حمید قبادی؛
پاسخ کارگروه مد و لباس به حواشی یک شوی لباس در تهران
حمید قبادی دبیر کارگروه مد و لباس گفت: مراسم بدون هیچگونه مجوزی انجام شده و محتوای عملکرد آن بسیار نامناسب و ناهنجار است.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۹
 
پاسخ کارگروه مد و لباس به حواشی یک شوی لباس در تهران
 
حمید قبادی دبیر کارگروه مد و لباس گفت: مراسم بدون هیچگونه مجوزی انجام شده و محتوای عملکرد آن بسیار نامناسب و ناهنجار است.

به گزارش تحریرنو از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، انتشار فیلم غیرقانونی یک سالن مد و تصاویری از برگزاری یک نمایش لباس غیرمتعارف در صفحات مجازی، واکنش‌های بسیاری را به دنبال داشته است. حمید قبادی دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در این باره گفت: این مراسم بدون هیچگونه مجوزی انجام شده و محتوای عملکرد آن بسیار نامناسب و ناهنجار است. کارگروه ساماندهی مد و لباس بلافاصله بعد از پایان مراسم از موضوع مطلع شد و اقدامات لازم را انجام داد. اطلاعات دقیقی از همه افراد حاضر در این فشن شو به دست ما رسیده که افراد حقیقی و حقوقی دقیق شناسایی شدند و به مراجع ذی ربط منعکس شده است.

وی افزود: موسسه برگزار کننده، میزبان، شرکت حامی مالی و محل برگزاری فشن شو شناسایی و طی گزارشی به نهاد‌های ذی ربط معرفی شدند. این رویداد در منطقه لواسان تهران رخ داده و فاقد هر گونه مجوز بوده و به شدت از طرف ما منع می‌شود.

قبادی تصریح کرد: این اقدام به شدت از سوی هنرمندان طراح و تمامی فعالان عرصه مد و لباس مورد نقد قرار گرفته و لازم است که از این حوزه صیانت شود. اکثر قریب به اتفاق فعالان مد و لباس در ساختار قانونی و با مجوز کارگروه فعالیت می‌کند و این اقدام ناهنجار به مد و لباس کشور خدشه وارد می‌کند.

وی اظهار داشت: هر از چند گاهی ما شاهد این قانون شکنی‌ها هستیم که این کار‌ها نه تنها از سوی دستگاه‌های قانونی و نظارتی بلکه از سوی جامعه مد و لباس کشور و فعالان قانونی محکوم است. پس از اتفاق شب گذشته چند تن از فعالان عرصه مد و لباس برای من پیامک فرستادند و از این اتفاق ابراز نارضایتی کردند.

دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس در پایان تاکید کرد: هر گونه رویدادی که فعالیت مد و لباس در آن وجود دارد باید طبق قانون مجوزش را از کارگروه ساماندهی مد و لباس دریافت کند. البته این مراسم تنها در حوزه مد و لباس نبوده بلکه رویداد آرایشی بهداشتی، معماری و چند بخش دیگر نیز در مراسم اتفاق افتاده اما نمایش لباس، موضوع برجسته شبکه‌های اجتماعی بوده که در قالب پرفورمنس انجام شده است.
کد مطلب: 18057