دبیر اجرایی هجدهمین کنگره آسیایی داروسازی بالینی و نهمین همایش داروسازی بالینی ایران؛
دوعامل تاثیرگذار در بروز بیماری‌های قلبی- عروقی
دبیر اجرایی هجدهمین کنگره آسیایی داروسازی بالینی و نهمین همایش داروسازی بالینی ایران با اشاره به دو عامل تاثیرگذار در بروز بیماری‌های قلبی گفت: بیماران مبتلا به مشکلات قلبی باید به شدت از خوددرمانی بپرهیزند.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۳
 
دوعامل تاثیرگذار در بروز بیماری‌های قلبی- عروقی
 
دبیر اجرایی هجدهمین کنگره آسیایی داروسازی بالینی و نهمین همایش داروسازی بالینی ایران با اشاره به دو عامل تاثیرگذار در بروز بیماری‌های قلبی گفت: بیماران مبتلا به مشکلات قلبی باید به شدت از خوددرمانی بپرهیزند.

به گزارش تحریرنو از روابط عمومی انجمن متخصصین داروسازی بالینی ایران ، دکتر مهدی رجبی، عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد واحد علوم پزشکی در آستانه برگزاری هجدهمین کنگره آسیایی داروسازی بالینی و نهمین همایش داروسازی بالینی ایران اظهار داشت: این همایش به صورت داخلی طی ۹ سال اخیر به طور مداوم برگزار شده و هدف از آن آموزش، ارتقای ارتباطات، برگزاری کارگاه‌های علمی و آموزشی برای داروسازان و پزشکان است ولی تفاوت این دوره با دوره های قبلی این بوده که امسال به صورت بین‌المللی برگزار می‌شود و بورد داروسازان بالینی از کشورهایی همچون کره‌جنوبی، ژاپن و تایلند و کشورهای دیگر در آن شرکت می‌کنند.

وی افزود: بورد داروسازی بالینی آسیا ۲۵ عضو از کشورها ی دیگر دارد که ایران، تایوان، چین، اندونزی نیز از دیگر کشورها در آن به شمار می روند که از ایران بنده و دکتر فرشاد هاشمیان عضو این بورد هستیم و به غیر از ایران که دو عضو و آمریکا ۵ عضو در این بورد دارد، سایر کشورها فقط یک و یا دو عضو دارند.

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد واحد علوم پزشکی ادامه داد: این کنگره برای اولین بار در ایران برگزار می‌شود و ۲۱ سال سابقه جهانی داشته و هدف آن ارتقاء ارتباطات و تعامل به ویژه با کشورهای آسیای شرقی و مرکزی است و همه اعضای این بورد صاحب‌نظر بوده و صاحبان برنامه‌های اجرایی و عملی مهم بوده‌اند.

دبیر اجرایی هجدهمین کنگره آسیایی داروسازی بالینی و نهمین همایش داروسازی بالینی ایران بیان داشت: در این کنگره مباحث علمی، بالینی و کارگاه‌های بالینی در مورد آخرین یافته‌ها و درمان‌های درمان جدید برای بیماریهای رایج از جمله مشکلات قلبی ، عفونی ، تنقسی و غیره برگزار می‌شود.

رجبی اضافه کرد: در مورد مشکلات قلبی امروزه از اشتباهات رایج خوددرمانی افراد است و این مسئله پیشگیری از آن حائز اهمیت است همچنین بعد از سرطان مشکلات قلبی و عروقی و سکته‌ها عامل اصلی مرگ بیشتر مردم جهان از جمله ایرانی‌ها به شمار می رود.

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد واحد علوم پزشکی بیان داشت: نحوه زندگی، نوع غذا وفعالیت فیزیکی در بروز بیماری‌های قلبی بسیار مهم است به طوری که در کشورهای حوزه مدیترانه که اصول تغذیه بهتری دارند بیماری های قلبی آمار کمتری را به خود اختصاص می‌دهد و حتی این آمار در مقایسه با کشورهای پیشرفته نیز در آنها کمتر است.

رجبی با بیان اینکه میانگین سنی افراد مبتلا به مشکلات قلبی و عروقی نسبت به گذشته کاهش یافته است، گفت: فعالیت فیزیکی و کیفیت زندگی دو اصل مهم در زمینه پیشگیری از بیماری‌های قلبی است و افراد باید بر اساس شرایط سنی این دو مسئله را به شدت مد نظر قرار دهند.

وی تأکید کرد: همچنین بیماران مبتلا به مشکلات قلبی باید به شدت از خوددرمانی بپرهیزند و اگر پزشک در یک زمان برایشان دارو تجویز کرد از مصرف آن در بازه‌های زمانی طولانی بدون مشورت پزشک خودداری کنند و طبق دستور پزشک برای چکابهای نیاز و مطرح شده به پزشک معالج در زمانهای تعریف شده مراجعه کنند و از خوددرمانی و تکرار دارو بدون نظر پزشک خودداری کنند.

نهمین همایش داروسازی بالینی ایران و هجدهمین کنگره آسیایی داروسازی بالینی با محوریت داروسازی بالینی ، داروسازی بیمارستانی ، فارماکواپیدمیولوژی ، فارماکواکونومی ، فارماکوژنومیکس، فارماکوکینتیک، فارماکودینامیک ۳۰ خرداد لغایت ۱ تیر در مرکز همایش های رازی با حضور سخنرانانی از کشورهای آلمان، انگلستان، آمریکا، کانادا، چین، سنگاپور، اندونزی، فیلیپین، هند مالزی، تایلند، امارات، عربستان، پاکستان، ویتنام، نپال و نیجریه برگزار می شود.

علاقمندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت www.clinicalpharmacy.ir مراجعه کنند.
کد مطلب: 16115