مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان اعلام کرد؛
در برگزاری جشنواره موسیقی نواحی ما به بحث گردشگری هنری نظر داریم
محمدرضا علیزاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان به بیان جزئیاتی از برگزاری جشنواره موسیقی نواحی به میزبانی این استان پرداخت.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۸
 
در برگزاری جشنواره موسیقی نواحی ما به بحث گردشگری هنری نظر داریم
 
محمدرضا علیزاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان به بیان جزئیاتی از برگزاری جشنواره موسیقی نواحی به میزبانی این استان پرداخت.

به گزارش تحریرنو ؛ محمدرضا علیزاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان درباره میزبانی این استان از دوازدهمین جشنواره موسیقی نواحی که طی روزهای ۱۶ تا ۱۹ آبان ماه در شهرهای استان کرمان برگزار می‌شود اظهار کرد: دوازدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران در کرمان و شهرستان دیگر استان کرمان شامل بافت، شهربابک، انار، فهرج، بم و برسیر برگزار می شود.

وی با اشاره به استان کرمان به عنوان یکی از خاستگاههای موسیقی اقوام ایران گفت: کرمان دومین استان عشایری کشور محسوب می‌شود و موسیقی نواحی هم از دل جامعه روستایی و عشایری برخاسته است. بنابراین این استان ظرفیت‌های لازم را برای میزبانی این جشنواره دارد.

علیزاده افزود: تنوع و تکثر موسیقی نواحی کرمان را در کمتر استانی شاهد هستیم. شمال و جنوب استان کرمان از استان های فارس و سیستان و بلوچستان تاثیر گرفته و تاثیر گذاشته است که می‌توانیم این تاثیر را در موسیقی نواحی منطقه بینیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمان با اشاره به آثار مثبت برگزاری جشنواره موسیقی در گسترش و شکوفایی صنعت گردشگری در استان گفت: در برگزاری جشنواره موسیقی نواحی ما به بحث گردشگری هنری نظر داریم و ازجمله برنامه‌هایی که با این هدف طی برگزاری جشنواره وبا حمایت اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان کرمان برگزار می‌شود، اجرای تور گردشگری هنرمندان شرکت کننده در جاذبه‌های گردشگری استان مثل کویر شهداد و اجرای برنامه در این منطقه است.

علیزاده همچنین از تعاملاتی میان استاندار کرمان و معاون وزیر فرهنگ و ارشاد مبنی بر انتخاب استان کرمان به عنوان پایلوت گردشگری هنری اشاره کرد و افزود: حوزه هنری استان کرمان بسیار غنی و قابل توجه است که باید معرفی شود؛ حتی وجود شخصیت‌های مطرح کرمانی همانند استاد هوشنگ مرادی کرمانی می‌تواند موجب جذب گردشگر شود.

مدیرکل ارشاد کرمان از اجرای برنامه‌های موسیقی در مجموعه گنجعلی‌خان کرمان، به عنوان محل اصلی برگزاری جشنواره، برای شهروندان کرمانی خبر داد و افزود: پیش‌بینی می شود دوهزار و پانصد نفر در این مراسم شرکت کنند. همچنین در روز افتتاحیه جشنواره شاهد راه‌اندازی کاروان شادی در کرمان هستیم؛ همچنین کمپین با هم موسیقی نواحی ایران را جهانی کنیم» را راه اندازی کردیم که انجمن موسیقی ایران آن را طراحی کرده است.

این مسئول فرهنگی به بیان جزئیات دیگری از برگزاری جشنواره موسیقی نواحی پرداخت و از جمله به برگزاری نمایشگاه سازهای موسیقی در باغ‌موزه هرندی کرمان، جشنواره فیلم و عکس موسیقی نواحی با کمک انجمن سینمای جوان، پویش ثبت تصاویر جشنواره موسیقی با هشتگ کرمان_۹۸ اشاره کرد.

به گفته علیزاده اختتامیه دوازدهمین جشنواره موسیقی نواحی جشنواره ۱۹ آبان در محل دانشگاه خواجه نصیر برگزار می شود.
کد مطلب: 19856