ستایش یا کلید اسرار!
این شب ها مخاطبان رسانه ملی طبق کنداکتورهمیشه گی شبکه سه سیما ساعت نه شب شاهد پخش فصل سوم سریال ستایش هستند.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۶
 
ستایش یا کلید اسرار!
 
این شب ها مخاطبان رسانه ملی طبق کنداکتورهمیشه گی شبکه سه سیما ساعت نه شب شاهد پخش فصل سوم سریال ستایش هستند.

تحریرنو ؛ فصل اول این سریال ده سال پیش با موضوعی درام خانوادگی روی آنتن رفت. ستایش در همان قسمت های آغازین توانست مخاطب را همراه خود کند و بعضا موضوع گفت و گو در محافل خانوادگی شده بود. این شروع طوفانی باعث شد مخاطب بیش تر از پیش به دنبال فصل جدید آن باشد. سال ۹۲فصل دوم این مجموعه روی آنتن رفت و در همان قسمت اول دچار حاشیه ای تحت عنوان گریم کاراکتر اصلی این سریال شد.

مخاطب آن طور که باید و شاید نتوانست با فصل جدید کار ارتباط برقرار کند. به همین دلیل دیگر از آمار های عجیب و غریب مخاطبان مجموعه ستایش خبری نبود . همراهان این سریال عادت کرده اند تا جایی با کار پیش بروند و بعد کارگردان آن ها را به دیدن فصل جدید تشویق کند.

سیزن پایانی این سریال چند هفته ای است که روی آنتن شبکه سه سیما رفته. این بار هم این مجموعه دچار حاشیه ای به نام گریم شد . حاشیه تا جایی ادامه پیدا کرد که تهیه کننده این سریال به صراحت دریک برنامه زنده درباره گریم شخصیت اصلی می گوید:« ستایش دچار ارامش شده جوان نشده » حال سوال اینجاست تهیه کننده این کار واژه آرامش را سپر تمام نقد ها کرده؟ تا مخاطب این سریال برای پاسخ سوال هایش به دنبال پرتقال فروش بگردد!!

از حاشیه گریم ستایشِ به آرامش رسیده که بگذریم از پایان بندی سرنوشت شخصیت های داستان که بی دلیل یا با دلیلی در روند داستان تاثیر گذار بوده اند نمی توان گذشت. اگر مخاطب تازه با این مجموعه نمایشی َآشنا شده باشد حس می کند این مجموعه محصول مشترک ایران و ترکیه است که که به جای سیزن جدید کلید اسرار آن را ستایش ۳ نام گذاری کرده اند.

چه اصراری است که تمام شخصیت های این داستان به سزای اعمالشان برسند و یا به قول تهیه کننده این مجموعه به آرامش برسند. سوال این جاست مگر در دنیای واقعی همه ی آدم ها بسزایی تمام ظلم ها یشان می سرند؟؟ سریال های تلویزیونی از جایی مخاطب را پس میزند که می خواهیم آنچه در دنیای فیلم هایمان رخ می دهد را از دنیای واقعی تمیز قائل شویم.

وقتی سریال هایمان با آنچه برای مخاطب رخ می دهد فاصله دارد نباید توقع داشته باشیم، تا مخاطب حداکثری داشته باشیم . ازشگفتی های این مجموعه می توان به این موضوع اشاره کرد که تهیه کننده این سریال در خبری مبسوط این طور مدعی شده که ستایش پر مخاطب ترین مجموعه نمایشی در ۲۰ سال اخیربوده است !! ایا اقای زرین کوب مخاطب سریال هایی نظیر میوه ممنوعه، پایتخت، زیر تیغ و .. را یادش رفته؟؟ ویا آماری درست از مخاطبان سریال خود ندارد!!

فائزه علیمردانی
کد مطلب: 19752