داريوش ارجمند نامزد نقش آيت‌اله بروجردی
داريوش ارجمند نامزد ايفای نقش آيت‌اله بروجردی در سريال تلويزيونی معمای شاه به نويسندگی و كارگردانی محمدرضا ورزی شد.
تاریخ انتشار : شنبه ۱ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۰۷
 
داريوش ارجمند نامزد نقش آيت‌اله بروجردی
 
داريوش ارجمند نامزد ايفای نقش آيت‌اله بروجردی در سريال تلويزيونی معمای شاه به نويسندگی و كارگردانی محمدرضا ورزی شد.

تحریرنو: محمدرضا ورزی، نويسنده و كارگردان سريال "معمای شاه" درباره‌ی توليد اين اثر گفت: اين‌روزها در شهرک غزالی مستقریم و مشغول ضبط بخش‌های مربوط به زندگی خانوادگی دكتر احمد وزيری هستيم كه نقش او را سعيد نيک‌پور بازی می‌كند.

وی ادامه داد: از دو ماه پيش بازی گوهر خيرانديش در نقش طوبی، همسر دكتر احمد وزيری شروع شده‌است. به‌تازگی نرگس محمدی هم به گروه اضافه شده و نقش گلنار، عروس اين خانواده را بازی می‌كند. هم‌چنين اميريل ارجمند هم ايفاگر نقش پسر خانواده است كه نماينده‌ی مجلس هم خواهدبود.

اين نويسنده و كارگردان عنوان كرد: آزاده اسماعيل‌خانی هم كه از بازيگران تئاتر كشور است در نقش نوری، دختر خانواده‌ی دكتر وزيری جلوی دوربين خواهد رفت. يوسف صيادی هم نقش يكی از شخصيت‌های داستان با نام اميرمسعود را بازی می‌كند.

ورزی اشاره كرد: اين خانواده نماد جامعه‌ی ايران در آن‌زمان است. فضا و برخی اتفاقات جامعه‌ی آن دوره از جمله اعتصابات، خيابان‌ها و درگيری‌ها را با حضور هر يک از شخصيت‌های اين خانواده در ماجراهای گوناگون خواهيم ديد. حدود ۲۵ تا ۳۰ بازيگر ديگر به گروه ملحق می‌شوند. هم‌چنين به‌تازگی محمدرضا شريفی‌نيا هم جلوی دوربين رفته كه نقش جعفر مهرداد را بازی می‌كند. شخصيت او برگرفته از قشر فرهنگی جامعه‌ی آن دوره است. با كامران تفتی هم قرارداد بسته‌ايم كه يكی از شخصيت‌های كميته‌ی ضدخراب‌كاری را بازی می‌كند.

ورزی با اشاره به حضور داريوش ارجمند در اين سريال گفت: از چندی پيش مذاكره با داريوش ارجمند برای ايفای نقش آيت‌اله بروجردی را شروع كرديم، ولی هنوز قطعی نشده‌است. رسول توكلی نقش شهيد مطهری را بازی می‌كند و تاكنون سه سكانس از بازی او ضبط شده‌است. البته سكانس‌های بيش‌تری از نقش شهيد مطهری باقی‌مانده كه به مرور ضبط خواهيم كرد.

ورزی ادامه داد: احسان جعفری هم‌زمان با تصويربرداری سريال مشغول تدوين است. محمد كشفی و سيدعليرضا حسينی صداگذاری اين اثر را به‌عهده دارند. بابک زرين، آهنگ‌ساز و سالار عقيلی و اميريل ارجمند هم خوانندگان اين اثر هستند.

اين مجموعه در قالب ۵۰قسمتِ ۵۰دقيقه‌ای توليد می‌شود و تا به امروز حدود ۱۶۵۰ دقيقه از اين سريال ضبط شده‌‎است و تصويربرداری آن تا پايان سال ادامه خواهد داشت.
کد مطلب: 1297