انیمیشن «یخ‌زده ۲» رکورد می‌زند
باکس آفیس جدید نشان می‌دهد که احتمالاً فیلم سینمایی «یخ‌زده ۲» رکورد جدیدی در تاریخ انیمیشن‌های سینما خواهد زد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۷
 
انیمیشن «یخ‌زده ۲» رکورد می‌زند
 
باکس آفیس جدید نشان می‌دهد که احتمالاً فیلم سینمایی «یخ‌زده ۲» رکورد جدیدی در تاریخ انیمیشن‌های سینما خواهد زد.

به گزارش تحریرنو از پانا ؛ انیمیشن سینمایی «یخ‌زده ۲» فروش خوبی را در افتتاحیه خود تجربه کرد،این انیمیشن که بعد از ۶ سال از قسمت اولش ساخته و اکران می‌شود در ۴۴۰۰ سالن سینما در آمریکای شمالی اکران شده و پیش‌بینی می‌شود که بتواند ۱۳۰ میلیون دلار تا پایان هفته فروش داشته باشد.

اگر این پیش‌بینی درست از آب دربیاید، این بیشترین فروش برای افتتاحیه انیمیشن بعد از «شیرشاه» است که فروش ۱۹۱ میلیون دلار به‌دست آورده بود. «یخ‌زده ۲» در روز نخست اکران خود توانسته است ۸ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار به‌دست آورد و در مجموع فروش خود تا امروز به ملغ ۴۵ میلیون دلار رسیده است.

قسمت اول این انیمیشن سینمایی توانسته بود یک رکورد تاریخی در انیمیشن‌های سینمایی باشد به‌طوریکه در سینماهای آمریکای شمالی ۴۰۰ میلیون دلار کسب و در مجموع فروش جهانی خود بتواند به مبلغ ۱ میلیارد و ۲۸ میلیون دلار دست پیدا کند.

محصوفل مشترک دیزنی و فاکس یعنی «فورد دربرابر فراری» در هفته دوم اکران خود احتمالاً با ۱۸ میلیون دلار فیلم «یک روز خوب در محله» با بازی تام هنکس را که در راتن تومیتوز امتیاز ۹۶درصد را به‌علاوه ۲۵ میلیون دلار به‌دست آورده است، پشت سر می‌گذارد. فیلم هیجان‌انگیز «۲۱ پل» با درجه بندی بزرگسالان نیز طبق پیش بینی‌ها در محدوده ۹ میلیون دلار فروش می‌کند.
کد مطلب: 19899