آلبوم موسیقی فیلم "مادر" هم‌چنان می‌فروشد
آلبوم موسیقی فیلم "مادر" با این‌که مدت طولانی از زمان انتشارش می‌گذرد، هنوز هم با استقبال خوب اهالی موسیقی مواجه می‌شود.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۰۶
 
آلبوم موسیقی فیلم "مادر" هم‌چنان می‌فروشد
 
آلبوم موسیقی فیلم "مادر" ساخته ارسلان کامکار با این‌که مدت طولانی از زمان انتشارش می‌گذرد، هنوز هم با استقبال خوب اهالی موسیقی مواجه می‌شود.

تحریرنو: آلبوم موسیقی فیلم مادر ساخته علی حاتمی که ارسلان کامکار آهنگ‌سازی آن را بر عهده داشته و همراه گروه کامکارها به اجرا درآورده است، در لیست پرفروش‌ترین آلبوم هفته بییپ توز قرار دارد.

موسیقی فیلم مادر به خاطر حال و هوای نوستالژیکی که دارد، مورد اقبال طرف‌داران موسیقی ایرانی واقع شده است. موسیقی این فیلم در استودیو صبا ضبط شده و بیژن کامکار، ارسلان کامکار را برای ساخت موسیقی این فیلم به علی حاتمی سفارش کرده بود و او هم قبول کرده و نهایتا این موسیقی ساخته شده بود.

ارسلان کامکار در این آلبوم با بهره‌گیری از ظرفیت‌های موسیقی ایران و با استفاده از سازهای سنتی موسیقی ایرانی، فضایی ریتمیک را خلق کرده و با تزریق مولفه "احساس در موسیقی ایرانی" به آن، قطعات ماندگاری را از خود به جای گذاشته است.

ارسلان کامکار به‌عنوان نوازنده ویلن، هم‌کاری‌اش را با ارکستر سمفونیک تهران آغاز کرد و در طی سال‌های بعد هم این هم‌کاری را ادامه داد. او به‌عنوان نوازنده حرفه‌ای ویلن شناخته می‌شود اما در عود نوازی نیز بسیار چیره‌دست است.

ارسلان کامکار تا کنون در آلبوم‌های "زردی خزان"، "سوئیت سمفونیک افسانه سرزمین پدری‌ام"، "سرود ایران"، "شوریده دل"، "سوئیت سمفونیک کردی"، "کنسرتینو کمانچه (با هم‌کاری اردشیر کامکار)"، "شباهنگام (با هم‌کاری هوشنگ کامکار روی اشعار نیما یوشیج)"، "جاده ابریشم"، "آلبوم خاک"، "نغمه خراسانی" و "نغمه صلح" حضور داشنه است.
کد مطلب: 157