برگزاری افتتاحیه‌ی فیلم "خواب تلخ"
پنجاه‌وپنجمین آیین دیدار فیلم‌های گروه "هنر و تجربه"، شام‌گاه ۷ آذرماه با نمایش فیلم سینمایی "خواب تلخ" به کارگردانی محسن امیریوسفی برگزار شد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۸ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۰۰
 
برگزاری افتتاحیه‌ی فیلم "خواب تلخ"
 
پنجاه‌وپنجمین آیین دیدار فیلم‌های گروه "هنر و تجربه"، شام‌گاه ۷ آذرماه با نمایش فیلم سینمایی "خواب تلخ" به کارگردانی محسن امیریوسفی برگزار شد.

تحریرنو: از جمله مهمانان حاضر در این مراسم، سیدمحمد بهشتی، علیرضا تابش، لیلی گلستان، حمید فرخ‌نژاد، محمود کلاری، رضا بابک، علیرضا داوودنژاد، ابوالحسن داوودی، خسرو معصومی، محمدرضا دلپاک، فرشته طائرپور، هوشنگ گلمکانی، حبیب رضایی، صابر ابر، سروش صحت، سامان سالور، بهرام توکلی، علیرضا امینی، لاله اسکندری، مصطفی آل‌احمد،‌ سیف‌اله صمدیان، شیرین یزدان‌بخش، بابک کریمی،‌ بزرگمهر حسین‌پور، امیرمهدی ژوله و‌... بودند.

پس از برگزاری مراسم امضای پوستر مهمانان برای تماشای فیلم وارد سالن شدند و جواد یحیوی به‌عنوان مجری مراسم روی صحنه حاضر شد و به سینماگران و هنرمندانی که در مراسم حضور داشتند خیر‌مقدم گفت.

او با اشاره به اکران عمومی فیلم "خواب تلخ" پس از گذشت دوازده سال از تولید آن گفت: دوازده سال عمر کمی نیست برای آن‌که فیلم‌ساز جوانی که تازه به‌دنیای حرفه‌ای پا گذاشته است از نقد و نگاه و نظر هم‌کاران خودش محروم بماند تا قدم‌های بعدی را محکم‌تر بگذارد.

او با تاکید بر این‌که محسن امیریوسفی پس از "خواب تلخ" باز هم به تجربیات خودش ادامه داده گفت: امروز ،بعد از آن‌که فیلم "خواب تلخ" این شانس را از دست داده بود که با جامعه‌ی خودش ارتباط برقرار کند ما به هیجان می‌آییم و با لحظاتی شگفت‌انگیز و فوق‌العاده در اکران آن مواجه‌ایم.

بحیوی سپس از محسن امیریوسفی دعوت کرد تا به‌روی صحنه بیاید و با حاضرین صحبت کند.

امیریوسفی گفت: همان‌طور که در نشست مطبوعاتی فیلم گفتم سعی می‌کنم فکر کنم من محسن، ۳۲ ساله هستم در سال ۸۲ و همه‌چیز خوب است و اتفاقی نیفتاده. سعی می‌کنم ۱۲ سالی را که گذشت تجربه و درسی برای خودم بدانم و خوش‌حالی امشب را نیمه‌ی پر لیوان ببینم که اکران فیلم و دیده شدن آن توسط مردم داخل ایران است. اتفاقی که هر فیلمی بابد برایش بیفتد.

این کارگردان با یاد کردن از عوامل فیلمش افزود: یک‌سری از عوامل فیلم این‌جا حضور دارند، یک‌سری خارج از این سالن هستند و یک سری خارج از این دنیا و فوت کرده‌اند متاسفانه، که این هم تلخ است و هم طنز. امیدوارم خداوند یکی دو نفری را که فوت کردند و نماندند تا این فیلم را ببینند رحمت کند و خداوند رحمت کند کسانی را هم که ۱۲ سال جلوی دیده شدن این فیلم را گرفتند.

و سپس از حاضرین خواست تا عوامل حاضر در سالن یعنی محمدرضا دلپاک و حسین مهدوی (صداگذاران فیلم)، حسین قوچیان (صدابردار)، بایرام فضلی (مدیر فیلم‌برداری)، سهیل رحیمی و ابراهیم قپاندار (دستیاران کارگردان) و مهناز محمدی (برنامه‌ریز) را مورد تشویق قرار دهند.

امیریوسفی در پایان اظهار امیدواری کرد با صبوری و تعامل هرچه بیش‌تر برای سینمای غیر‌دولتی و غیر‌تجاری اتفاقات بهتری بیفتد.
کد مطلب: 3454