آلبوم "خداحافظ" گروه آریان، امروز منتشر شد
پنجمین آلبوم گروه آریان بانام "خداحافظ" بعد از مدت‏‌ها انتظار و مطابق وعده‌ی شرکت ترانه شرقی، صبح امروز با شعار "لطفا کپی نکنید" در بازار موسیقی منتشر شد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۱۹:۲۴
 
آلبوم "خداحافظ" گروه آریان، امروز منتشر شد
 
پنجمین آلبوم گروه آریان بانام "خداحافظ" بعد از مدت‏‌ها انتظار و مطابق وعده‌ی شرکت ترانه شرقی، صبح امروز با شعار "لطفا کپی نکنید" در بازار موسیقی منتشر شد.

تحریرنو: این آلبوم پرحاشیه پس از کش‌وقوس‌های فراوان، با باقی‌مانده‌ی اعضای گروه آریان یعنی "علی پهلوان"، "پیام صالحی"، "شراره فرنژاد"، "سیامک خواهانی"، "ساناز کاشمری" و "علیرضا طباطبایی" از صبح امروز، تحت امتیاز شرکت ترانه شرقی به مدیریت محسن رجب‌‏پور به‌صورت هم‌زمان در تهران و شهرستان‌‎ها توزیع شد تا گروه آریان بعد از پانزده سال فعالیت در حوزه موسیقی به کار خود پایان دهد.


سیامک خواهانی: از خداحافظی آریان متاسفم

حالا دیگر همه می‏‌دانند که آریان با انتشار آلبوم "خداحافظ" که درواقع به‌عنوان عیدی، به هواداران گروه آریان وعده داده‌شده بود، با طرف‌داران خود خداحافظی کرد هرچند که "سیامک خواهانی" معتقد است پرونده‌ی آریان همیشه باز است و هرلحظه امکان دارد که یک هم‌کاری جدید دوباره اتفاق بیفتد. سیامک که این‌روزها روی آلبوم شخصی خودکار می‏‌کند درباره‌ی خداحافظی آریان گفت: "قبلا هم گفته بودم که آریان جزئی از زندگی من است و متاسفم از این‌که به این نتیجه رسید." خواهانی در ادامه از همه‌‌ی کسانی که دوست دارند فعالیت‏‌های هنرمندان ادامه پیدا کند درخواست کرد که آلبوم را به‌صورت مجاز تهیه کنند: "از همه خواهش می‏‌کنم که اگر هنر را دوست دارند، هنرمند باشند و آثار موسیقی را کپی نکنند."

علی پهلوان: نمی‌دانم در آینده چه خواهم کرد

علی پهلوان که نتوانست برای انتشار این آلبوم در ایران حضور پیدا کند اعلام کرد که بعدازاین آلبوم، با این شرایط آریان کنسرتی نخواهد داشت: "مطمئنا به پایان رسیدن آریان اصلا اتفاق خوش‌آیندی برای من نیست. الان هم واقعا نمی‌‏دانم در آینده چه خواهم کرد و فقط می‏‌توانم بگویم حیف!" او که خودش سال پیش یک سینگل ترک آماده و منتشر کرد، از هزینه‌ی کار به نسبت درآمد آن گله داشت و دراین‌باره گفت: "البته کپی نکردن آلبوم موسیقی فقط برای آریان نیست و بهتر است مردم آن را در مورد همه انجام دهند چون باعث می‌شود موزیسین‌‏های ما با خیال راحت‌‏تری بتوانند کار کنند."

شراره فرنژاد: این یادگاری ماست

شراره فرنژاد، سازنده‌ی دو قطعه‌ی آلبوم، حسش را از انتشار این آلبوم و در پی آن خداحافظی گروه آریان، خوش‌آیند توصیف نکرد و از این بابت ابراز ناراحتی کرد. فرنژاد ترجیح داد درباره‌ی فعالیت‏‌هایش در خارج از گروه آریان فعلا حرفی نزند و همه‌چیز را به آینده موکول کرد و در ادامه حرف‏‌هایش مردم را به خریدن آلبوم تشویق کرد: "من از تمام کسانی که گروه آریان را دوست دارند خواهش می‏‌کنم که این آلبوم را به‌صورت مجاز خریداری کنند، این‌طوری هم می‏‌توانند اریجینال آن‌را داشته باشند، هم عکس‏‌ها و اطلاعات مربوط به آلبوم را ببینند و هم این‌که می‏‌توانند آن‌را به‌عنوان یک یادگاری از طرف ما داشته باشند."

ساناز کاشمری: هم خوش‌حالم و هم ناراحت

"ساناز کاشمری"، یکی از هم‏‌خوان‌‏های گروه آریان هم، حس خود را از انتشار این آلبوم احساس دوگان‌ه‏ای توصیف کرد که نوعی غم و شادی توامان را شامل می‏‌شود و دراین‌باره گفت: "این آلبوم بعد از سه‌سال بالاخره منتشر شد که طبیعتا باید خبر خوبی برای ما باشد اما از طرفی این آلبوم قرار است آخرین هم‌کاری اعضای گروه آریان با یک‌دیگر باشد و بهتر است طرف‌داران بدانند که اگر قرار به‌سختی باشد، برای خود ما از همه سخت‏‌تر است. "ساناز که در غیاب علی پهلوان، وظایف بیش‌تری را بر‌عهده داشت، از این به‌بعد قرار است کارهای خود را به‌صورت انفرادی دنبال کند و در همین راستا یک هم‌کاری مشترک هم با "امیر تفرشی" داشته است. او درباره‌ی شعار آلبوم معتقد است: " آثار هنری با زحمت و هزینه زیادی تولید می‏‌شوند، به‌همین دلیل اگر از هنرمندان حمایت نشود، نمی‏‌توانند راه خود را ادامه دهند. مردم ما که آن‌قدر هنر و هنرمند را دوست دارند، باید به آن احترام بگذارند و حقوق هنرمندان را ضایع نکنند."

و بالاخره خداحافظ

آلبوم "خداحافظ" شامل ۱۱ قطعه است که هشت قطعه‌ی آن از ساخته‌‏های "علی پهلوان"، دو قطعه از ساخته‏‌های "شراره فرنژاد" و یک قطعه هم از کارهای "سیامک خواهانی" است. "شهاب حسینی"، "فرشاد فارسیان" و "سعید مدرس" در غیاب "نینف امیرخاص" وظیفه‌ی تنظیم قطعات آلبوم را به‌عهده داشته‏‌اند و "امیر تفرشی" هم قطعات را میکس و مستر کرده است.

"فرزاد فخرالدینی" و "بابک صفرنژاد" نوازندگان گیتار الکتریک و هارمونیکا (سازدهنی) هم به‌عنوان نوازنده مهمان در این آلبوم حضور دارند. این آلبوم مثل همیشه با حمایت LG منتشرشده و توزیع‌کننده‌ی آن شرکت هنر اول است.

هم‌چنین این آلبوم از فردا روی تمام سایت‏‌های معروف فروش بین‌‏الملل، قابل خریداری خواهد بود و در ایران هم علاقه‏‌مندان به خرید اینترنتی می‌توانند آن را از طریق سایت بیپ تیونز تهیه کنند.
کد مطلب: 2713