مدیر شبکه اعلام کرد؛
برنامه‌های جدید شبکه «امید» در زمستان و عید
مدیر شبکه امید از تولید برنامه‌ها، سریال‌ها و انیمیشن‌های جدید در این شبکه برای پخش در فصل زمستان و نوروز امسال خبر داد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۲
 
برنامه‌های جدید شبکه «امید» در زمستان و عید
 
مدیر شبکه امید از تولید برنامه‌ها، سریال‌ها و انیمیشن‌های جدید در این شبکه برای پخش در فصل زمستان و نوروز امسال خبر داد.

به گزارش تحریرنو ؛ مهدی سالم ضمن اشاره به کنداکتور شبکه «امید» گفت: کنداکتور شبکه امید متناسب با دوره‌ تحصیلی دانش‌آموزان بسته می‌شود. اگر همه شبکه‌ها در فصل زمستان کنداکتور خود را تغییر می‌دهند، کنداکتور شبکه امید با پایان امتحانات دانش‌آموزان (۲۱ دی ماه) تغییر کرد؛ البته از این هفته برخی برنامه‌های ما تغییر کرده است.

مدیر شبکه «امید» با اشاره به برنامه‌های جدید این شبکه اظهار کرد: سری جدید برنامه «خانواده امید» از هفته آینده ساعت ۱۴ به روی آنتن می‌رود. در این برنامه نوجوانان مشکلات خود را با پدر و مادرهایشان عنوان می‌کنند و با حضور کارشناسان سعی می‌شود که مشکلات دوره نوجوانی به بحث گذاشته شود. سری سوم برنامه «تک زنگ» که گفت‌وگویی با نخبگان نوجوان است نیز از این شبکه پخش خواهد شد. سری اول و دوم این برنامه در زمان پخش آزمایشی شبکه روی آنتن رفته است. همچنین سری جدید برنامه «رسانش» به معرفی آخرین بازی‌های کامپیوتری و فیلم‌های سینمایی می‌پردازد.

او به دیگر برنامه‌های جدید شبکه «امید» اشاره کرد و گفت: همچنین مسابقه «لیمو شیرین» به زودی روی آنتن می‌رود. این مسابقه به این شکل است که نوجوانان در اتاقی دور هم جمع می‌شوند و برای آن‌ها سوالاتی طراحی شده که باید پاسخ بدهند تا بتوانند از اتاق خارج شوند. یک برنامه ورزشی با محوریت فوتبال هم قرار است از دهه فجر به روی آنتن برود. همچنین برنامه‌ دیگری را برای ابتدای دهه فجر در نظر گرفته‌ایم. سری جدید برنامه «به توان خدا» پنجشنبه و جمعه‌ها پخش خواهد شد که با یک مدل متفاوتی روبه‌رو خواهیم شد. همچنین آیتم‌های کوتاهی درباره‌ی بحث احکام نوجوانان آماده کرده‌ایم که هفته‌ای دو قسمت از این آیتم‌ها را روی آنتن خواهیم برد. یک مجموعه انیمیشن از هفته آینده در شبکه امید پخش خواهد شد که درباره پیشگیری از بحث اعتیاد در نوجوانان است و بیشتر به این حوزه می‌پردازد.

سالم ادامه داد: برنامه «فاز» هم از هفته گذشته به روی آنتن شبکه امید رفته است، زیرا با توجه به محدودیت کنداکتور نمی‌توانستیم برنامه را معطل نگه داریم تا امتحانات دانش‌آموزان تمام شود. این برنامه کاری از موسسه اوج با اجرای میلاد دخانچی است و همزمان در شبکه دو و امید در حال پخش است.

او با بیان اینکه سریال و انیمیشن ساختن پرهزینه و زمان‌بر است به انیمیشن‌های جدید در شبکه امید اشاره و اظهار کرد: یک انیمیشن ۱۳ قسمتی از این هفته، یکشنبه و سه‌شنبه‌ها ساعت ۲۰:۴۵ دقیقه روی آنتن می‌رود. بازپخش آن نیز دوشنبه و چهارشنبه‌ها خواهد بود. مجموعه انیمیشن «جوانمردان» هم وارد مرحله تولید شده و دو هفته پیش مراسم رونمایی کاراکترهایش بود. امیدواریم یک کنداکتور مناسب در فصل تابستان در نظر بگیریم تا در ماه مبارک رمضان این سریال انیمیشنی مخصوص شبکه امید را پخش کنیم.

مدیر شبکه امید به سریال‌های جدید این شبکه اشاره کرد و گفت: فیلمنامه هشت سریال نهایی شده و دو سریال در حال تولید است. همچنین یک سریال با همکاری مرکز کرمان و شبکه امید داریم که کارهای تولید آن در دست انجام است. سریال دیگری هم با همکاری مرکز گلستان و شبکه امید در مرحله بررسی فیلمنامه است که اگر نهایی بشود، تولید خواهد شد.

سالم با اشاره به برنامه‌های نوروز «شبکه امید» اظهار کرد: آقای اعلایی (تهیه‌کننده برنامه «نیمرخ» سابق) در حال تولید برنامه‌ای برای نوروز امسال هستند که قرار است از اول عید نوروز روی آنتن برود. همچنین فیلم سینمایی جدید نوجوانان، برنامه گفت‌وگو محور، گردشگری برای نوروز امسال تدارک دیدیم. همچنین ممکن است سریال تولیدی هم به این برنامه‌ها اضافه شود؛ البته به دلیل پر بودن کنداکتور همه شبکه‌ها در عید نوروز و پنج یا چهار سریال نوروزی که در شبکه‌ها به روی آنتن خواهد رفت، ممکن است شبکه امید سریال‌های تولید نوروز خود را نگه دارد و بعد از عید پخش کند.

او اضافه کرد: ما در باشگاه امید، نوجوانان علاقه‌مند را ثبت‌نام خواهیم کرد و به آن‌ها آموزش برنامه‌سازی در حوزه‌های تصویربرداری، تدوین، نویسندگی و کارگردانی خواهیم داد تا بتوانند در آینده برنامه‌سازی کنند.

سالم با اشاره به خلاء برنامه‌سازی برای نوجوانان گفت: توجه شبکه امید در تولید محتواست به دلیل اینکه خلائی در برنامه‌سازی برای نوجوان وجود دارد. متخصصین حوزه تولید آثار نمایشی برای نوجوانان کم هستند و باید بررسی و دقت نظر بیشتری روی فیلمنامه‌ها نسبت به برنامه‌های دیگر وجود داشته باشد. ما نویسنده‌ها و کارگردانان خوبی داریم که می‌توانند سریال‌هایی را بسازند و روی آنتن ببرند اما همه آن‌ها درگیر پروژه‌های مختلف هستند و عملا فضایی برای شبکه امید وجود ندارد؛ البته به مرور از آن‌ها دعوت می‌کنیم. ما در تمام برنامه‌های خود توجه ویژه به نوجوانان و فضای فعلی آن‌ها داریم.
کد مطلب: 14518