فراخوان دهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران
کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با انتشار فراخوان دهمین جشنواره دوسالانه بین‌المللی پویانمایی تهران، مقررات این جشنواره را اعلام کرد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۹
 
فراخوان دهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران
 
کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با انتشار فراخوان دهمین جشنواره دوسالانه بین‌المللی پویانمایی تهران، مقررات این جشنواره را اعلام کرد.

به گزارش تحریرنو به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، این دوره از جشنواره همچون دوره‌های گذشته در چهار بخش "مسابقه"، "خارج از مسابقه"، "نمایش ویژه" و "چشم انداز" از ۱۵ تا ۱۹ اسفند در تهران برگزار خواهد شد.

بخش "مسابقه"این جشنواره پذیرای نسخه‌های Blu - Ray ،DVcam (Pal) ،HDV MiniDV و DVD (Pal) با شرایطی همچون گزینش حداکثر سه قسمت از مجموعه‌ها و همچنین آثار تبلیغی شامل فیلم‌های آموزشی، صنعتی و تبلیغاتی است.

این در حالی است که گزینش آثار بخش مسابقه بر عهده شورایی است که اعضای آن را ستاد جشنواره انتخاب خواهد کرد و دست اندرکاران تهیه و تولید آثار این بخش امکان شرکت در ترکیب هیئت داوران را نخواهند داشت و همچنین حضور نماینده‌ای از جشنواره بدون داشتن حق رای در نشست‌های هیات داوران است.

بر اساس این فراخوان، هیئت داوران در بخش "مسابقه ایران" آثار تولید شده پس از سال ۱۳۹۱ و در بخش مسابقه بین‌الملل آثار خارجی ساخته شده پس از ژانویه ۲۰۱۳ را مورد داوری قرار خواهند داد.

هیئت داوران بخش مسابقه ایران و بین‌الملل جوایزی شامل تندیس طلایی، نقره‌ای و برنزی به فیلم‌‌های اول تا سوم اهدا خواهد کرد، همچنین تندیس طلایی، نقره‌ای و برنزی، جایزه ویژه هیئت داوران، جایزه ویژه دبیر جشنواره نیز به بهترین فیلم ، کارگردانی، فیلم‌نامه، انیماتور، پایان‌نامه دانشجویی، اثر تلویزیونی ، اثر تبلیغی ، فیلم تجربی، جلوه‌های بصری، گرافیک متحرک، فضاسازی، موسیقی، صداگذاری و اثر بلند اختصاص می‌دهند.

آثار بخش" خارج از مسابقه " ، هم‌ارزش با آثار بخش "مسابقه" است و به دلایلی مانند تطابق نداشتن با مقررات حضور در بخش مسابقه، عضویت یکی از سازندگان در هیئت داوری و تکمیل شدن ظرفیت مورد نظر بخش مسابقه به نمایش در می‌آیند.

بخش "نمایش ویژه" به شیوه غیررقابتی و به منظور فراهم کردن عرصه‌ای پویا برای تبادل تجربه و اندیشه هنرمندان و ایجاد زمینه‌ای مناسب برای ارزیابی جایگاه آثار ایرانی در مقایسه با آثار سایر کشورها شکل گرفته است و گزیده‌‌ای از آثار برگزیده جشنواره‌های مختلف جهانی و مروری بر آثاریک مکتب یا سبک ویژه از جمله مواردی است که در این بخش به نمایش گذاشته خواهد شد.

بر همین اساس، آثار بخش "چشم‌انداز" با تأکید بر جنبه‌های آموزشی و اطلاعاتی، به شیوه غیررقابتی و با گزینش از میان تولیدات کشورهای مختلف صورت می‌پذیرد که در آن پرداختن به موضوع‌هایی مانند معرفی استعدادهای نوپا، تبیین جایگاه پویانمایی در آثار تبلیغی و مروری بر آثار یک فیلم‌ساز مورد توجه قرار خواهد گرفت.

دبیرخانه این جشنواره در مقررات عمومی این فراخوان بر ثبت‌نام از طریق پایگاه اینترنتی به نشانی www.tehran-animafestival.ir تأکید و اعلام کرده تنها فیلم‌های ارسالی را که کد رهگیری روی آن‌ها درج شده است، می‌پذیرد.
کد مطلب: 6800