ساخت انیمیشن فیلم "نفس" به نیمه رسید
مراحل ساخت انیمیشن فیلم سینمایی "نفس" به کارگردانی نرگس آبیار توسط حسین جمشیدی‌گوهری و امین حق‌شناس به نیمه‌ی راه رسید.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۵ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۲۹
 
ساخت انیمیشن فیلم "نفس" به نیمه رسید
 
مراحل ساخت انیمیشن فیلم سینمایی "نفس" به کارگردانی نرگس آبیار توسط حسین جمشیدی‌گوهری و امین حق‌شناس به نیمه‌ی راه رسید.

به گزارش تحریرنو، حسین جمشیدی‌گوهری سرپرست تیم انیمیشن‌سازی فیلم "نفس" با اعلام این خبر درباره‌ی ساخت انیمیشن برای این فیلم سینمایی گفت: ساخت انیمیشن برای یک فیلم رئال، تجربه‌ی تازه‌ای برای من و دیگر هم‌کاران بود.

وی ادامه داد: پیش از این در فیلم "طعم شیرین خیال" تجربه‌ی ساخت انیمیشن برای فیلم داستانی را داشتم، با این تفاوت که ساخت انیمیشن در فیلم کمال تبریزی به‌نوعی کمیک موشن بود و از جهت ساختار و انجام مراحل فنی با فیلم "نفس" متفاوت بود.

حسین جمشیدی‌گوهری با اشاره به چه‌گونگی ساخت انیمیشن برای فیلم "نفس" گفت: یکی از ویژگی‌های مثبت در ساخت انیمیشن در فیلم "نفس" این بود که خانم آبیار در مرحله‌ی فیلم‌نامه برای ساخت انیمیشن در موقعیت داستانی تعریف کرده بود و این تعریف ساخت بخش‌های انیمیشن فیلم را برای ما راحت کرد.

طراح تیتراژ فیلم‌هایی چون "طعم شیرین خیال" و "ترنج" یادآور شد: نرگس آبیار برای ساخت انیمیشن فیلم "نفس" نقطه‌نظر ویژه‌ای داشت و از جهت فرم و فضا انیمیشنی سینمایی، هنری و به‌دور از انیمیشن‌های رایج که معمولا در تلویزیون دیده می‌شود، می‌خواست.

جمشیدی‌گوهری با اشاره به ساخت انیمیشن فیلم "نفس" متذکر شد: ساخت انیمیشن "نفس" در مدت زمان ۱۵ دقیقه طراحی شده و ساخت آن به نیمه رسیده است. ساختار انیمیشن در این فیلم ترکیبی بین رئال و تخیل بود و ساخت آن جز با انجام یک کار گروهی امکان پذیر نبود.

وی در پایان گفت: ساخت انیمیشن فیلم "نفس" با یک تیم سه نفره به انجام رسید. مهدی علی‌بیگی طراحی کاراکتر و فضا را به‌عهده داشت. امین حق‌شناس انیماتور بود و من هم ترکیب‌بندی لایه‌های مختلف انیمیشن را انجام دادم و در نهایت من با هم‌راهی امین حق‌شناس بخش انیمیشن این فیلم را کارگردانی کردیم.

فیلم سینمایی "نفس" سومین تجربه‌ی کارگردانی نرگس آبیار است که به تهیه‌کنندگی شرکت نور تابان، ابوذر پورمحمدی و محمد‌حسین قاسمی تولید شده است.
کد مطلب: 3429