ارتباط نزدیک دانش آموزان، جامعه و هنر
جشنواره فرهنگی و هنری دانش آموزان سراسر کشور درحالی سپری شد که دانش آموزان در رشته های مختلف با یکدیگر رقابت کردند.
تاریخ انتشار : جمعه ۱ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۶
 
ارتباط نزدیک دانش آموزان، جامعه و هنر
 
جشنواره فرهنگی و هنری دانش آموزان سراسر کشور درحالی سپری شد که دانش آموزان در رشته های مختلف با یکدیگر رقابت کردند.

به گزارش تحریرنو ؛ در این دوره از جشنواره که در بخش دختران برگزار شد ۱۰۱۶ دانش‌آموز در 60 رشته‌ مختلف فرهنگی و هنری با شرکت در کارگاه‌های مختلف با یکدیگر به رقابت پرداختند و در پایان مراسم از نفرات اول ، دوم و سوم و دانش آموزان برگزیده هر رشته تجلیل شدند.

مریم مقدری از استان تهران که ۲ سال در زمینه کاشی کاری فعالیت دارد گفت: جشنواره خلاقیت و نواوری می طلبد و درامد زایی خواهد داشت. برگزاری کارگاه ها را است زیرا دانش‌آموزان از حضور اساتید استفاده می کنند.

فاطمه پناهی از استان اصفهان فعال در رشته نقاشی بخش مدادرنگی با ابراز خرسندی از برگزاری چنین رویدادی گفت: سطح جشنواره فرهنگی هنری دانش آموزان برگزیده سراسر کشور رقابتی نیست بلکه رفاقتی است که از داوران راهنما و شادابی برخوردار است‌.

مهتاب رشیدی دانش اموز فعال در رشته معرق کاشی عنوان کرد: اگر هنر بهتر شناخته شود فعالیت ها نیز بهتر خواهد شد. تجربه خوبی از این جشنواره کسب کردم. فرهنگ به هنر وابسته است و زیبایی هر فرهنگ با هنر شناخته می شود.

فاطمه بورچوکاری از استان کرمان و در رشته مجسمه سازی فعالیت دارد بیان کرد: دوست دارم در آینده از این رشته درآمد داشته باشم اما فعلا برای خودم فعالیت می‌کنم. سطح برگزاری کارگاه ها و جشنواره ها در افزایش مهارت ما مفید است.

مریم اعتمادی از استان اصفهان در رشته خاتم کاری ۵ سال سابقه فعالیت دارد اظهار کرد: در این رشته توانستم کسب درامد کنم. سطح این جشنواره بسیار خوب بود. ما می توانیم در این رشته ها خلق اثر داشته باشیم تا برای استان خود فرهنگ سازی کنیم.

فاطمه برزگرکه در رشته مجسمه سازی فعالیت دارد بیان کرد: دوست دارم وقتی حرفه ای شدم وارد بازار کار شوم. سطح برگزاری این مسابقات در زمینه دانش آموزی خوب است و کارهای تعاملی و گروهی می تواند ما را به موفقیت نزدیک کند‌. یک هنرمند مشکلات جامعه را به تصویر می کشد که باعث می شود افراد را به فکر فرو ببرد تا اوضاع را تخمین بزند.
زهرا کلاهدوز دیگر دانش آموز حاضر در جشنواره فرهنگی هنری دانش اموزان سراسر کشور گفت: خوشبختانه داوری ها در این رویداد عادلانه است. یک هنرمند می تواند با خلق اثرهای خود روحیه هنری را پرورش دهد.

فاطمه مقدم از استان مرکزی و فعال در زمینه میناکاری گفت: سطح برگزاری کارگاه های آموزشی و جشنواره خوب است. هنر برای جامعه لازم است و باید از هنرهای ایرانی در حفط ارزش های جامعه استفاده کنیم‌.
کد مطلب: 19427