ابهامات رسانه‌ی ملی درباره‌ی موسیقی رفع شود
رئیس کمیته‌ی هنر شورای اسلامی شهر تهران از رئیس جدید رسانه‌ی ملی خواست تا در جهت رفع برخی ابهامات درباره‌ی فعالیت صدا‌و‌سیما در زمینه‌ی موسیقی اقدام کند.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۵۸
 
ابهامات رسانه‌ی ملی درباره‌ی موسیقی رفع شود
 
رئیس کمیته‌ی هنر شورای اسلامی شهر تهران از رئیس جدید رسانه‌ی ملی خواست تا در جهت رفع برخی ابهامات درباره‌ی فعالیت صدا‌و‌سیما در زمینه‌ی موسیقی اقدام کند.

عبدالحسین مختاباد در پاسخ به پرسشی مبنی بر انتظارش از رئیس سازمان صدا‌و‌سیما در حوزه‌ی موسیقی توضیح داد: من به آقای سرافراز به‌عنوان دوست و هم‌کار رسانه‌ای خودم پیش‌نهاد می‌کنم تا هرچه زودتر نسبت به رفع برخی ابهام‌ها و مشکلات در زمینه‌ی موسیقی اقدام کند.

وی ادامه داد: راه‌اندازی یک شبکه‌ی تخصصی ویژه‌ی موسیقی برای معرفی موسیقی ایرانی به تمام مردم دنیا یکی دیگر از ضرورت‌هایی است که رئیس جدید رسانه‌ی ملی باید نسبت به آن اقدام کند. تاسیس این شبکه‌ی تلویزیونی که راه‌اندازی آن امری بسیار ضروری است می‌تواند نقش بسیار زیادی در توسعه‌ی موسیقی ارزش‌مند و خوب در کشورمان داشته باشد چراکه اگر ما این کار را انجام ندهیم و رایزنی جدی در این زمینه نداشته باشیم دیگران از آن سوی مرزها این کار را به شکل نامطلوب خود انجام می دهند.

رئیس دانشکده‌ی هنر و معماری واحد تهران مرکز دانشگاه آزاد اسلامی هم‌چنین از تصویب و اجرای ارکستر فیلارمونیک شهرداری تهران خبر داد و گفت: خوش‌بختانه توانستیم طرح تاسیس این ارکستر را در شورای اسلامی شهر تهران به تصویب برسانیم که بودجه هم توسط آقای قالیباف مصوب شده است و دستور داده که این ماجرا از طریق معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران پی‌گیری شود.

رئیس کمیته‌ی هنر شورای اسلامی شهر تهران گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته رهبر ارکستر فیلارمونیک شهرداری تهران به‌زودی معرفی می شود و با توجه به این‌که مکانی هم برای تمرین‌ها و کارهای اداری ارکستر در منطقه دو تهران در نظر گرفته شده مخاطبان موسیقی در آینده‌ای نزدیک شاهد آغاز فعالیت‌های این مجموعه‌ی موسیقایی خواهند بود. این کار قطعا حرکت مثبت، عمیق و جدی است که بتوانیم موسیقی هنری ایران را تقویت کنیم.

مختاباد در پایان اعلام کرد: سالانه ۳‌میلیارد تومان برای ایجاد ارکستر فیلارمونیک شهرداری تهران در نظرگرفته شده‌است که با آغاز مراحل اجرایی، این بودجه افزایش پیدا خواهد کرد. البته حمایت شهرداری تهران از راه اندازی ارکستر فیلارمونیک تهران علاوه بر یادگاری گران‌قدر برای هنر و موسیقی منجر به ایجاد نشاط در جامعه شده و فرصتی برای فعالیت هنرمندان در مجموعه‌ای ویژه است.
کد مطلب: 1808