ماجراهای "تانتانا" منتشر می شود
مجموعه کتابهای "ماجراهای تانتانا" به قلم سولماز خواجه وند توسط کتاب های نردبان (انتشارات فنی ایران) راهی بازار کتاب کودک می شود.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۴
 
ماجراهای "تانتانا" منتشر می شود
 
مجموعه کتابهای "ماجراهای تانتانا" به قلم سولماز خواجه وند توسط کتاب های نردبان (انتشارات فنی ایران) راهی بازار کتاب کودک می شود.

به گزارش تحریرنو از روابط عمومی کتاب های نردبان،تانتانا شخصیت اول مجموعه داستانی است که با هدف هشدار و آشنایی کودکان با محیط زیست شکل گرفته است . در این مجموعه ی داستانی نکاتی در مورد محیط زیست و موضوعات پیرامون آن به مخاطب ارائه می شود.سولماز خواجه وند می گوید:البته تمام تلاش من بر این بود تا نکات آموزشی در لایه های زیرین داستان اتفاق بیفتد و مخاطب با کتابی آموزشی رو به رو نشود و فکر می¬کنم در این راه موفق عمل کرده ام.

"تانتانا و گیگالاگالا بوم بوم" ، "تانتانا و غول کتاب جادو" ، "تانتانا و آقای هپو"، "تانتانا و تلپ تلپ تلپ"، "تانتانا و کارخانه ی راه و جاده سازی"، "تانتانا و تو نمی دانی های آقای خروش"، "تانتانا و پسر و پسر"، "تانتانا و کلاه ترترو" نام عنوان های این مجموعه است که مهشید راقمی تصویرگری آن را برعهده داشته است.

خواجه وند در توضیح موفقیت های این مجموعه گفت: ماجراهای تانتانا" در بخش داستان توانست رتبه ی اول جشنواره سپیدار سال ۱۳۹۵ را کسب کند. و تصویرسازی های آن هم به کاتالوگ بین المللی جشنواره شارجه سال ۲۰۱۶ راه یافته است. همچنین این تصاویر در سال ۲۰۱۵ در جشنواره بین المللی اینترنتی کانادا پذیرفته شد.

گفتنی است که این شخصیت داستانی در دل کارگروه هایی با هدف تولید کتاب های محیط زیستی خلق شده است: انتشارات فنی ایران چند سال قبل و با دغدغه ی محیط زیستی از تعدادی نویسنده دعوت به همکاری کرد. تصمیم انتشارات بر چاپ تعدادی کتاب با توجه به مضامین مرتبط با محیط زیست بود. موضوعاتی مثل استفاده ی بهینه از منابع طبیعی، جلوگیری از هدر رفت آب ، حفاظت از گونه های در حال انقراض گیاهی و جانوری، آشنایی مخاطب با مسائل محیط زیستی، شناخت اقليم‌ها و محيط زيست ايران، زندگی مردم بومی در کنار زیستگاه‌ها و...مطرح شد . در این میان من به برخی موضوعات علاقه مند شدم و تلاش کردم تا داستان هایی با این موضوع ها بنویسم.این جمع نویسندگان به دبیری نوید سیدعلی اکبر گرد هم آمدند و با همفکری اعضا و راهنمایی های ایشان جلو رفت و شخصیت های داستانی زیادی در آن جلسات شکل گرفت و پرورش یافت.

لازم به ذکر است مخاطبان کتاب های تانتانا گروه سنی پیش از دبستان و دبستان هستند.
کد مطلب: 12970