استقبال از فیلم محمد (ص) هم‌چنان بالاست
سخن‌گوی شورای صنفی نمایش با اشاره به این‌که فیلم محمد رسول‌اله (ص) هم‌چنان فروش بالایی دارد، گفت: این فیلم در دو روز پایانی هفته‌ی گذشته فقط در یک سینما ۲۰‌میلیون تومان فروش داشته است.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۰۳
 
استقبال از فیلم محمد (ص) هم‌چنان بالاست
 
سخن‌گوی شورای صنفی نمایش با اشاره به این‌که فیلم محمد رسول‌اله (ص) هم‌چنان فروش بالایی دارد، گفت: این فیلم در دو روز پایانی هفته‌ی گذشته فقط در یک سینما ۲۰‌میلیون تومان فروش داشته است.

تحریرنو: غلامرضا فرجی پیرامون بحث‌هایی که درباره‌ی پایین بودن فروش فیلم محمد رسول‌اله (ص) می‌شود، اظهارداشت: این فیلم با سرگروهی سینما آزادی در این سینما تنها در دو روز پنج‌شنبه و جمعه‌ی هفته‌ی گذشته ۲۰‌میلیون تومان فروش داشته است.

وی افزود: به‌طور میانگین، اگر در ۵ روز باقیمانده فیلم روزی ۳‌میلیون تومان هم فروش داشته باشد جمع فروش هفتگی این فیلم ۳۵‌میلیون تومان می‌شود بنابراین هنوز فروش بالایی داشته و باید اکران آن ادامه داشته باشد.

سخن‌گوی شورای صنفی نمایش با اشاره به این‌که ملاک ما برای از اکران برداشتن فیلم‌ها، کف فروش سینمای سرگروه است، ادامه داد: بنابراین اجحافی در حق هیچ فیلمی نشده است.

فرجی گفت: از طرفی طبق قانون شورای صنفی نمایش وقتی فیلمی از کف فروش نیفتاده نباید در آن سرگروه، فیلمی اکران شود اما ما از آن‌جا که بنا را تعامل با کارگردان‌ها گذاشته‌ایم و با توافق با نیکی کریمی و پخش‌کننده‌ی فیلم "شیف شب"، این فیلم را در یکی از سالن‌های سینما آزادی اکران کردیم.

فیلم "شیفت شب" به کارگردانی نیکی کریمی و با بازی هنرمندانی چون محمدرضا فروتن، لیلا زارع، سحر قریشی، امیرحسین آرمان، ترلان پروانه، امیر آقایی، گوهر خیراندیش، حسین پاکدل و... از چهارشنبه‌ی هفته‌ی گذشته اکران شده است.

این فیلم روایت زنی به‌نام ناهید است که در خیابان‌های تهران به‌دنبال شوهرش می‌گردد تا راز زندگی‌شان را کشف کند.

وی با تاکید بر این‌که فیلم محمد رسول‌اله (ص) روال عادی اکران خود را طی می کند و هیچ کمکی به این فیلم دربخش اکران نشده است، گفت: هم‌چنین شما یقین بدانید اگر فیلمی فروش آن پایین باشد هیچ سینما‌داری تن به اکران آن نخواهد داد.

سخن‌گوی شورای صنفی نمایش خاطرنشان کرد: البته ما در روزهای ابتدایی اکران فیلم محمد رسول‌اله (ص) اعلام کردیم با توجه به این‌که این فیلم و "رستاخیز" به کارگردانی احمدرضا درویش که اکران نشد، آورده‌هایی برای سینمای ایران داشته‌اند، جزو آثار ملی به‌حساب بیاوریم.

فیلم سینمایی محمد رسول‌اله (ص) از محاصره‌ی مسلمانان در شعب ابی‌طالب آغاز می‌شود و پیش از تولد پیامبر اسلام باز می‌گردد. در این فیلم مخاطب شاهد وقایعی است که پیش از تولد پیامبر اسلام تا ۱۳ سالگی ایشان را در بر می‌گیرد.

صحنه‌های وفات مادر رسول اکرم (ص) در روستای ابوا و صحنه‌های مربوط به دوران شیرخوارگی و خردسالی پیامبر در روستای سعدیه هم از دیگر بخش‌های فیلم است.

علیرضا شجاع‌نوری در نقش عبدالمطلب، پدربزرگ پیامبر اکرم (ص)، مهدی پاکدل در نقش ابوطالب، عموی پیامبر (ص)، ساره بیات در نقش حلیمه، دایه‌ی پیامبر (ص)، مینا ساداتی در نقش آمنه مادر پیامبر (ص)، محسن تنابنده در نقش ساموئل، تاجر یهودی، داریوش فرهنگ در نقش ابوسفیان، رعنا آزادی‌ور در نقش ام جمیل، همسر ابولهب و حدود ۵۰۰ بازیگر و هنرور در این فیلم ایفای نقش کرده‌اند.

فیلم سینمایی محمد رسول‌اله (ص) که تا به‌حال ۹۱ روز از اکران خود را در ۱۲۱ سالن سینما پشت سر گذاشته فروشی بیش از ۱۲‌میلیارد تومانی داشته است.
کد مطلب: 3520