با روندی رو به رشد؛
تقویت رونق بورس در هفته دوم مهر ۹۸
روند داد و ستدهای تالار شیشه‌ای در هفته دوم مهر سال جاری حاکی از آن است که همه پارامترهای بازار سهام با رشد مواجه شده‌اند.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۴۹
 
تقویت رونق بورس در هفته دوم مهر ۹۸
 
روند داد و ستدهای تالار شیشه‌ای در هفته دوم مهر سال جاری حاکی از آن است که همه پارامترهای بازار سهام با رشد مواجه شده‌اند.

به گزارش تحریرنو از پژوهشکده پولی و بانکی، داد و ستدهای تالار شیشه‌ای در پایان معاملات هفته منتهی به ۱۰ مهر۹۸ باعث شد تا شاخص کل بورس با با ۲۰.۲۴۳ واحد افزایش معادل ۳.۷۲ درصد به رقم ۳۲۶.۱۱۷ واحد برسد.

رشد ۵.۳۱ درصدی شاخص کل هم وزن

بر اساس این گزارش، شاخص کل هم وزن با ۴۸۵۷ واحد افزایش معادل ۵.۳۱ درصد به رقم ۹۶.۴۰۸ واحد را به نمایش گذاشت.

افزایش همزمان نماگر بازار اول و دوم

جزییات این آمار نشان می دهد که در این دور زمانی، شاخص بازار اول با ۸.۱۹۴ واحد افزایش به ۲۳۶.۸۵۹ واحد و شاخص بازار دوم با ۲۵.۲۲۳ واحد افزایش به ۶۶۳.۸۷۴ واحد رسید و به این ترتیب شاخص بازار اول ۳.۵۸ درصد افزایش و شاخص بازار دوم با ۳.۹۵ درصد افزایش نسبت به هفته قبل همراه شدند.

جهش۳۱ درصدی ارزش کل معاملات اوراق بهادار

همچنین در ۵ روز کاری هفته گذشته، ارزش کل معاملات اوراق بهادار به ۱۴۰.۷۵۹ میلیارد ریال بالغ شد که نسبت به هفته قبل ۶۹.۳۱ درصد افزایش یافت.

ارتقای دفعات معاملات

از سویی دیگر، تعداد ۳۵.۰۵۳ میلیون انواع اوراق بهادار در بیش از ۲ میلیون و ۹۳۷ هزار دفعه مورد معامله قرار گرفت و به ترتیب ۳۸.۳ درصد و ۷۲۷.۷ درصد افزایش را نسبت به هفته گذشته تجربه کردند.

عملکرد صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله

گفتنی است، تعداد ۹۷۵ میلیون واحد از صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس تهران به ارزش کل بیش از ۱۰۰۲۶ میلیارد ریال مورد معامله قرار گرفت و به ترتیب با ۷ درصد و ۳ درصد کاهش نسبت به هفته گذشته همراه شدند.

وضعیت بازار بدهی

همچنین در بازار بدهی که اوراق مشارکت، گواهی سپرده و صکوک معامله می‌شود، تعداد ۲ میلیون و ۲ هزار برگه اوراق مشارکت به ارزش کل بیش از ۲.۱۵۶ میلیارد ریال معامله شد.
کد مطلب: 19683