معاون صدا خبر داد؛
احیای نام «صبح جمعه با شما» بعد از ۲۰ سال
حمید شاه آبادی از بازگشت برنامه "صبح جمعه با شما" پس از نزدیک به دو دهه تعطیلی خبر داد و گفت: نام برخی از هنرمندانی که در آن دوره با این برنامه همکاری داشتند، در بین اسامی جدید دیده نمی‌شود.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۲۹
 
احیای نام «صبح جمعه با شما» بعد از ۲۰ سال
 
حمید شاه آبادی از بازگشت برنامه "صبح جمعه با شما" پس از نزدیک به دو دهه تعطیلی خبر داد و گفت: نام برخی از هنرمندانی که در آن دوره با این برنامه همکاری داشتند، در بین اسامی جدید دیده نمی‌شود.

به گزارش تحریرنو ؛ حمید شاه آبادی با اعلام این خبر افزود: ظرفیت‌های هم‌افزای فراوانی در معاونت صدا وجود دارد که موجب شد امکان احیاء برنامه خاطره‌انگیز "صبح جمعه با شما " فراهم شود. در سال های گذشته این برنامه به نوعی با نام های مختلف از جمله قند و نمک، جمعه ایرانی و رادیو جمعه در جدول پخش شبکه‌های رادیویی حضور داشته است و در حال حاضر مقدمات احیاء این برنامه فراهم شده و از نیمه اردیبهشت ماه شنوندگان رادیو ایران می‌توانند باز هم شنونده برنامه "صبح جمعه با شما" باشند.

معاون صدا درباره ویژگی‌های "صبح جمعه با شما" گفت: این برنامه در مرحله اول به مدت ۱۲۰ دقیقه از ساعت ۹ صبح جمعه ها از رادیو ایران پخش خواهد شد. همکاران تلاش کرده‌اند که هسته اصلی بازیگران این برنامه قدیمی دور هم جمع شوند و با بهره‌گیری از ظرفیت بازیگران جوان، گروه بازیگران تکمیل شود.

در حال حاضر هنرمندانی چون علیرضا جاویدنیا، عباس محبی، اصغر سمسارزاده، صادق عبداللهی، حسین هاشمی، مرتضی تبریزی، فرانک رفیعی و شوکت حجت از جمع قدیمی‌های "صبح جمعه" با برنامه همکاری می‌کنند و در دوره جدید حسین عرفانی، مینو غزنوی، حسین محب اهری، مهین برزویی و ... به جمع گروه هنرمندان برنامه اضافه می‌شوند.

شاه‌آبادی درباره تغییرات ساختاری برنامه نیز افزود: علاوه بر احیاء شخصیت‌های قدیمی برنامه مانند آقای دست و دلباز، نازیلا، همسر ملون و ... تلاش شده است بخش‌های جدیدی نیز به برنامه اضافه شود. یکی از این بخش‌ها، بهره‌گیری از ظرفیت طنازان در سراسر کشور است. به همین منظور هماهنگی های لازم با معاونت امور استان ها صورت خواهد گرفت تا بخش های متنوعی با همکاری صدای استان ها به برنامه اضافه شود.

شاه آبادی گفت: بخش محتوایی دیگری که به برنامه اضافه می شود ، بخش تعاملی است که در قالب یک مسابقه غیرحضوری اجرا می شود. در این مسابقه علاقه مندان طنز قطعات طنز تولیدی خود را برای برنامه ارسال می کنند. برگزیده این قطعات در برنامه پخش می شود و در یک رقابت جذاب ، برندگان هر فصل با رأی مردمی معرفی می شوند و برندگان به طور حضوری در برنامه ایفای نقش می کنند.

معاون صدا در پاسخ به این پرسش که چرا بعد از دو دهه تصمیم به احیاء برنامه "صبح جمعه با شما" گرفته شده است، گفت: این برنامه شناسنامه طنز رادیو به حساب می‌آید و مطالبه مردمی هم تولید و پخش مجدد آن است، بر همین اساس، تصمیم به احیاء این برنامه گرفته شد.

شاه آبادی افزود: این وظیفه ما است که از تمام ظرفیت های رادیو برای ارائه برنامه های جذاب و مخاطب پسند استفاده کنیم و من از همه افرادی که در گذشته با این برنامه همکاری داشته اند ، دعوت می کنم تا تجربیاتشان را در اختیار برنامه قرار دهند.

برنامه "صبح جمعه با شما" سال ۱۳۷۸ تعطیل شد و هنرمندان آن به دو گروه تقسیم شدند که یک گروه بعدها برنامه "جمعه ایرانی" را اجرا کردند و عده‌ای نیز از رادیو دور شدند. برنامه "جمعه ایرانی" نیز از سال ۱۳۹۴ تعطیل شد و اکنون پس از دو دهه هنرمندان برنامه "صبح جمعه با شما" دور هم جمع شده‌اند تا با کارگردانی علیرضا جاویدنیا و تهیه‌کنندگی ساجد قدوسیان، این برنامه را احیاء کنند.

همچنین در روزهای گذشته و در سالگرد تأسیس رادیو، جمعی از عوامل برنامه «رادیو جمعه» به طور سرزده به دیدار احمد شیشه‌گران برنامه‌ساز و نویسنده باسابقه رادیو رفتند. در این دیدار، حاضران به مرور خاطرات راه‌اندازی برنامه «صبح جمعه با شما» به مدیریت احمد شیشه‌گران پرداخته و ابراز امیدواری کردند بنیانگذار این برنامه مجدداً و به طور جدی با برنامه همکاری کند؛ ضمن آن که احیای نام نوستالژیک برنامه از مباحث مطرح‌شده در این نشست صمیمی بود.
کد مطلب: 15678