چرا حکم عادل جای سؤال دارد؟
افشای یک سناریو علیه مجری «نود»
صحبت‌های اخیر مالک سابق باشگاه نفت علیه مجری برنامه «نود»، سوالات زیادی را به جا گذاشته که پاسخ به هرکدام از آنها می تواند آغاز یک موضوع جدید باشد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۹ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۹
 
افشای یک سناریو علیه مجری «نود»
 
صحبت‌های اخیر مالک سابق باشگاه نفت علیه مجری برنامه «نود»، سوالات زیادی را به جا گذاشته که پاسخ به هرکدام از آنها می تواند آغاز یک موضوع جدید باشد.

به گزارش تحریرنو از شرق ؛ «متأسفانه عادل فردوسی پور حاضر به عذرخواهی از بنده نشد تا من همچنان پیگیر پرونده شوم؛ پرونده‌ای که رأیش دو هفته پیش صادر شده و ایشان (فردوسی پور) محکوم شد به ۴۰ ضربه شلاق به خاطر تهمت و افترا». همین چند جمله در ۲۴ ساعت اخیر تبدیل شده به یکی از سوژه‌های داغ روز؛ محافل خبری با تیتر «محکومیت عادل فردوسی پور به ۴۰ ضربه شلاق» به سراغش رفته‌اند و تقریبا در هر سایت مرتبط و غیرمرتبطی می‌شود این خبر را دید.

منشأ خبر اما حمیدرضا جهانیان است؛ مالک سابق باشگاه نفت تهران که دو روز پیش در گفت وگو با رادیو، خبر محکومیت عادل فردوسی پور را رسانه‌ای کرد و خبر داد که «مقصر» چنین فعلی خودِ فردوسی پور است. او البته به زعم خودش زرنگی کرد و همه جزئیات را نگفت؛ جزئیاتی از قبیل اینکه محکومیت عادل فردوسی پور تبدیل به جریمه نقدی شده و او با پرداخت یک و نیم میلیون تومان پرونده را مختومه کرده است. پس نه خبری از پرونده محکومیت است و نه خبری از ۴۰ ضربه شلاق. این دو نکته موضوعی است که چندین رسانه به آن پرداخته‌اند ولی این پرونده ابهامات زیادی دارد.

آن حکمی که عادل فردوسی پور برای چند ثانیه در برنامه «نود» ۱۰ مهر ۱۳۹۶ منتشر کرد، حکمی بود که یکی، دو روز در رسانه ها و فضای مجازی می چرخید، ولی از قرار انتشارش در برنامه باعث شد جهانیان از عادل فردوسی پور و برنامه نود شکایت کند. عجیب اینکه او آن قدری که پیگیر برنامه نود و شکایت از فردوسی پور برای این موضوع شد، پیگیر دیگر رسانه هایی که حکمش را منتشر کرده بودند، نشد! جهانیان در گفت وگو با رادیو، داستان را این طور توضیح می دهد: «عادل فردوسی پور از من دعوت کرد در برنامه نود شرکت کنم. به ایشان گفتم در برنامه زنده شرکت نمی کنم؛ چون شما حاشیه زیاد دارید و دچار مشکل می شویم. با اصرار ایشان من آمدم پشت خط برنامه و از ایشان خواهش کردم غیر از مسائل ورزشی، درباره موضوعات دیگری صحبت نکنیم. او هم پذیرفت، ولی وقتی پشت خط رفتم، ایشان به یک حکم قضائی اشاره و در تلویزیون منتشر کرد که از این حکم در واقع ما تبرئه شده بودیم و تمام شده بود. آن کارش باعث شد تا روی خیلی ها در روی من باز بشود؛ من زیاد به او تذکر دادم و گفتم حق نداشتید
چنین کاری کنید». مشخصا عادل فردوسی پور از هوش رسانه ای و البته در دفاع از مشروعیت برنامه اش، آن حکم را برای چند ثانیه به نمایش گذاشت تا مشخص شود فردی که مدعی است برای نجات نفت تهران آمده، چقدر می تواند حرف هایش با هم تناقض داشته باشد؛ با این حال، جهانیان همان موقع از عادل فردوسی پور و برنامه اش شکایت کرد.

موضوع اعلام شده در رادیو از سوی مالک سابق باشگاه نفت سوالات زیادی را به جا گذاشته که پاسخ به هرکدام از آنها می تواند آغاز یک موضوع جدید باشد. چرا با وجود اینکه نزدیک به دو ماه از حکم تجدید نظر گذشته و پرونده مختومه شده است، این موضوع دوباره رسانه ای می شود؟ چرا حکم بدل از شلاق به حکم تحمل شلاق تغییر داده شده و در رسانه عنوان می شود؟ مهمتر از اینها، چطور چند پرونده بعد از تعطیلی برنامه ۹۰ علیه این برنامه و عادل فردوسی پور در یک سال گذشته به جریان می افتد و همه هم اصرار دارند پرونده ها به دادگاه کشیده شود؟ اصلا چطور همین جهانیان که از روشدن چند ثانیه ای حکمش در برنامه چند سال پیش، شاکی بوده، حالا دوباره کاری می کند تا حکم خودش رسانه ای شود؟ آیا جریانی مشخص پشت شکایت از عادل فردوسی پور است؟
کد مطلب: 20526