رئیس سازمان صدا و سیما اعلام کرد؛
امیدوارم شبکه افق تاثیرگذاری بیشتری برای مخاطبان داشته باشد
دکتر سرافراز رئیس سازمان صدا و سیما گفت: امیدوارم شبکه افق تاثیرگذاری بیشتری برای مخاطبان داشته باشد و تجلی گفتمان انقلاب در شبکه افق در گذشته به اهتمام شهدای جنگ تحمیلی و انقلاب بود و اکنون این مقاومت در سطح منطقه است.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۴۱
 
امیدوارم شبکه افق تاثیرگذاری بیشتری برای مخاطبان داشته باشد
 
دکتر سرافراز رئیس سازمان صدا و سیما گفت: امیدوارم شبکه افق تاثیرگذاری بیشتری برای مخاطبان داشته باشد و تجلی گفتمان انقلاب در شبکه افق در گذشته به اهتمام شهدای جنگ تحمیلی و انقلاب بود و اکنون این مقاومت در سطح منطقه است.

به گزارش خبرنگار تحریرنو، جشن نخستین سال تاسیس شبکه گفتمان انقلاب اسلامی "افق"، شامگاه امروز چهارشنبه ۱۲ اسفند ماه ۹۴، با حضور"دکتر محمد سرافراز" رئیس سازمان صدا و سیما، "رضا پورحسین" قائم مقام معاون سیما، "سید جواد رمضان نژاد" مدیر شبکه تلویزیونی افق، "دکتر نادر طالب زاده" مجری تلویزیون، جمعی از مدیران فرهنگی و هنری صدا وسیما، اصحاب رسانه در سالن همایشهای باغ موزه دفاع مقدس برگزارشد.

دراین مراسم "دکتر محمد سرافراز" رئیس سازمان صدا و سیما اظهارداشت: از دست اندرکاران شبکه افق چه کسانی که پیش از راه‌اندازی و چه کسانی که در طول این یک سال زحمات زیادی کشیده‌اند، تقدیر و سپاسگزاری می کنم و آرزوی بهبودی برای حرکت تکامل این شبکه دارم.

دکترسرافرازتصریح کرد: شبکه افق یک سالی است که به شکل رسمی در کنار شبکه‌های تلویزیون در واقع به روی آنتن رفت و پیش از این مدتی را به شکل آزمایشی در تهران سپری کرد. از اقدامات ما نیز این بود که این شبکه را سراسری کنیم.

وی با اشاره به این که شبکه افق در ابتدای راه خود با پخش برنامه های مستند کارش را شروع کرد و در این مسیر پیشرفت خوبی هم داشت، گفت: امیدواریم این رشد همچنان ادامه پیدا کند چون یکی از قالب‌های تاثیرگذار تلویزیونی برنامه‌های در قالب مستند است که اگر به درستی از آن‌ استفاده شود قالب بسیار موفقی است. البته این شبکه توانایی این را دارد که از تمام قالب‌های تلویزیونی استفاده کند.

رئیس سازمان صدا و سیما با اعتقاد بر اینکه، شبکه افق از ابتدای راه اندازی یک روز هم درجا نزده است و مدام در حال رشد بوده، بیان داشت: این شبکه سعی کرده بهتر از روز قبل برنامه‌سازی کند و امیدواریم از این پس بتواند از همه قالب‌ها استفاده کند. هدف ترویج گفتمان امام و رهبری است و شناساندن این گفتمان کار سختی است که تلویزیون بتواند از قالب‌های مختلف این گفتمان‌ها را جا بیاندازد.

وی اضافه کرد: جای چنین شبکه‌ای "افق" در مجموعه شبکه‌های تلویزیونی که بیشتر هدف آنها سرگرمی است، با هدف مقاومت در این مجموعه تعریف می‌شود؛ چون به دنبال نوآوری است سعی می کند از قالب‌های مختلف استفاده کند.

سرافراز ضمن تقدیر از مدیر شبکه افق و دست‌اندرکاران این شبکه، گفت: امیدوارم، این شبکه تاثیرگذاری بیشتری برای مخاطبان داشته باشد و تجلی گفتمان انقلاب در شبکه افق در گذشته به اهتمام شهدای جنگ تحمیلی و انقلاب بود و اکنون این مقاومت در سطح منطقه است.

وی در پایان عنوان داشت: زمانی مقاومت در داخل صورت می گرفت و ما در مقابل جبهه استکبار در درون مرزها می جنگیدیم اما امروز صحنه مقاومت در کل منطقه خاورمیانه است. این که انگیزه های این مقاومت چیست و چطور ادامه پیدا کند رسالت شبکه افق است.

در بخشی از این مراسم، از خانواده هنرمند انقلابی و مردمی، زنده یاد فرج‌الله سلحشور، کارگردان بنام سینمای ایران تقدیر بعمل آمد.
کد مطلب: 4834