رئیس سی‌ویکمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران تاکید کرد؛
نمایشگاه کتاب تهران هویت فرهنگی کشور ماست
محسن جوادی با اشاره به رویکرد معاونت فرهنگی در تقویت صنوف با نشر و کاهش تصدی‌گری دولت اظهار امیدواری کرد در پایان سی‌ویکمین دوره نمایشگاه کتاب بتوان از افزایش مخاطب و میزان فروش صحبت کرد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۱
 
نمایشگاه کتاب تهران هویت فرهنگی کشور ماست
 
محسن جوادی با اشاره به رویکرد معاونت فرهنگی در تقویت صنوف با نشر و کاهش تصدی‌گری دولت اظهار امیدواری کرد در پایان سی‌ویکمین دوره نمایشگاه کتاب بتوان از افزایش مخاطب و میزان فروش صحبت کرد.

به گزارش تحریرنو ؛ نشست خبری سی‌ویکمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران پیش از ظهر امروز با حضور محسن جوادی، معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس این دوره از نمایشگاه، همایون امیرزاده، سخنگوی نمایشگاه و امیرمسعود شهرام‌نیا، قائم‌مقام سی‌ویکمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، حسین صفری، مدیر کمیته اجرایی و یحیی دهقانی، معاون این کمیته در تالار مرحوم عاشوری موسسه نمایشگاه فرهنگی ایران برگزار شد.

جوادی با اشاره به جایگاه نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران به‌عنوان بزرگترین رویداد فرهنگی کشور گفت: نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران علاوه بر مهیاکردن فضایی برای فروش کتاب زمینه آشنایی جوانان با نویسندگان و فعالان حوزه کتاب را ایجاد می‌کند. کمیته‌های علمی و فرهنگی، اطلاع‌رسانی و بین‌المللی به‌طور مستقیم فعالیت‌های فرهنگی نمایشگاه کتاب را برنامه‌ریزی کرده‌اند.

وی ادامه داد: معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی طی چند ماه گذشته و چارچوب آئین‌نامه‌ها و سیاست‌های بالادستی که از معاونت فرهنگی دوره پیشین تدوین شده فعالیت‌های برگزاری نمایشگاه را به صنف و تشکل‌ها واگذار کرده است سیاستی که در آینده تقویت خواهد شد.

جوادی خطاب به اهالی قلم بیان کرد: باتوجه به سیاست‌های معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در برگزاری امور به صنف از همه نویسندگان و اهالی نشر دعوت می‌کنیم تا مشارکت بیشتری داشته باشند. نقش اصلی وزارتخانه به سمت حمایت از اهالی نشر حرکت می‌کند.

معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به همزمانی سی‌ویکمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با ۴۰سالگی انقلاب اسلامی بیان کرد: در آستانه چهل‌سالگی انقلاب اسلامی قرار داریم و نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران ۹ سال بعد از پیروزی انقلاب اسلامی برگزار شده است. بنابراین بزرگترین رویداد فرهنگی کشور به مثابه هویت فرهنگی ما است.

رئیس سی‌ویکمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با اشاره به جابه‌جایی مکان نمایشگاه افزود: علی‌رغم نگرانی‌ها برای جابجایی نمایشگاه کتاب تهران و انتقال آن از شهرآفتاب به مصلا همکاری‌های دوستان ما در مصلا و موسسه نمایشگاه‌ها، ناشران و صنوف مرتبط موجب شد تا این جابجایی به‌سهولت انجام شود.

جوادی درباره تقویت جنبه نمایشگاهی نمایشگاه کتاب تهران گفت: تلاش شده تا علاوه بر جنبه فروشگاهی نمایشگاه کتاب فضای مناسب برای دید و بازدید اهالی نشر فراهم شود تا بعد از پایان این رویداد بتوانیم درباره افزایش فروش و جذابیت‌ها و افزایش مخاطب صحبت کنیم.
کد مطلب: 15672