«گورکن» در نوزدهمین جشنواره فیلم داکا
فیلم سینمایی «گورکن» در «نوزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم داکای بنگلادش» به نمایش درمی‌آید.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۳
 
«گورکن» در نوزدهمین جشنواره فیلم داکا
 
فیلم سینمایی «گورکن» در «نوزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم داکای بنگلادش» به نمایش درمی‌آید.

به گزارش تحریرنو ؛ «فیلم سینمایی گورکن» به کارگردانی کاظم ملایی و به تهیه‌کنندگی سینا سعیدیان، این بار در ادامه حضور بین‌المللی خود در بخش سینمای جهان «نوزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم داکا» در کشور بنگلادش به نمایش در می‌آید. در این فیلم بازیگرانی همچون ویشکا آسایش، حسن معجونی، مهراوه شریفی‌نیا، بهنوش بختیاری، رضا بهبودی، مهدی حسینی‌نیا، سیاوش چراغی‌پور، محمود نظرعلیان و گوهر خیراندیش به ایفای نقش پرداخته‌اند.

جشنواره بین‌المللی فیلم داکا یکی‌ از جشنواره‌های مهم جنوب آسیاست که از سال ۱۹۹۲ میلادی با همکاری انجمن فیلم رنگین کمان و با شعار «فیلم بهتر، مخاطب بهتر و جامعه بهتر» فعالیت خود را آغاز کرده است. نوزدهمین دوره این جشنواره با نمایش ۲۲۶ فیلم از کارگردانان ۶۰ کشور جهان در بخش‌های مختلفی همچون مسابقه آسیا، سینمای جهان، گذشته‌نگر، بزرگداشت، پانورامای بنگلادش، فیلمسازان زن، فیلم‌های کودکان، سینمای معناگرا و آثار کوتاه و مستقل برگزار خواهد شد.

علاوه بر فیلم سینمایی «گورکن»، فیلم‌های «دوزیست» (برزو نیک‌نژاد)، «گربه سیاه» (کریم امینی)، «سینما شهر قصه» (کیوان علی‌محمدی) و مستند «کیارستمی و عصای گمشده» (محمودرضا ثانی) نیز در بخش «سینمای جهان» این جشنواره به نمایش درمی‌آیند.

«جنایت بی‌دقت» (شهرام مکری)، «ناگهان درخت» (صفی یزدانیان) و «کشتارگاه» (عباس امینی) در بخش «مسابقه آسیا» و فیلم‌های «من اینجا هستم» (عباس امینی)، «دیاپازون» (حامد تهرانی)، و مستند «سایه‌های بی‌خورشید» (مهرداد اسکویی) نیز در بخش «سینمای معناگرا» روی پرده می‌روند.

همچنین در بخش «سینمای کودکان» فیلم‌های «دختر آبی» (کیوان مجیدی)، «قطار آن شب» (حمیدرضا قطبی)، «فرزند زمین» )مژگان بیات) و «اقیانوس پشت پنجره» (بابک نبی‌زاده) و در بخش «فیلمسازان زن» «بندربند» (منیژه حکمت) و در بخش «بزرگداشت یک فیلمساز» نیز پنج فیلم از پوران درخشنده به نمایش گذاشته خواهد شد.

نوزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم داکا با نمایش ۳۵ فیلم سینمایی و کوتاه از ایران، از ۲۷ دی تا ۵ بهمن ماه سال جاری (۱۶ تا ۲۴ ژانویه سال ۲۰۲۱) به صورت ترکیبی (فیزیکی و آنلاین) در شهر داکا پایتخت کشور بنگلادش برگزار خواهد شد.
کد مطلب: 20818