار میلیارد ریال با نرخ سود ۱۱ درصد از سوی صندوق توسعه ملی در اختیار بانک قرار داده شد که معادل همین مبالغ نیز از منابع حداکثر ۱۸ درصدی بانک به این امر اختصاص یافت. از مجموع پرداختی‌های مذکور تاکنون ۳ هزار و ۶۲۰ میلیارد ریال به صورت تلفیقی ( یک هزار و ۸۱۰ میلیارد ریال سهم صندوق و معادل آن سهم بانک) به صادرکنندگان پرداخت شده و ۴ هزار ۵۰۰میلیارد ریال نیز در شرف پرداخت است.

علیرضا مرادی در مورد تخفیف‌های در نظر گرفته شده از سوی بانک به مشتریان خاص اظهار داشت: تخفیف‌ها در بخش تسهیلات سرمایه در گردش از محل منابع بانک اعمال و شامل مواردی همچون صادرکننده نمونه، میانگین وزنی بالا و وثیقه معتبر می‌شود و مشتری برای برخورداری از تخفیف کامل می‌بایست نسبت به ارائه ضمانت‌نامه صندوق ضمانت صادرات اقدام کند تا از تخفیف ۲ درصدی برخوردار شود.
کد مطلب: 14531