قائم مقام معاون سیما اعلام کرد؛
مخاطبان شبکه افق دغدغه های انقلابی دارند
رضا پورحسین قائم مقام معاون سیما گفت: مخاطبان شبکه افق دغدغه های حماسی، دینی و انقلابی دارند.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۴۹
 
مخاطبان شبکه افق دغدغه های انقلابی دارند
 
رضا پورحسین قائم مقام معاون سیما گفت: مخاطبان شبکه افق دغدغه های حماسی، دینی و انقلابی دارند.

به گزارش خبرنگار تحریرنو، رضا پورحسین قائم مقام معاون سیما که به نیابت از علی‌اصغر پورمحمدی معاون سیما به مراسم سالگرد شبکه افق آمده بود، طی سخنانی اظهارداشت: خوشبختانه جشن یکسالگی این شبکه را زمانی برگزار می‌کنیم که رشد آن در حال حاضر بیشتر از یکسال است و نام افق بسیار با مسما است و حتماً این عنوان با حساب و کتاب اتفاق افتاده است.

پورحسین افزود: نام افق معنای دیدن از راه دور است به تعبیر مقام معظم رهبری در حال ساختن تمدن نوین اسلامی هستیم که این تمدن دو بال دارد، یک بال آن گفتمان اسلامی است که جای کار زیادی دارد و بال دیگرش سبک زندگی اسلامی است که در آن مشکلات زیادی وجود دارد.

وی ادامه داد: وضعیت حال شبکه افق متمایز از شبکه‌های دیگر است. مخاطب دغدغه‌های حماسی، دینی و انقلابی را در شبکه‌های دیگر هم می‌بینند اما در شبکه افق این دغدغه‌ها بیشتر دیده می‌شود.

قائم مقام معاون سیما در ادامه افزود: به روایتی زنده نگه داشتن احساس، هیجان و اندیشه جهانی همان چیزی است که در شبکه افق اتفاق می‌افتد و امیدواریم همچنان این دغدغه حفظ شده و در این مسیر پرشتاب جلو رویم.

وی در ادامه بیان داشت:‌ ما در کشورمان نیاز به مالی داریم در جامعه ما فکر و مغز خوب وجود دارد و آدم‌های خلاق زیادی هستند اما آنچه که باید توجه شود مسئله بودجه و بضاعت مالی است تا به حال هیچ دولتی شأن فرهنگ و هنر را در بودجه رعایت نکرده است و علت آن هم این است که دغدغه اصلی و شناخت و فرهنگ بین کسانی که در کار بودجه‌ریزی هستند نازل است. در ادامه شبکه افق می‌تواند مطالبه‌گری را افزایش دهد.

در بخش دیگری از این مراسم از محمدحسین مهدویان به خاطر کارگردانی فیلم ایستاده در غبار تجلیل شد و رمضان‌نژاد، پورحسین و طالب‌زاده برای اهدای جایزه وی به روی سن آمدند. مهدویان بعد از دریافت جایزه خود گفت: ایستاده در غبار فیلمی است که در سازمان فرهنگی هنری اوج ساختیم و امیدواریم مردم از این فیلم رضایت کامل را داشته باشند.
کد مطلب: 4835