توصیه‌های کرونایی؛
مصرف میان وعده سالم طی روز فراموش نشود
شیوع بیماری کرونا زندگی را برای خانواده‌ها در سراسر دنیا با چالش مواجه کرده است و به توصیه پزشکان تغذیه سالم و مصرف میان وعده‌های سالم در ایام شیوع ویروس کرونا نباید فراموش شود.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۶
 
مصرف میان وعده سالم طی روز فراموش نشود
 
شیوع بیماری کرونا زندگی را برای خانواده‌ها در سراسر دنیا با چالش مواجه کرده است و به توصیه پزشکان تغذیه سالم و مصرف میان وعده‌های سالم در ایام شیوع ویروس کرونا نباید فراموش شود.

به گزارش تحریرنو ؛ با شیوع بیماری کرونا، رعایت اصول تغذیه سالم یکی از ارکان مهم و اساسی در تأمین سلامت و نیز کوتاه‌تر کردن دوران این بیماری است. بنابراین تنها کاری که می‌توان برای مقابله با این ویروس انجام داد این است که سیستم ایمنی بدن تقویت شود. کارشناسان تغذیه نیز معتقدند، یک رژیم غذایی مناسب باید متنوع بوده و شامل انواع گروه‌های غذایی نیز باشد. زیرا که مواد غذایی ۸۵ درصد نیازهای بدن را تأمین می‌کند. ‏

پزشکان معتقدند، مصرف سبزی و میوه در همه روز‌ها و از جمله در بحران کنونی کرونا بسیار ضروری است. از اینرو مردم پس از ضد عفونی کردن باید این مواد رادر رژیم غذایی خود قرار دهند. از طرفی معضل چاقی در اغلب کشورها و اغلب زیرگروه‌های جمعیتی وجود دارد. در عین حال الگوی غذایی در کشورهای مختلف متفاوت است و به تبع وضعیت اقتصادی و فرهنگی برخی گروه‌های جمعیتی مصرف مواد غذایی ضروری امکان پذیر نیست که این موضوع می‌تواند مشوقی برای اضافه وزن باشد. با افزایش تورم اقتصادی دسترسی برخی گروه های اجتماعی با درآمد پایین به مواد غذایی مورد لزوم کم می شود، بنابراین نباید انتظار داشت که روند افزایش وزن متوقف شود، بلکه الگوی غذایی تغییر می‌کند و افزایش وزن به نوعی بیشتر می شود. شرایطی که بر اثر شیوع کرونا پیش آمده بسیار ناگوار و آزاردهنده است، اما خاص کشور ایران نیست، کم و بیش همه جوامع را گرفتار کرده است و به گفته پزشکان پیامدهای ناگوار ابتلا به این بیماری در افرادی که وزن بالا دارند وقوع بیشتری دارد.

بنا بر اعلام پزشکان، چاقی می‌تواند بر روی سیستم ایمنی افراد تاثیر منفی بگذارد. وقتی بخش اعظمی از چربی اطراف شکم انباشته می شود، در تنفس فرد اختلال ایجاد می شود؛ به عبارت ساده تر حرکت دیافراگم به پایین و انبساط ریه به کفایت افراد با وزن طبیعی رخ نخواهد دارد. در نتیجه میزان منوکسید کربن خون در افرادی که وزن بالاو شکم بزرگ دارند بالاتر از افراد عادی است و به همین خاطر مقداری خوابالوده هستند که خوب نیست به ویژه برای فردی که عفونت تنفسی هم دارد.

- نظم در برنامه غذایی از اهمیت بسیاری برخوردار است
- وعده‌ غذا نباید حذف شود
- فاصله وعده‌ها نباید خیلی غیرمتعارف باشد و ساعت‌ها را جوری تنظیم کنید که فاصله زیادی نداشته باشند
- میان وعده های سالم یادتان نرود
- ورزش فراموش نشود


شماره تماس‌های ۴۰۳۰ و ۱۹۰، آماده پاسخگویی به سوالات شما درباره پیشگیری و درمان کرونا است. در صورت وجود هر گونه سوال، با تماس با این مراکز از اقدامات صحیح آگاه خواهید شد.
کد مطلب: 20816