چگونه خودرو را ضدعفونی کنیم؟
این گزارش نکاتی را در خصوص گندزدایی و ضدعفونی کردن سطوح مختلف داخل خودرو به رانندگان و صاحبان خودرو متذکر می شود.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۳۵
 
چگونه خودرو را ضدعفونی کنیم؟
 
این گزارش نکاتی را در خصوص گندزدایی و ضدعفونی کردن سطوح مختلف داخل خودرو به رانندگان و صاحبان خودرو متذکر می شود.

به گزارش تحریرنو ؛ با توجه به شروع گستره و همه گیری ویروس خطرناک و مرگبار کرونا در ماه های اخیر بسیاری از شهروندان در خصوص احتمال انتقال و انتشار این ویروس از طریق تماس با سطوح مختلف از جمله خودرو ابراز نگرانی کرده اند.

در این گزارش که در وب سایت nbcsandiego آمده است، به رانندگان و سرنشینان خودرو توصیه های بهداشتی در خصوص جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و قطع زنجیره انتقال و انتشار آن در جامعه شده است که در زیر به مهم‌ترین آنها خواهیم پرداخت.

بر اساس گزارش سازمان پیشگیری از بیماری های واگیردار در ایالات متحده آمریکا، مواد ضد عفونی کننده الکل حداقل ۷۰ درصد قادر خواهند بود ویروس کرونا را تقریباً در تمامی سطوح از بین ببرند. آنها همچنین به شهروندان توصیه کرده اند که در صورت عدم دسترسی به الکل و مواد ضدعفونی کننده استاندارد می‌توانند از محلول آب و صابون برای گندزدایی سطوح مختلف همچون خودرو استفاده کنند.

البته نکته‌ای که در اینجا حائز اهمیت است، آن است که رانندگان باید توجه داشته باشند سطوح کابین داخلی خودرو نسبت به برخی از مواد شوینده قوی و ضدعفونی کننده بسیار حساس است؛ به گونه‌ای که ممکن است به راحتی تخریب شده و بر روی آن ترک و شکنندگی های جدی به وجود بیاید.

همچنین رانندگان باید توجه داشته باشند تمامی سطوح مختلف در خودرو که در در طول رانندگی با آنها سر و کار دارند نظیر فرمان، دستگیره های درب، دنده، دکمه های مخصوص شیشه پنجره ، دستگیره های مربوط به چراغ راهنما و بوق ، کمربند، ضبط و صفحه نمایش روی کنسول مرکزی را نیز با محلول ضدعفونی کننده استاندارد پس از هر بار استفاده و سوار و پیاده شدن از خودرو گندزدایی کنند تا احتمال انتقال ویروس را به سرنشینان خودرو کاهش داده و به صفر برسانند.

همچنین در این گزارش کارشناسان توصیه کرده‌اند که در صورتی که خودروی آنها به یک صفحه نمایش لمسی و تاچ مجهز است، نباید از محلول های ضدعفونی کننده حاوی آمونیاک استفاده کنند چرا که ممکن است حسگر اثر انگشت و شفافیت نمایشگر آن از بین برود.

نکته دیگری که صاحبان خودرو باید توجه داشته باشند، آن است که باید حتما با یک دستمال میکرو فایبر نرم و لطیف بدون اعمال هرگونه فشار، سطوح مختلف را پاکسازی و ضد عفونی کنند.

بسیاری از کارشناسان فعال در موسسه فلان همچنین پیشنهاد کرده اند که بهتر است رانندگان و سرنشینان بلافاصله بعد از ورود به خودرو دست های خود را با ژل و محلول های ضدعفونی کننده دست پاک کنند تا بدین ترتیب از انتقال و انتشار ویروس های احتمالی از طریق دستان خود به سایر سطوح کابین داخلی خودرو جلوگیری به عمل بیاورند.
کد مطلب: 20375