علی معلم عضو هیئت مدیره انجمن سینماگران کودک و نوجوان جهان (سیفژ) شد
مجمع عمومی سیفژ در پکن، رئیس و اعضای جدید هیئت مدیره خود را برگزید که در میان آن نام "علی معلم" تهیه‌کننده و منتقد ایرانی به چشم می‌خورد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۳۹
 
علی معلم عضو هیئت مدیره انجمن سینماگران کودک و نوجوان جهان (سیفژ) شد
 
مجمع عمومی سیفژ در پکن، رئیس و اعضای جدید هیئت مدیره خود را برگزید که در میان آن نام "علی معلم" تهیه‌کننده و منتقد ایرانی به چشم می‌خورد.

تحریرنو: در دومین روز از نشست مجمع عمومی سیفژ در پکن، اعضای حاضر در اجلاس با شرکت در جلسه انتخابات اعضای هیات مدیره که ریاست آن‌را فرشته طائرپور از ایران و بادی سولن از ماداگاسکار برعهده داشتند، دکتر هو کمینگ (رئیس هیئت مدیره سازمان سینمای کودک چین) را به‌عنوان رئیس جدید سیفژ و هفت نفر از اعضای نامزد شده را به‌عنوان هیئت مدیره آتی سیفژ برگزیدند.

فرشته طائرپور در این‌باره گفت: محسن چینی‌فروشان هم‌چنان به‌عنوان دبیرکل دفتر مرکزی سیفژ که از چند سال پیش در تهران مستقر است، در کنار هیئت مدیره جدید و رئیس منتخب، به هم‌کاری خود با سیفژ ادامه خواهد داد.

وی ادامه داد: هم‌چنین اعضای هیات مدیره جدید سیفژ که برای دو سال آینده اداره‌ی این سازمان بین‌المللی را برعهده دارند شامل کریستینا مندوزا از امریکا، فیت ایزیاک‌پره از نیجریه، ولادیمیر دیاگیلف از اوکراین، مایکی کانتولا از فنلاند، سولافا حجازی از سوریه، وینود گاناترا از هند و علی معلم از ایران است.

سازمان بین‌المللی سیفژ که نزدیک به ۶۰سال است در عرصه‌ی فیلم‌های کودکان و نوجوانان فعالیت می‌کند، در حال حاضر بیش از ۸۰ عضو از ۴۲ کشور جهان دارد که با نسبتی حدود ۳۷درصد از آسیا، ۳۸درصد از اروپا، ۱۴درصد از آمریکا، ۱۰درصد از آفریقا و ۱درصد از اقیانوسیه ترکیب آن‌را تشکیل داده‌اند.

در میان کشورهای عضو سیفژ، ایران با توجه به فعالان عرصه‌ی سینمای کودک، بالاترین تعداد اعضا را به خود اختصاص داده است.

طی ۲۳سال گذشته، فرشته طائرپور، امیر اسفندیاری و محسن چینی‌فروشان توانستند با کسب آرای مجمع عمومی، در هیئت رئیسه‌ی این سازمان پذیرفته شوند.

در اجلاس اخیر سیفژ، محسن چینی‌فروشان، فرشته طائرپور، فریال بهزاد، پوران درخشنده، رسول صدرعاملی، هانیه عسکری، الهام شیروانی حضور داشتند و علاوه بر آرای خود، وکالت چند نفر از اعضای غایب ایرانی چون امیر اسفندیاری، منوچهر شاهسواری، ابراهیم فروزش، سیدمهدی شجاعی و دو عضو از کانادا (راک دیمرز و روبرت روی) را نیز برعهده داشتند.
کد مطلب: 283