لژیونر کلید خورد؛
بازیکن سابق پرسپولیس جلوی دوربین آب‌پرور می‌رود
این سریال درباره یک دلال فوتبال است که قصد فروش یک بازیکن فوتبال ایرانی-ایتالیایی را به یکی از باشگاه‌ها دارد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۶
 
بازیکن سابق پرسپولیس جلوی دوربین آب‌پرور می‌رود
 
این سریال درباره یک دلال فوتبال است که قصد فروش یک بازیکن فوتبال ایرانی-ایتالیایی را به یکی از باشگاه‌ها دارد.

به گزارش تحریرنو ؛ سریال جدید مسعود آب‌پرور از امروز در شهرک راه‌آهن کلید می‌خورد به تهیه‌کنندگی مهدی فرجی ساخته می‌شود و بازیگران آن عبارتند از: محمدرضا شریفی‌نیا، حسن پورشیرازی، ساغر عزیزی، اتابک نادری، هلیا امامی، زهیر یاری، پیام احمدی‌نیا، آذین رئوف، حامد آهنگی و...

در این سریال اشپیتیم آرفی؛ بازیکن سابق پرسپولیس، قرار است یکی از نقش‌های این مجوعه را بر عهده داشته باشد.

پیمان عباسی؛ نویسنده این اثر از عنوان لژیونر به‌عنوان نام اصلی این سریال استفاده کرد و گفت: یکی از کاراکتر‌های سریال "لژیونر" که نقش آن را محمدرضا شریفی‌نیا ایفا می‌کند یک دلال فوتبال است و قصد فروش یک بازیکن فوتبال ایرانی-ایتالیایی را به یکی از باشگاه‌های فوتبال دارد و داستان حول محور این اتفاق پیش می‌رود.

وی ادامه داد: اساسا در نگارش فیلمنامه‌هایم مثل سریال "بچه‌های نسبتا بد" به شیوه تک‌ قهرمانی اعتقاد ندارم و معمولا داستان و درام را میان شخصیت‌های فیلمنامه تقسیم می‌کنم. در سریال "لژیونر" هم همین اتفاق می‌افتد و مخاطب شاهد دو درام است؛ یک درام میان نسل جوان و بچه‌ها و درامی دیگر میان پدرها شکل می‌گیرد و داستان‌ها به موازات یکدیگر پیش می‌رود. به‌عنوان نویسنده اثر، خودم هم نمی‌دانم کدام شخصیت اصلی است و کدام فرعی. اصلا به چنین تفکیکی در شخصیت‌های فیلمنامه‌ام قائل نیستم.

دیروز خبر تست گریم بازیگران سریال تازه آب‌پرور با عنوان "افسر نمونه" رسانه‌ای شد. عباسی درخصوص این تفاوت نام اظهار داشت: ایده اولیه این سریال با عنوان "افسر نمونه" در صداوسیما ثبت شده بود اما قرار است این مجموعه تلویزیونی با نام "لژیونر" ساخته و پخش شود.

این نویسنده درباره انتخاب بازیگران این مجموعه تلویزیونی بیان کرد: در برخی از پروژه‌ها به‌عنوان نویسنده در انتخاب بازیگران حضور مستقیم و پیگیر دارم و حتی مدیریت بخشی از کار انتخاب بازیگران را به عهده می‌گیرم اما در برخی از پروژه‌ها به‌هیچ‌وجه در حوزه‌های دیگر بجز نگارش فیلمنامه دخالت نمی‌کنم. سریال "لژیونر" از دسته دوم است و من تمام تمرکزم را فقط به نگارش فیلمنامه معطوف کردم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: فیلمنامه "لژیونر" نه مثل سایر فیلمنامه‌هایم طنز و نه مثل فیلمنامه "بچه‌های نسبتا بد" ملودرام مطلق است بلکه ترکیبی از هر دو است. به این جنس از آثار در هالیوود فمیلی‌فیلم می‌گویند؛ داستانی که حول محور خانواده است و با تم شادی روایت می‌شود. سریال "لژیونر" هم در همین دسته قرار می‌گیرد.
کد مطلب: 10422