نشست رسانه‌ای سریال "جاده قدیم"
نشست رسانه‌ای سریال "جاده قدیم" با حضور علی تقی‌پور تهیه کننده و امید سهرابی یکی از نویسندگان سریال برگزار شد.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۱۶
 
نشست رسانه‌ای سریال "جاده قدیم"
 
نشست رسانه‌ای سریال "جاده قدیم" در حالی با حضور علی تقی‌پور تهیه کننده و امید سهرابی یکی از نویسندگان سریال برگزار شد که این سریال از روز شنبه هرشب به‌جز پنج‌شنبه و جمعه ساعت ۲۱:۳۰ از شبکه‌ی دوم سیما پخش خواهدشد.

تحریرنو: سریال "جاده قدیم" به تهیه‌کنندگی علی تقی‌پور و کارگردانی بهرام بهرامیان که توسط امید سهرابی و امیررضا طلاچیان نوشته شده‌است، از روز ۳۰ فروردین‌ماه در خیابان جمال‌آباد تهران کلید خورد و هم‌زمان تدوین و ساخت موسیقی آن به‌ترتیب توسط سینا گنجوی و امیر توسلی پی‌گیری شد.

این سریال روایت‌گر روزهای آغاز زندگی مشترک نعمت و زینت است که پس از عروسی‌شان هم‌راه با یک گاو که جهیزیه‌ی زینت و تنها دارایی آن‌هاست به تهران می‌آیند. با گم‌شدن این گاو در بدو ورودشان به شهر دردسر‌ها آغاز می‌شود و... .

حمیدرضا آذرنگ، شهرام حقیقت‌دوست، یکتا ناصر، حبیب دهقان‌نسب، محرم زینال‌زاده، صادق هاتفی، ندا مقصودی، امید روحانی، کیهان ملکی، نادر فلاح، هوتن مکری، کیهان ملکی و چکامه چمن‌ماه از بازیگران اصلی سریال هستند. ضمن این‌که آنا نعمتی به‌عنوان بازیگر مهمان در این سریال حضور دارد.

علی تقی‌پور در ابتدای این نشست با بیان این‌که سریال هم اکنون در حال ضبط قسمت‌های پایانی است عدم حضور بهرام بهرامیان کارگردان "جاده قدیم" را به‌دلیل ضبط سکانس‌ها ذکر کرد و گفت: ما پیش‌تولید این سریال را به‌صورت فشرده از اوایل فروردین و بلافاصله بعد از اتمام فیلم "دلم می‌خواد..." به کارگردانی بهمن فرمان‌آرا که هم من تهیه‌اش را به‌عهده داشتم و هم امید سهرابی نویسنده‌ی آن کار بود در دفتر خود شروع کردیم. در واقع ساخت این سریال از سوی شرکت پالایش و فرآورده‌های نفتی پیش‌نهاد شد. آن‌ها قصد داشتند سریالی برای فرهنگ‌سازی بهینه‌ی مصرف بسازند و در آن توجه به سرمایه‌ی ملی لحاظ شود. در ادامه امید سهرابی قصه‌ای را طراحی کرد که هم موضوع اصلی در تاروپود آن باشد و هم شعاری نباشد.

وی با اشاره به این‌که جاده قدیم داستان زن و شوهری روستایی است که به تهران می‌آیند روایت می‌شود در خصوص لهجه‌ی آن‌ها گفت: چون لهجه در تلویزیون حساسیت بالایی دارد از‌‌ همان روز اول سعی کردیم تا لهجه‌ای را انتخالب کنیم که کاملا ساختگی است و مربوط به قومیت یا محل خاصی نیست.

امید سهرابی نیز درباره‌ی لهجه در این سریال نیز گفت: به‌هرحال شخصیت‌های این سریال از یک روستا به شهر می‌آیند و ما نمی‌توانستیم بدون لهجه دیالوگ‌های‌شان را بنویسیم اما این لهجه کاملا ابداعی است و حتی خلق شخصیت‌ها نیز ابداعی است و بر اساس یک جغرافیای مشخص طرح‌ریزی نشده‌اند و یادآور هیچ‌کجا نخواهند بود. هویت مشخصی برای این افراد تعریف نشده‌است و طراحی شخصیت این افراد براساس یک رفتار‌شناسی کلان استوار است و به گمانم راه جدیدی را برای کسانی که قصد چنین کاری دارند داریم پیش‌نهاد می‌دهیم.

در ادامه تهیه‌کننده‌ی "جاده قدیم" یکی از ویژگی‌هایی این سریال را حضور عبداله اسکندری مدیر گریم این سریال عنوان کرد و گفت: با حضور ایشان هرکاری ممکن بود. از سوی دیگر تعامل و پیش‌نهادات ایشان با اعضای گروه و بازیگران بسیار قابل توجه بود.

تقی‌پور درباره انتخاب بهرام بهرامیان برای کارگردانی مجموعه نیز گفت: ایشان براساس شناخت، تکنیک و اجرای کار برای ما مطلوب بوده و کارگردانی این پروژه را به او سپردیم که به‌نظر من یکی از د‌ل‌پذیر‌ترین کارهایی که انجام داده‌ام همین سریال جاده قدیم است و با یک خروجی استاندارد تولید شده‌است.

وی در ادامه درباره‌ی انتخاب بازیگران و حضور چهره‌های غیرکمدی برای نقش‌آفرینی در بستر کمدی در این سریال توضیح داد: نمی‌خواستیم که بازیگران کمدی در این سریال به ایفای نقش بپردازند و اصلا این مسئله در جای خود به‌عنوان یکی از ویژگی‌های کار محسوب می‌شود. انتخاب حمیدرضا آذرنگ، شهرام حقیقت‌دوست و یکتا ناصر ریسک بود که با بررسی‌های لازم آن‌را انجام دادیم.

تقی‌پور در پایان گفت: "جاده قدیم" با موضوع سبک زندگی و نمایش روابط زن و شوهر و مسائل اخلاقی تولید شده و ما از‌‌ همان ابتدا بر روی این موضعات تاکید داشتیم و امیدورایم استقبال مخاطبین از این سریال هم سبب دل‌گرمی گروه تولید شود.
کد مطلب: 1224