شهرداد روحانی:
ستاد جشنواره نوازنده‌های مستعدی در اختیار من خواهد داد
شهرداد روحانی، آهنگ‌ساز و رهبر ارکستر باسابقه‌ی کشور در یک نشست خبری پیرامون تازه‌ترین کنسرت‌های خود در جشنواره‌ی موسیقی فجر و شهرستان‌ها توضیحاتی را ارائه داد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۳۰
 
ستاد جشنواره نوازنده‌های مستعدی در اختیار من خواهد داد
 
شهرداد روحانی، آهنگ‌ساز و رهبر ارکستر باسابقه‌ی کشور در یک نشست خبری پیرامون تازه‌ترین کنسرت‌های خود در جشنواره‌ی موسیقی فجر و شهرستان‌ها توضیحاتی را ارائه داد.

به گزارش تحریرنو، شهرداد روحانی در نشستی خبری که روز سه‌شنبه ۲۲ دی‌ماه در تالار وحدت برگزار شد، پیرامون جدیدتری فعالیت‌های خود در زمینه‌ی اجرای کنسرت‌ها و برنامه‌های زنده گفت: طی هفته‌های آینده دوئت پیانویی را هم‌راه با یلدا صمدی اجرا می‌کنیم که این دوئت بر اساس قطعاتی از ساخته‌های خودم برای اولین‌بار اجرا می‌شود که خوش‌بختانه طبق اطلاعاتی که کسب می‌کردم از این کنسرت استقبال خوبی به‌عمل آمده است.

وی افزود: هم‌اکنون مشغول برنامه‌ریزی برای برگزاری این کنسرت در شهرستان‌ها هستیم که بعد از برگزاری تهران این تور موسیقایی برپا می‌شود که طی روزهای آینده پیرامون آن اطلاع‌رسانی‌های لازم خواهد شد. به‌هر‌حال بسیار خوش‌حالم که محتوای برگزاری این برنامه‌ی زنده که خارج از جشنواره موسیقی فجر است به‌شکل دهان‌به‌دهان میان مخاطبان چرخیده و به‌نظر می‌آید که با کنسرت‌های خوب و متفاوتی روبه‌رو خواهیم بود.

رهبر اسبق ارکستر سمفونیک تهران درباره‌ی اجرای کنسرت جشنواره خود نیز بیان کرد: چندی پیش سفری به ایران داشتم که سفر کاری نبود و برای رسیدگی به امور شخصی‌ام انجام گرفته بود اما دوستان ستاد برگزاری جشنواره‌ی موسیقی فجر وقتی متوجه شدند که من در ایران حضور دارم با من تماس گرفتند و ابراز علاقه کردند که در جشنواره حضور داشته باشم. بنده هم احساس کردم که می‌توانم به‌عنوان یک هنرمند برای موسیقی کشورم کاری را انجام دهم از این جهت پذیرفتم که در این دوره حضور داشته باشم و اجرایی را در مرکز همایش‌های برج میلاد تقدیم مخاطبان کنم.

روحانی توضیح داد: قرار بر این است که در این اجرا یک ارکستر زهی متشکل از نوازندگان با تجربه و مستعد موسیقی کشورمان در اختیارمان قرار گیرد. البته خوش‌بختانه ما در ایران نوازنده‌ی سازهای زهی به تعداد زیادی داریم که عمده‌ی آن‌ها از نوازندگان خوب این ساز هستند. به‌هر‌حال امیدوارم که شرایط به‌گونه‌ای باشد که کنسرت با کیفیتی را برای تماشاگران اجرا کنیم. ما در این کنسرت یک سری از قطعات خودم و قطعات موسیقی کلاسیک را برای مخاطبان و علاقه‌مندان اجرا می‌کنیم که با توجه به رپرتوار در نظر گرفته شده قطعات این کنسرت آثار جدیدی هستند که اگر کمی صبر کنید به‌طور حتم شاهد اجرای کنسرت جذابی خواهید بود.

وی با اشاره به نوازندگان ارکستر نیز گفت: من خبر ندارم که قرار است نوازنده‌ی جدیدی بیاید یا خیر، فقط اطلاع دارم که از سوی ستاد جشنواره قرار است تعدادی قریب به ۴۰ یا ۵۰ نوازنده در اختیارم بگذارند. البته خیلی هم برای من مهم نیست که این نوازندگان چه کسانی هستند، برای من مهم این است که این نوازندگان به‌سطح قابل قبولی از نوازندگی رسیده باشند که من آن‌ها را تایید کنم.

این رهبر ارکستر در بخش پایانی صحبت‌های خود با اشاره به کیفیت نامطلوب صدای برج میلاد تصریح کرد: حتما در آن تاریخی که قرار است ما در برج میلاد کنسرت برگزار کنیم وقت تالار وحدت پر بوده که اجرای ما را در آن‌جا برنامه‌ریزی نکردند. بنابراین بنده هم به اقتضای برنامه‌ریزی انجام شده باید در برج میلاد کنسرت خود را برگزار کنم. کما این‌که ارکستر فیلارمونیک برلین به اقتضای فضایی که سال‌ها پیش برای آن‌ها در نظر گرفته بودند، در خرابه‌های جنگ موسیقی اجرا می‌کردند. الان هم وضعیت ما به این شکل است و من ناچارم که کنسرت را در برج میلاد برگزار کنم اگرچه برگزاری این برنامه در جای پرجمعیتی چون سالن میلاد یک امتیاز است که می‌تواند مخاطبان بیش‌تری را برای برنامه‌ی ما داشته باشد. ضمن این‌که من حداقل سالن دیگری را سراغ ندارم که کیفیت ایده‌آل صدابرداری داشته باشد.
کد مطلب: 4128